Търся...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jan 19, 2008 3:52 pm

Освен в оринджа ако още правят по 10 на А4 за 1-2 бройки на тия пари нема май.
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jan 29, 2008 6:21 pm

Коя е най-добрата програма за четене на книги в момента? Щото MS рийдъра само на lit баца и ми трябва нещо по универсално.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 29, 2008 10:27 pm

Търся работа.
Щото с наука в Бг не мое се прокопса.
Та знам инглиш (флуент говоримо, писмено и четимо) и френски (не чак толкова), компютърно грамотна съм - оправям се добре с Уиндоус и МакОС, стандартния софтуер за Уиндоус, МС Офис и т.н. Поназнайвам и малко Линукс и ДОС. Бива ме с преподаване, работа с хора, работа в екип и т.н. И да, специалността ми е квантова, теоретична и физикохимия, което ще рече, че се оправям и с физиката, и с химията, и с математиката, и със статистиката, пък и с биологията даже. Имате ли идеи?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 29, 2008 10:46 pm

По министерствата нещо
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jan 29, 2008 10:57 pm

Аз ли нещо бъркам или в държавната работа няма пари?!

Освен ако не си достатъчно високо във въпросните министерства, за да къртиш от подкупи.

Амели, да не говоря наизуст, просто отвори един специализиран джобс сайт и гаранция от воле ще намериш нещо по вкуса си за поне хилядарка.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jan 29, 2008 10:59 pm

Амели, да не говоря наизуст, просто отвори един специализиран джобс сайт и гаранция от воле ще намериш нещо по вкуса си за поне хилядарка.
HAXXX???

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 29, 2008 11:00 pm

не е точно така с джобс сайтовете. толко си и търсил ти за научна работа.

в министерствата може да е мизерно, но съм сигурен, че плащат повече от асистентска заплата.
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jan 29, 2008 11:06 pm

Е кой е казал научна работа - квот се търси, тва. Амелията е версатилна.
Muad_Dib wrote:HAXXX???
:lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 29, 2008 11:35 pm

Са гледам jobs.bg. Няма кой знае кво - хората търсят най-вече програмисти и някви бизнес шитз неща. И нямат навика да показват за ква заплата иде реч.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 30, 2008 1:41 am

Ся, държавната работа не е работа, от която ще забогатееш, но няма и да те остави гладен. Щото и частниците обичат да плащат минимум пари за максимум работа, ако не е нещо адски специализирано. Що се отнася до министерствата - начинът по който аз влязох беше един централизиран конкурс, лошото е, че се провежда веднъж на шест месеца. (Ще ти трябват разни базови познания по право, държавно устройство и т.н., но не е голяма болка). Както и това, че след като на практика бях решила, че просто са ми пъхнали резултатите в някое чекмедже и го бях отписала, внезапно се изсипаха много предложения наведнъж. Та, това е нелоша опция, но ако не ти е спешно. Също така вероятно ще искат да не си със съвсем краткосрочни намерения към работата...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jan 30, 2008 10:35 am

Трябват ми последните банкови номера на Столична митница. Морвено?
:ninja:

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Jan 30, 2008 10:58 am

Пробвай това, пише че е от края на октомври 2007:

http://www.customs.bg/document/3126
This signature is not yet rated

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Jan 30, 2008 2:03 pm

Amelia wrote:Търся работа.
Щото с наука в Бг не мое се прокопса.
Та знам инглиш (флуент говоримо, писмено и четимо) и френски (не чак толкова), компютърно грамотна съм - оправям се добре с Уиндоус и МакОС, стандартния софтуер за Уиндоус, МС Офис и т.н. Поназнайвам и малко Линукс и ДОС. Бива ме с преподаване, работа с хора, работа в екип и т.н. И да, специалността ми е квантова, теоретична и физикохимия, което ще рече, че се оправям и с физиката, и с химията, и с математиката, и със статистиката, пък и с биологията даже. Имате ли идеи?
Амелиа, аз бих те посъветвала да пробваш в Европейския Съю и в ООН-ето. Особенно като вискоспециализиран научен работник. :wink:
Европейски Съюз
ООН
Регистрирай се и попълвай там курикулуми. И късмет!! :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Jan 30, 2008 3:30 pm

Амелия, не слушай Бая. Нали знаеш старата басня за глистчето, дето си подало нослето отвън и рекло: "Ах, колко е хубаво там, светло, чист въздух, простор!" А мама отвътре промърморила: "А, не. Родината ти е тук, в ..за!"

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 30, 2008 3:40 pm

И с този цветист завързан израз трябваше трябваше всъщност да убедиш Амелия в обратното на смисъла на вица... Хайде няма нужда.
Аз мисля, че ООН и ЕС са леко изхвърляне, де, все пак искат опит в дадената област, а повечето длъжности са административни, а не научни.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests