Mass Effect

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jul 04, 2010 7:06 pm

Roland wrote:Еми се ми е тая. Тази игра продаваше Боксове, ебаси, и се спрягаше за Голямото Нещо в годината си. А е просто толкова средняшка, че ми се реве.
Не се обиждай, но не си баш геймър, липсва ти перспектива. Не че мнението ти е без значение, напротив, но жанрово ME1 наистина беше пробив. Играта има доста недостатъци, но наложи нови стандарти в жанра. Аз лично преди МЕ1 не бях срещал такова кинематографично гейм преживяване. Да не говорим, че лицевите изражения и до днес са на страшно високо ниво, а по онова време май нямаха аналог. Не случайно много хора считат, че Mass Effect 2 чисто кинематографично е по-добра от повечето филми и предлага развлечение от един нов вид, комбинирайки в себе си най-доброто от кино и гейм индустриите. Съвсем уместно е в случая да се направи аналог с Аватар. Аватар издига киното до нови висоти. Същото прави и Mass Effect 2 с гейм индустрията, а МЕ2 нямаше да съществува, ако преди това не се беше пръкнало доста по-недоклатеното(и любимо ми) МЕ1.

Ти може просто да се кефиш на други неща. ;) Това обаче не променя историческото значение на МЕ1. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 04, 2010 7:12 pm

Много, ама МНОГО слабо ме вълнува историческото значение. Fallout 2 се играе перфектно и днес. Да ти напомня ли с колко години е по-стара? За лицевите анимации не знам какви са били за времето си, но сега са безжизнени и напълно неубедителни, поне на бокса. Ся, чак пък толкова драстични разлики с РС версията ме съмнява да има.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Sun Jul 04, 2010 7:29 pm

Никаква кинематографичност и лицеви анимации не могат да променят факта, че играта е просто един ъпгрейднат КОТОР с променени сетинг и история.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 04, 2010 7:33 pm

Ниакакви разлики с PC версията няма освен по- високата резолюция (лицата са същите дори и на средна графика) и сменения инвентар.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jul 04, 2010 7:39 pm

Ми няма смисъл да спорим тогава. :lol: Не си губете времето с Mass Effect 2 направо. Прекалено ще ви е тъпа. :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 04, 2010 7:45 pm

Кои сме ние - аз не се оплаквам.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jul 04, 2010 8:04 pm

Аз ще се въздържа да коментирам оценките на Роланд, ще подкрепя силно Амикае и само искам да допълня, че играта наистина е от 2007, имай го предвид като я оценяваш. За времето си беше зверски добра, боли ме фара какво ТИ мислиш през 2010.

Просто почвай двойката и това е.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 04, 2010 8:54 pm

Ау, болял го фара какво мисля. И какво те ПРИНУДИ, Коле, да споделиш този свой анатомичен проблем с нас? Пак те обидих лично явно, като разкритикувах някаква игра.

Аман.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 04, 2010 8:57 pm

Междувременно първият KOTOR е от 2003 и има в пъти по-богат свят, в пъти по-запомнящи се и интересни герои и най-вече по някакъв начин съумява да не е убийствено грозен и ръбат. Да не говорим колко по-балансиран е геймплейно. И даже ПАК е от тия хора, та не можем да го обърнем на война на дивелъпъри :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jul 04, 2010 11:09 pm

За мен не е. Котор може да се развива емнайсе хиляди години преди старата трилогия, ама светът и расите в него са същите или се различават минимално. Супер лесно е да "твориш" на базата на вече измислени неща, много по-трудно и по-предизвикателно е да измисляш нови неща. КОТОР е велика игра за МЕН не защото е на Байоуеър и е едно много добро РПГ, а защото е хендс даун най-яката и единствената наистина добра игра по Стар Уорс.

За света на Мас Ефект - еми не мога да кажа, че съм размазан от него, никога не ме е впечатлявал особено много. Ти си изчел бая фантастика, теб сигурно още по-малко. Но само мога да ти кажа, че героите в двойката катапултират и свят, и сюжет и всичко. В единицата извън Гарус и Рекс толкова яки герои няма. Плюсът на единицата и това заради което за мен лично беше велика е, че за пръв път се комбинираше Гиърс-тип шутър с прикритие със силна ролева система и много по-изграден (бил той слабо или силно развит) свят.

И не си ме обидил лично. Просто говориш без да мислиш. Мас Ефект 1 е от преди 3 години. Отчети този факт и всичко ще е наред.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 04, 2010 11:23 pm

Мерси за културния отговор.

Виж, отчитам го тоя факт. Просто наистина очаквах повече, и не на базаа на някакво разглезване последните години. Това, че графиката е ръбата, е ок, но това, че е БЕДНА откъм детайл и стил, това вече не е ок. Просто изглежда като да е свършена немарлива работа по цялата игра. А светът не го сравнявам с KOTOR случайно. Естествено, че е лесно да твориш във вече готова вселена. Но това, че в ME1 буквално САМО планетите от основната линия са нещо повече от гнусни скали и три вида бункер, и дори тия от основната линия са супер бедни и безлични и ограничени... еми това вече е грозно. Знам, че играта е само "епизод", ама като я сравниш с игри отпреди двойно повече години, просто положението е кофти. Само Цитаделата е развита добре, всичко друго е... бедно.

Всички казват, че двойката е на светлинни години напред, мога само да се радвам, че е така. Скоро ще я почна и нея, сега ме чака старият Алан.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jul 04, 2010 11:25 pm

Остро Алан преди двойката, тъкмо да смениш pace-a :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jul 05, 2010 12:22 am

Абе явно си е и до вкус. Щото мен вселената на Mass Effect - разбирай арт, свят, раси и т.н. - още от МЕ1 ми е по-силна и близка от тази на KOTOR. А с 2-ката вече и доста по-пълнокръвна. Не смятам, че е нещо свързано с разглезване, че да не ти хареса. И аз съм чел немалка доза фантастика последните години(със сигурност не колкото Роланд :) ), но това не ми попречи да обикна Mass Effect, като фантастика.

Надявам се 2-ката да ти запълни дупките от 1-цата и така да успееш да видиш красотата на тази вселена.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jul 05, 2010 12:40 am

Еми и аз се надявам. Щото засега вселената е три извънземни раси и неква масовка, плюс една умряла велика раса и една лоша велика раса. И една станция и две планети :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jul 05, 2010 10:52 am

В двойката най-малкото хъбовете са 4, а не един като в единицата (Цитаделата). Също така покрай всичките куести на пичовете от отбора (на всеки по две) в детайли показват бая планети и вселени.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 15 guests