Покер

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Покер

Post by Corwin » Tue Dec 11, 2007 6:59 pm

Някой за покер в петък вечер от 8.30 вечерта в нас, Мусагеница.
Texas Hold'em е играта, няма особено добри играчи, смол пота е 10ст, големия 20ст. Играта е с лимит 3лв качване.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Dec 11, 2007 7:11 pm

По това време всички ще сме на Компаса (освен ако не оставим за събота).

Иначе съм навит на покер с разумно нищожни залози (колкото за тръпката). Само че далеч предпочитам оригиналния "Five-card draw" покер, защото в него акцентът е в/ху психологическите/актьорски умения за блъфиране/разчитане на блъфове, които ме влекат значително повече от математическия анализ.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Dec 11, 2007 7:33 pm

колко е buy in-a?

и оригиналния 5 карти не струва в сравнение с Hold'em :) Ще мина ако мога (надявам се да мога :))
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Dec 11, 2007 7:38 pm

thunder wrote:и оригиналния 5 карти не струва в сравнение с Hold'em
shayhiri wrote:психологическите/актьорски умения за блъфиране/разчитане на блъфове ме влекат значително повече от математическия анализ
Иначе и аз бих минал, най-малкото от писателски рисърч интерес. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Dec 11, 2007 8:47 pm

Не съм видял за компаса. Ами аз само принципно съм се уговорил с моите приятели, та може и да изместим покера. Иначе Коце, както казах версията дето играем не е Ноу лимит, а е лимитирано качването, съответно рибая е по всяко време за колкото си искаш.
А за версията с 5те карти наистина просто не струва в сравнение с Тексаса.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Dec 11, 2007 10:38 pm

А ква е разликата, щото аз май само тоя с петте знам
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Dec 11, 2007 11:51 pm

Ааа, Мор, доста се различава от обикновения... както обикновено, Wikipedia to the rescue :plez:
И все пак и в Texas Hold'em си има психологически моменти, макар и различни от тези във draw покера... и играта може да бъде доста забавна. Коруин, ти какво, да не се опитваш да възстановяваш заплатата след панаира на книгата?
:bigtongue:
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Dec 12, 2007 12:02 am

Играе се по следния начин:
Раздават се по две карти и се залага.
Обръща се една карта на масата и се залага.
Обръща се втора карта и се залага.
Обръща се трета карта и се залага.
Всеки комбинира двете си собствени карти с трите общи на масата, като силите на ръцете са като при другия покер.

При Тексаса има доста по-малко късмет и доста повече мислене и преценяване. Остава блъфирането, но трябва да следиш много повече процентния си шанс, противника, възможните му ръце и игра досега.

Тексаса е най-разпространения вид покер в казината, както и по сайтовете и онлайн залите. Последният 007 играеше Тексас Холд'ем.

Ако те интересува може да дойдеш да погледаш...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Dec 12, 2007 12:04 am

Roamer wrote:Ааа, Мор, доста се различава от обикновения... както обикновено, Wikipedia to the rescue :plez:
И все пак и в Texas Hold'em си има психологически моменти, макар и различни от тези във draw покера... и играта може да бъде доста забавна. Коруин, ти какво, да не се опитваш да възстановяваш заплатата след панаира на книгата?
:bigtongue:
Пф, че и за коледни подаръци и евентуално апартамент на центъра. :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Wed Dec 12, 2007 3:21 am

Мдам отдавна мислех да отпочна една тема, ама смятах, че ще ме заклеймят като морално пропаднал комарджия :)

Таз вечер се събрахме в Русе, няколко човека да пробваме новото ми куфарче с чипове, но беше доста приятелска игра, макар че съм две бири назад от цялата работа.

Иначе миналата седмица в Русе свърших трети на турнир с 10 лева ребай, без да ребайвам и прибрах 50 лева :)

Другия път като тръгна към София ще се обадя да поиграем. 10/20 ми звучи съвсем прилично, като за моите възможности.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Dec 12, 2007 8:56 am

Само една бележка - общите карти не са ли 5, а не 3? Наистина, сигурно има доста вариации, но според мен най-популярната беше с две закрити карти за играч, и пет общи (т.е. видими от всички). Така че се играе по следния начин: две закрити карти - залагане - три открити карти - залагане - четвърта открита карта - залагане - последна открита карта - залагане.
This signature is not yet rated

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Dec 12, 2007 10:23 am

Коруин се е объркал сигурно :)Въпреки че според мен е трик за да се направи, че не знае правилата, та да може по-лесно да ни обере после :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Dec 12, 2007 10:56 am

:oops:
Разбира се, Живко е абсолютно прав.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Dec 12, 2007 2:09 pm

Тия правила почват да звучат все по-скучно.

А може би да плеснем цялото тесте на масата и всеки да си прави квито иска комбота? :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Dec 12, 2007 2:12 pm

Има си една хубава ингилизка реплика, "don't knock it till you've tried it"...
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests