Младенецът

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Black_Sun
Merchant
Posts: 84
Joined: Tue Aug 30, 2005 7:27 am

Post by Black_Sun » Fri Jan 11, 2008 10:48 am

Тук съм съгласен с теб - при правилна дозировка отровата се превръща в лекарство! :)
Ефирен сън е Вечността
рояци пеперуди
те мене - спящия - сънуват.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jan 11, 2008 10:53 am

Отрова би било твърде много от всичко, не само от описания. Всичко е в дозировката, особено в литературата, където е супер лесно читателят да метне книгата в стената в първия момент, когато авторът е прекалил с това или не е доизпипал онова. :)

User avatar
Black_Sun
Merchant
Posts: 84
Joined: Tue Aug 30, 2005 7:27 am

Post by Black_Sun » Mon Jan 21, 2008 1:56 pm

Тъй, ние хубаво си хортуваме, обаче споменах един недостатък, който за мен е съществен. Става въпрос за идейната нишка, свързана с различността и душевната сложност на главния герой спрамо спътниците му. И по точно, че по някаква причина не виждам някъде из текста това да се отразява в по-различни избори/постъпки (спрямо тези на другите двама).
Ефирен сън е Вечността
рояци пеперуди
те мене - спящия - сънуват.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jan 21, 2008 11:14 pm

Мда. Но пък аз не мисля, че има смисъл някой от тях тримата да има някаква по-особена индивидуалност. Най-правилният подход всъщност като че ли би бил разказът да е от трето лице и от ничия конкретна гледна точка. Просто разказът е твърде кратък и се крепи основно на оригинална идея. Неща, дълги около хиляда думи, нямат нужда от дори полуразвити персонажи, а най-различните намеци за "особеност" на главния герой и гледната точка от първо лице наистина са по-скоро излишни.

User avatar
Black_Sun
Merchant
Posts: 84
Joined: Tue Aug 30, 2005 7:27 am

Post by Black_Sun » Tue Jan 22, 2008 7:36 pm

Лошото е, че авторът точно това се е опитал да направи.

Естествено, щеше да е съвсем друго, ако беше успял в рамките на тези 1000 думи да изгради сложен, интровертен образ, който под влияние на вътрешните си мотиви променя по своя преценка съдбата на Живота, Вселената и всичко останало. (Победителите не ги съдят!)

Сега обаче избора наистина се свежда до това да махне елементите, които стоят безцелно!
Ефирен сън е Вечността
рояци пеперуди
те мене - спящия - сънуват.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests