Random stuffec

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jul 11, 2009 7:23 pm

Мхм ,не
GF 7900 срещу HD 3650 с 512 mb DDR2 изобщо не могат да се сравняват. Ето тук може да се убедиш:
http://www.gpureview.com/show_cards.php ... &card2=562

Принципно 7900 e по добра за аутокад отколкото за гейминг.

При положение че хора с много по мощни от моя процесори и по бърза памет се плакват от лаг извода до който стигнахме е че всичко в ТАЗИ игра зависи от видеото.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sun Jul 12, 2009 3:54 am

Muad_Dib wrote:Честито, така се прави:)

Как си ги докарал до 20тина, който ги няма за бокса е една мистерия обаче :wink:
www.ozone.bg
знаеш кви отсъпки имам! :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 12, 2009 9:12 pm

RRSunknown wrote:Мхм ,не
GF 7900 срещу HD 3650 с 512 mb DDR2 изобщо не могат да се сравняват. Ето тук може да се убедиш:
http://www.gpureview.com/show_cards.php ... &card2=562

Принципно 7900 e по добра за аутокад отколкото за гейминг.

При положение че хора с много по мощни от моя процесори и по бърза памет се плакват от лаг извода до който стигнахме е че всичко в ТАЗИ игра зависи от видеото.
7900 е дърта карта вече, мина й времето. Но специално спрямо 3650 разликата не е много голяма (като отива и в двете посоки), да не говорим че DDR2 версията на 3650 е яко ощетена откъм bandwidth на паметта.

http://www.tomshardware.com/charts/gami ... 4,796.html

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jul 12, 2009 9:44 pm

Трябва ми сгоден сайт, който да предлага новини, филмчета, ревюта и т.н. САМО ЗА PSP и за нищо друго, секциите на леймспот и IGN не са ми достатъчни. Ако някой има идея - лично или тук в темата.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 12, 2009 10:42 pm


User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 13, 2009 1:05 am

7900 е дърта карта вече, мина й времето. Но специално спрямо 3650 разликата не е много голяма (като отива и в двете посоки), да не говорим че DDR2 версията на 3650 е яко ощетена откъм bandwidth на паметта.
Дори на сайта който си дал разлика се вижда а иначе най- доброто доказателство е практиката - случая с Trine ясно го показва което беше и целта на обсъждането.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jul 13, 2009 9:44 am

Разликата е макс 10%, при положение че става въпрос за DDR3 версията на 3650.

Колкото до практиката - всичко зависи от играта. Би трябвало да знаеш, че определена карта може да има значително предимство за някоя игра, но да изостава за други. Пример - Quake 4 енджина силно предпочита nVidia.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 13, 2009 10:21 am

Може - но факта си е факт - Trine върви безпроблемно на ATI карти 3650 и нагоре и не може да се играе на Nvidia карти под 8400.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jul 13, 2009 2:57 pm

Чак да не може да се играе, айде не се самозабравяй, на медиум играта си бачка идеално.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 13, 2009 3:02 pm

Muad_Dib wrote:Чак да не може да се играе, айде не се самозабравяй, на медиум играта си бачка идеално.
Еми значи всичко е ток и жица - какво се оплакваш тогава?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jul 13, 2009 3:06 pm

Оплаквам се, защото е глупаво да не мога да я играя на хай на 1024. Уотевър, да сменим темата - някой който е играл играта поне да пише впечатления или нещо такова. Ужасно зле е секцията за Игри тук напоследък - прекарвате(ме) страници идиотщини в безмислени дискусии вместо да се говори за самото игране, на мен просто другаде не ми се пише.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 13, 2009 3:25 pm

Ами аз я играя :) макар и бавно.
Играта почна много ударно и бързо ме зариби, с течение на времето обаче почна да ми затъпява.
Две неща се забелязват (подобно на World of Goo) -
1. Прекрасната графика която мога да опиша само с думата "Феерия"
2. Елементарната основа на геймплея около който се завъртат нещата по сложен начин.
Трите персонажа са идейни но сравнението което някои хора правят с Lost Vikings е неуместно защото на LV нивата бяха много по нелинейни , с различни пътища , с пъзели които изискват тримата персонажи ендовременно. Тук дефакто не е така - а напротив върви се само напред и има само един персонаж който добива три вида стил на игра.
1. Рицаря- най скучния персонаж. Единственото което прави е да млати с меча. (все още съм с меча докъдето съм стигнал и не съм намирал друго оръжие). Умението му за носене на тежести е безмислено при положение че мага прави същото и то много по добре. На 2-3 пъти ми се наложи да се пазя от пламък и камъни с щита. С Рицаря играта е в жанра най, най класическите биткаджисйки аркади от 8-битовата ера (подсказвам - Нинджа Гайден 1 и Шиноби). Лошо няма само дето през цялата игра има само и единствено ТРИ вида враг- скелет, скелет с щит и скелет с лък. Твърде постна работа. Май мернах и едни прилепи които бяха сложени колкото да ги има.
2. Крадлата - с нея се играе платформинг, по скоро се играе с въженцето което имахме в старата игра за червейчетата. Физиката обаче е така яко направена че дава страшно много възможности на майстора.
3. Мага е стила игра тип "пъзел" и определено най-интересните моменти в играта са с него. Като включвам и разните изпълнения тип Incedible machine в които си правех разни трамплини.
Тарикатските изпълнния на мага са не едно и две и са основната причина да играя :)
Другата причина е графиката и дизайна но те се гледат- не се описват.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Mon Jul 13, 2009 10:50 pm

Има една игрица от едно време, която ужасно ме кефи за разцъкване за по 5 мин. Astrorock 2000
На около 15 години е играта и пак не мога да я намеря кракната някъде. Тук е демото (official site)
http://www.ifdgames.com/pub/win/astrorockdemo_setup.exe

Ако някой може да удари 1 рамо да я намеря цяла ще съм благодарен.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6927
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Jul 13, 2009 11:07 pm

pnv_Creator wrote:Има една игрица от едно време, която ужасно ме кефи за разцъкване за по 5 мин. Astrorock 2000
На около 15 години е играта и пак не мога да я намеря кракната някъде. Тук е демото (official site)
http://www.ifdgames.com/pub/win/astrorockdemo_setup.exe

Ако някой може да удари 1 рамо да я намеря цяла ще съм благодарен.
Цената й е просто смешна - 9.99$. Ако толкова те кефи що просто не си я купиш?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Tue Jul 14, 2009 6:12 pm

Имаш право
Защото не съм се занимавал и имам фобия от сложната натура на онлайн пазаруването. Нямам e-banking и т.н.
А и играта е от ранга на minesweeper, нещо, което разцъкваш за 10 минути.
10 Мб е цялата и си е редно да я намалят поне наполовина вече :D

ок ок... ще си я купя

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests