Недооценени шедьоври или само моето мнение е правилно :)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Fri Jan 18, 2008 7:59 pm

Yan wrote:
kalein wrote:
Roland wrote: Например върху това, че аз имам 100+ изгледани анимета, а ти имаш 10-?
Което, преведено в конкретни твои критерии, дава какво?
База за сравнение, която ти нямаш например?
Която, описана в прости и ясни думи, дава какво?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6934
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Jan 18, 2008 8:03 pm

Възможност да разбере защо Землеморията не се класира дори до категорията "нищо особено"...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Fri Jan 18, 2008 8:15 pm

Аз продължавам да чакам въпросната възможност.

По възможност - в членоразделна форма.

При свръхжелание - под формата на опровержение на плюсовете, изтъкнати от мен и/ли Светличе.

А иначе - нещо съвсем друго ми се щеше да чуя като отговор тук, ама нищо. На другото място.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6934
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Jan 18, 2008 8:50 pm

Калине, моля те прочети това, внимателно, а не избирателно както обичаш да правиш:
http://www.ursulakleguin.com/GedoSenkiResponse.html
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Fri Jan 18, 2008 9:07 pm

Yan wrote:Калине, моля те прочети това, внимателно, а не избирателно както обичаш да правиш:
http://www.ursulakleguin.com/GedoSenkiResponse.html
Аха, намесихме и авторите(тите)...

Това мнение щеше да ми въздейства повече... ако не бях писал във въпросните отражения "докато четейки "Землемориите", понякога ми доскучава (нали и аз съм дете на бързата ни, искаща динамика епоха; нали вече съм чел толкова много, което е стъпило върху философията на Ле Гуин и я е доразвило)".

И още - ако не ме беше напушил смях на начина, по който авторката аргументира exciting, incoherent, the unmotivated murder и другите неща в кратката съществена част на реакцията си. Вие поне сте гледали аниме - дори 100+ анимета - за да прецените колко е права.
Spoiler: show
(so much for who's reading selectively. ;) )
(Ако от цитата не става ясно какво ми е отношението към "Землемориите", книгите - amelia по-горе го е изразила доста сбито и вярно.)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 18, 2008 9:18 pm

kalein wrote: (За т'ва дето ми говорите зад гърба - проблем нямате.
Само дето го правим това говорене зад гърба на всеослушание пред всички във форума...
Иначе наистина, не си гледал аниме, нямаш база за сравнение, впечатляваш се от най-елементарните похвати, с които то си служи и те ти се виждат като нещо много специално, енигматично и прочее. Погледай малко повече и ще ти мине.

Аз от Землеморията помня основно, че я чаках и че се разочаровах силно. Аниме без посока. Историята е доста скучна - през целия филм очаквах нещо да се случи пък то не се. Действието е много вяло. Персонажите са плоски и постъпките им на моменти - неадекватни. Лошковецът е трагикомичен. Визуално е красиво по един типично гиблиевски начин, но толкова. Изчезна ми от паметта за броени минути.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Fri Jan 18, 2008 9:28 pm

Amelia wrote:
kalein wrote: (За т'ва дето ми говорите зад гърба - проблем нямате.
Само дето го правим това говорене зад гърба на всеослушание пред всички във форума...
...който аз на едно друго място обясних колко рядко чета. (Специално за anime подсекцията идеше реч.) Ма нищо, с още 100 онакива теми ще се научим. Или аз ще се съм се махнал.

иначе - благодаря за мнението. Поне има думи в него, не само математически отношения.

Не противоречи кой знае колко (или колко обосновано) на каквото съм имал аз да кажа, та ще изчакам други.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 18, 2008 9:55 pm

kalein wrote: Или аз ще се съм се махнал.
Иииии, много ме изплаши! :roll:

Това, че не четеш тоя форум си е твой проблем. Той е толкова публичен, колкото и другите. Казаното тук е казано в лице, а не зад гръб.
Всъщност, ако беше толкова омагьосан от анимето, колкото се изкарваш, тук би намерил доста полезна информация. Не знам защо един такъв отявлен аниме фен е решил да пропуска точно този форум.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 18, 2008 9:56 pm

Между другото, Калине, що не гледаш РаЗефон? В смисъл, тоя сериал е правен СПЕЦИАЛНО за теб, само дето в добавка е и страхотно добър. Той целият е емоция и поезия.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Fri Jan 18, 2008 10:16 pm

Roland wrote:Между другото, Калине, що не гледаш РаЗефон? В смисъл, тоя сериал е правен СПЕЦИАЛНО за теб, само дето в добавка е и страхотно добър. Той целият е емоция и поезия.
Ти ми го препоръча в темата за препоръка, още преди година (май стана). И си го дръпнах и изгледах, и благодарности оставих (мисля). И пак си гледам отбрани моменти от него. И даже други хора се запалиха от мойте дискове.

Хубаво беше, ееех... *умечтав*

А с теб и Трип кога ще се сберем да гледаме Casshern? Да можете да ме ядете с примери, като се реша и за него да пиша... ако не за друго. ;)

- - -

amelia,

Нищо, което си написала:

1) не обезсилва казаното от мене;

2) не демонстрира внимателно четене.

Писах "рядко", не "никога". Ти по-добре от повечето други знаеш кои теми тука навестявам - щото си ми отговаряла в бая случаи. И по-смислено. Ще бъда мил сега и ще се дообясня:
<мил>
Да, посещавам тоя форум - само избрани теми, главно обзорните. Обикновено се ориентирам по заглавията - това тук определено ми хвана окото.

Затова: Ако някой пише нещо по мой адрес в подфорум "Аниме" (или другите за които писах, че навестявам рядко или никога) - и ако никой друг не ме уведоми - шансът въобще да не разбера за това е огромен.
</мил>

<груб>
Ти ми казваш: "Това си е твой избор". Ditto. Който обича да подритва трупове на кучета, аз какво общо да си имам с него?
</груб>

<уморен>
Най-разумно при такива липси на комуникация е да си затрайкам и да си говоря с други хора.
</уморен>

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 18, 2008 10:26 pm

Оф, да бе, верно, за Зефона...


Не съм съвсем обвързан с разговора, доколкото още не съм се прежалил да гледам Землеморията, но искам да отбележа, че в случая не виждам липса на комуникация, а просто хора, които не са съгласни с теб. Позовавайки се на дългогодишен активен опит с аниме, а не на пространни аргументации. И без да знам дали Гедо Сенки влиза в тая категория, в анимето определено едно 70% от нещата си заслужават зачеркване точно по такъв начин. Да се обосновава човек що примерно Хелсинг ОВАта е зле, е просто губене на излишно време.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Jan 18, 2008 10:39 pm

Грубо ли ще е да настоя да се върнем на темата? За Землеморията си има отделен топик, а останалото не ща и да го коментирам дори.

Още няколко недооценени от мен:

Speed Grapher - много изчанчени суперсили има в това аниме, а и цялото е готино мрачно едно такова. Главният герой (шок и ужас!) не е тийнеджър, нито скудоумен. А лошият е пич, та дрънка. Само GONZO да не си бяха оставили ръцете при рисуването му... :lol:

FMP: Fumoffu - май сред родните ценители се радва на голяма почит, но по света другите сериали на Kyoto Animation се харчат много повече. Което е тъжно, защото това е единственият им гледаем такъв, да не говорим колко е гениално култов и милиард пъти по-интересен от първия сезон за ФМП.

Red Garden - реакцията на почти всички гледали първите епизоди е "Ама на тия носовете им са много големи", "Защо пък пеят тия оръфляци?" или "Гонзо пак ще издънят нещата". Те губят.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Fri Jan 18, 2008 10:52 pm

Matrim wrote:Грубо ли ще е да настоя да се върнем на темата? За Землеморията си има отделен топик, а останалото не ща и да го коментирам дори.
Извинявай за "абордажа" :(. Аз продължавам да следя предложенията и да си попълвам списъка. (На мен не ми пречи да ползвам и двата меча заедно... такова де, да следя различни нишки. Ама отстрани сигурно изглежда абордажно.)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 18, 2008 11:12 pm

Реших да сложа тук и Angel's egg - все пак е на Мамору Ошии, но е доста засенчено от другите му творби. А и е доста сложно за възприемане аниме - едно такова самовглъбено, символистично, всеки си вижда в него каквото си иска.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Xellos
Moderator
Posts: 20301
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jan 19, 2008 10:56 am

Бе де се бутам и аз в компанията на големите ма да вметна едно дет си е прилично доста.

Angelic layer - по същество биткаджийска идиотщинка с деца дето управляват роботчета на арена ма... фаща некак вниманието.


Dominion Tank Police - Как да не се влюби човек в аниме където противотанковите мини са надуваеми огромни шарени уйове дет подфърлят танка :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests