Battlestar Galactica - The Official Topic (SPOILERS)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 18, 2009 6:38 pm

Moridin wrote:Та имам въпрос. Има една поредица епизод - Black Market, Scar, Sacrifice, които са ми все по-объркани. Имам силното чувство, че съм изпуснал епизод, но ги прегледах хиляда пъти и не виждам къде. Най ми бърка в здравето това, че дават в сцените от предишни епизоди някакви моменти, в които на Старбък й отказват спасителна мисия към Каприка, което очевидно нататъка я прави алкохолизиран многострадалец. Къде се е случило това, аз изобщо не си спомням да съм го гледал? Тя се върна от Каприка, намериха оная пещера на Кобол, след което се появи Пегасъс и изобщо този разговор кога се е случил?

Има и други проблеми с кънтинюитито за мен, например как внезапно Ди се влюби в Лий, как Лий изведнъж се наостри срещу Старбък, това изобщо не го билдъпнаха по никакъв начин. Странното упорство на сценаристите да разказват епизодите нелинейно също добавя лек смут, но не е най-същественият проблем, въпреки че ми е абс излишно.

Изобщо сериалът нещо свали качеството където съм аз, но все пак силно ме вълнува изпуснал ли съм наистина епизод с тоя разговор за мисията до Каприка, или просто е недоглеждане
http://www.tv.com/battlestar-galactica- ... aginator;2

Yes, it's THAT easy...

А иначе в тоя сезон е Адмирал Кейн, така че определено не е слаб хич.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Nov 18, 2009 8:57 pm

Адмирал Кейн е само в три епизода, иначе те са от най-силните в целия сериал.

За пропуснатия билдъп съгласен с Жоро. Ама на тоя етап сценаристите вече си караха на сляпо и каквото дойде. Докъм края на трети сезон като цяло успяха да позадържат нивото. После дойде четвъртият...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Wed Nov 18, 2009 9:03 pm

Не си доволен от 4тия сезон?

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Nov 18, 2009 9:13 pm

Strelok wrote:Не си доволен от 4тия сезон?
С изключение на
Spoiler: show
двата епизода с бунта
хич не. А и въпросните бяха просто интерлюдия.

По-назад подробно си казвам какво мисля за четвъртия сезон, за който вече го е гледал. Всъщност заради него няма да гледам БСГ наново. То бива сценаристки пилотаж без видимост, ама тяхното пък съвсем изби рибата.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 18, 2009 11:56 pm

Roland wrote:
Moridin wrote:Та имам въпрос. Има една поредица епизод - Black Market, Scar, Sacrifice, които са ми все по-объркани. Имам силното чувство, че съм изпуснал епизод, но ги прегледах хиляда пъти и не виждам къде. Най ми бърка в здравето това, че дават в сцените от предишни епизоди някакви моменти, в които на Старбък й отказват спасителна мисия към Каприка, което очевидно нататъка я прави алкохолизиран многострадалец. Къде се е случило това, аз изобщо не си спомням да съм го гледал? Тя се върна от Каприка, намериха оная пещера на Кобол, след което се появи Пегасъс и изобщо този разговор кога се е случил?

Има и други проблеми с кънтинюитито за мен, например как внезапно Ди се влюби в Лий, как Лий изведнъж се наостри срещу Старбък, това изобщо не го билдъпнаха по никакъв начин. Странното упорство на сценаристите да разказват епизодите нелинейно също добавя лек смут, но не е най-същественият проблем, въпреки че ми е абс излишно.

Изобщо сериалът нещо свали качеството където съм аз, но все пак силно ме вълнува изпуснал ли съм наистина епизод с тоя разговор за мисията до Каприка, или просто е недоглеждане
http://www.tv.com/battlestar-galactica- ... aginator;2

Yes, it's THAT easy...

А иначе в тоя сезон е Адмирал Кейн, така че определено не е слаб хич.
Четох съмарита, нищо не намерих. Наистина ли на никого не му е направило впечатление тва?
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 19, 2009 2:35 am

Бате, гледал съм го преди Безброй Години, отде ше помня?! Нямам обаче никъв спомен за инкънсистънси.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Nov 19, 2009 3:01 am

Кво стана с поста на Ицо бре?
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 19, 2009 3:11 am

Moridin wrote:Кво стана с поста на Ицо бре?
Аз си го изтрих, споко. :wink:

Сетих се, че съм объркал два случая със Старбък. Добре че не дадох подробности, че щях да те оспойля.

Иначе и аз нямам спомен за проблем точно при забраната на спасителната мисия в Каприка - може да е станало с две-три реплики.

В интерес на истината, нямам специални проблеми с първите два сезона и повечето от трети. А за несъответствия в тях пък хептен нямам спомен.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Nov 20, 2009 11:07 pm

втората половина на втори сезон за мен беше бая бъкана с инкосистенции и очевиден ръш особено откъм развитие на персонажи по не съвсем ясни прчини, надявам се трети да върне малко качеството
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Nov 20, 2009 11:26 pm

Дай примери за "несъответствия и очевидна прибързаност особено откъм развитие на персонажи", моля те, че не помня добре кое къде ставаше.

Ама щом още във втори сезон виждаш такива неща, не ми се мисли как ще изгледаш четвъртия...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 21, 2009 10:31 am

Ми то е по-скоро усещане, аз изброих вече няколко. откъм развитие на персонажите Лий и Старбък засмукваха особено мощно. Все едно липсваха МАСИВНИ сцени, в които да става ясно защо отношенията между тях се променят така внезапно.

А любовната история между Лий и Дуала за мен беше най-голямата гавра в целия сериал дотук и доста мирише на "ми Били искаше да се махне от сериала...". Толкова пък от синьото го вкараха това, не е човешко направо.

Наместо епизоди които да се съсредоточат върху вътрешните им преживявания на тия герои, имахме явни филъри.

Иначе в сезона имаше бая гениални моменти, особено до експедицията на Кобол качеството беше много високо. А и инсайта към силонското общество беше доста як, вкл. огледалната роля на призрачния Балтар.

В заключение сериалът си остава дотук бясно добър, но летвата беше вдигната много високо и сега средняшки изпълнения дразнят.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Nov 24, 2009 7:12 am

Всички фенове на БСГ моментално да изгледат девети епизод на трети сезон на ББТ!!!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 24, 2009 8:03 am

А ББТ е...?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Nov 24, 2009 4:54 pm

Roland wrote:А ББТ е...?
The Big Bang Theory, DUH.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Feb 02, 2010 11:44 pm

Бях леко шокиран да узная, че БСГ-то всъщност е имал ПО-МАЛКО зрители ОТ ДОЛХАУСА. :shock:

Повече в темата на Долхауса.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 22 guests