Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Aug 12, 2008 10:41 am

"Реваншът на Тангра" от Андрея Илиев. Определено радва и се чете много бързо. Повече инфо в следващия брой :wink:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Tue Aug 12, 2008 10:58 am

Rayko кръв и боища няма, природно бедствие хем има, хем няма :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 12, 2008 11:22 am

А аз наред с Малазана, зачетох разказите на Джийн Улф. Минах The Island of Doctor Death and Other Stories, който е доста уиърд и не точно фантастика...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Wed Aug 13, 2008 1:33 am

Последно прочетох двата Вещера, които доста точно се оказаха и това което очаквах. Вариантите на Сапковски за някои известни приказки бяха покъртителни, пък и хуморът радва отвсякъде. А м/у тях цъкнах и За мишките и хората на Стайнбек, която не стига че е ебаси силната повест, ми и направо си ме депресира за цели два дена.

Днес пък започнах новия Лукяненко и се надявам да продължи с традицията, че при него слабо няма.
Sad But True - бaджакът ти ме натъжава истински

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Aug 13, 2008 2:01 am

Дочетох "The man in the high castle". Ако някой ми беше казал, че една толкова мащабна история може да се разкаже в рамките на 250 странички със сигурност щях да подходя с известна доза недоверие. Авторът обаче си е свършил идеално работата и без да задълбава в излишна епика/мелодрама книгата създава много по-силно усещане за плътност от множество други по-обемни. Очакваната доза шизофрения/изчанченост, която беше причината изобщо да се захвана да чета Филип Дик като цяло отсъства, но философските размишления относно лудоста на нацистите и описанието на постиженията на въпросните рутят. Последните няколко страници впрочем са толкова объркващи, че може да се каже, че компенсират за преобладаващата нормалност на останалите двеста.

Искам още и директно продължавам с "The three stigmata of Palmer Eldritch". В същия сборник са включени и "Do androids dream of electric sheep?" и "Ubik" така че ще има какво да чета известно време.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Fri Aug 15, 2008 4:53 am

Днес прочетох ето тази новина: http://news24.bg/novini-9247.html
Крава духна от кланица през канализацията
13:40 | 14-08-2008

Кравата-беглец пробягала близо километър и половина, преди да се заклещиКрава, докарана в кланица във френския град Кале, успя да избяга през канализацията.
Тя е бягала през подземните тунели близо километър и половина, но се е заклещила когато тръбите започнали да се стесняват.

Кравата е била локализирана, след като свещеник се обадил на полицията да каже че чува мучене, което идва изпод земята. Пожарникарите успели да измъкнат 570 килограмовото животно, след като било упоено със силни приспивателни.

За съжаление горката крава не успяла да избегне драматичната си съдба. Въпреки че всички били решени да й запазят живота, ветеринарите решили все пак да я умъртвят, защото при бягството краката й били счупени.
Точно миг и половина по-късно в/ху главата ми се стовари чукът на прозрението. От това можеше да излезе прекрасна, силна и истинска история. Веднага направих задължителното си гуугъл-фу претръскване на нета и... се оказа, разбира се, че историята вече е написана. И то не от кой да е, а от Пелевин. И то не как да е, а по най-добрия начин (общо-взето). :)

Сигурно повечето сте я чели, но ако не сте, а темата ви е интересна колкото на мен, ето я: "Затворникът и Шестопръстият" Заслужава си, меко казано.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sat Aug 16, 2008 7:21 am

Току-що дочетох "The Constant Gardener" на John le Carré.
Преди време един човек ми препоръча филма, но аз реших, че щом е правен по книга, книгата по-ще е баш...
Историята е за Големите Гадости на нашето съвремие...
Може да изгледам киновариянта некогаш, но първо трябва да презаредя с приказно фантастичното в л-рата, че книгата си е гадна... по замисъл бих казал. Присеща ме за Тевелизионния сериал "Октопод".

Като книга първо има 50; 100 150 страници нищоставане ... с/д мен се е поулял авторът с уводностите, но от 480 стр оставащите от средата до края са грабващи... Едно такова " 'Айде Наш'те" чувство ме обзе и само чакам да разбера дали и какво ще отнесат Лошите, което им се пада по лошавост.... В книгата има много ретроспективност от различни гледни точки и се чудя как би се филмирало това, но ще погледна да видя..

А сега е време да се лекувам с доза Пратчет!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 19, 2008 3:39 pm

Изчетох Хоро от гарванина Бранимир Събев и в момента почти съм преполовил Планетата на приключенията на Джак Ванс. Първата не ме грабна особено, втората за момента е доста елементарен ейлиън планет адвенчър и като такъв, кефи доста.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Aug 19, 2008 3:56 pm

Аз пък, с гости и всичко, изчетох:
- Довърших Веллум-а на Дънкан, която страхотно ми хареса. Но и ми се зави малко свят от нея. Дънкън можеше маааалко по-некриптично и открито да пише!! :wink:
- Изчетох "първата" трилогия (Понеже общо май са 3 трилогии по темата, горе долу.) за Придворен Убиец на Робин Хоб, и я намирам за доста добра. Семпла, елементарна и доста развлекателна (Припомнями някак Землемория), но изпипана и интересна, с привлекателна история (за мен). Единственото нещо е, че сега ми иде да и извия врата на тази жена за това, че края на първата трилогия е на никъде, ни в клин ни в ръкав!! :twisted: Та ще трябва да дочакам втората трилогия, за да разбера какво става с пиратите (най-вече) и т.н.!
- Американски Богове на Гейман. Това е новата ми най, най, най-любима книга на света!! :mrgreen: А Гейман е Господ!! :blush:
- Дъ Думсдей бук, на Кони Уилис и трябва да кажа че ми харесва как пише тази жена. Увлекателно, с изпипани и добре обмислени аргументи, а и лично пътуванията из времето са привлекателна идея за мен. Специално тази й книга е взела Небюла, Хюго и Локус - т.е. всички важни награди на 92 и 93 година.

Това беше миналата, почивна седмица. От тогава си къткам Децата (Синовете) на Ананси, на Гейман (подарък) и ме е жал и страх (по равно) да я прочета и да остана без нищо от Господ-а, за сега!!! :wink: :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 24, 2008 2:06 am

Дам, Ванс в първия си том се оказа по-скоро среден, отколкото як, но ще видим как е вторият. Първата от двете книги определено беше много по-добра от втората, надявам се в следващите две качеството пак да се вдигне :) Сега ще видим какво ще чета, имам разни варианти... Може би Dying Inside на Силвърбърг или More Than Human на Стърджин...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Aug 24, 2008 9:43 am

Аз пък чета "Любов, завист, благодарност" на Мелани Клайн. Много ми е интересно. Напоследък май психоанализата ми идва множко :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Vendavelle Levante
Smallfolk
Posts: 13
Joined: Sun Aug 03, 2008 11:52 pm
Location: седи на пъна по средата на Китно Поле

Post by Vendavelle Levante » Mon Aug 25, 2008 1:30 am

чета Малазан сказание 1 в момента :)
Дотук щом не съм я оставила, значи има нещо :lol:
When the Time comes....

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Mon Aug 25, 2008 8:38 am

Аквариум на Виктор Суворов и Ако пътник в зимна нощ на Итало Калвино.
След това ще комбинирам Замъкът на лорд Валънтайн с Пушки, вируси и стомана на Джаред Даймънд и Норвежка гора на Мураками с Делюзията Бог

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Aug 25, 2008 9:37 am

А пък аз се престраших, припарих до Anansi Boys, на Гаймън ... и ето на - за един ден ми свърши!!! :cry: Прекрасна книга! :wink: Почти колкото Американски Богове!! :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Aug 25, 2008 4:46 pm

доста по-добра от американски богове, ако трябва да сме точни. :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests