Assassin's Creed

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Dec 07, 2007 8:30 pm

Мерси за линка, изгледах няколко ревюта на игри и определено е супер. Ревюта на игри в стил "South Park" :D :metal:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Dec 29, 2007 10:36 am

И аз я довърших най-сетне. Мнението ми определено се подобри много спрямо първоначалните ми впечатления. Най-малкото заради развитието на историята накрая и ВЪПРЕКИ безобразно тъпия край (за който просто не искам да се сещам).

Геймплейно поне за мен работата все още не седи толкова добре. Последният един час си е системно млатене на гардове до пръсване, за сайд-мисиите в градовете и преди си казах, че на мен ми писнаха още на третата "цел". Съгласен съм с АлДим, че цялото сюжетно инфо, което се получава при тях обаче си заслужава напълно (разбира се тук говорим за "разследванията" преди убийство; "куличките" и спасяването на скапани ситизени на 30тия път те кара леко да придрайфваш, та ги скипнах тия ачийвмънти...). Идеите на АлДим наистина са жестоки и ще се радвам да имплементират поне някаква част, главно някакво качване на "опит" плюс индоор-мисии....Друго нещо, което си ме дразни до края, е че всичките убийства (без последното) протичат като мисия по почти еднакъв начин...

Играта наистина е много ГОЛЯМА въпреки горните неща, и се надявам всички, които имате възможност, да я пробвате на бокс/комп, поне заради изкъртващата визия и култовия сетинг/главен герой (въпреки некадърния войс на последния).


Баси що просто не направят едно Grand Theft Horsey 1191 AD Rockstar-ци и така. :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 29, 2007 4:05 pm

Е, какво точно му беше на края, ако не броим млатенето на 50 вълни рицари малко преди него?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Dec 29, 2007 5:44 pm

50-те вълни са едно на ръка, проблемът е, че и двете сюжетни линии - и тази с Алтаир, и тази с Дезмънд са си просто отрязани и както е модно написът "очаквайте продължение" ти свети в главичката...Не че не се знаеше, че ще са няколко, просто да имаше още 5 минутки да се разбере какво става с Алтаир поне, 2-3 редчета ТЕКСТ даже да имаше...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 29, 2007 7:50 pm

Ъм, историята на Алтаир си е съвсем завършена. Всъщност има не 2-3 редчета, ми цяло параграфче, ако се логнеш в тайм машинката след надписите :P Също можеш да отидеш и да прочетеш какво пише на компа във вечно заключеното помещение, където се подвизаваха русата и доктора (малко кептън обвиъс си пада, но пак е интересно).

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Dec 30, 2007 3:18 am

Може ли да го съмарайюнеш това параграфче тук с един спойлер таг, мерси.
Spoiler: show
After some of the longest credits ever, you have lots to do. You can go pick
up Lucy's pen from the computer and use it to open her email. And if you stole
Vidic's pen earlier in the game, you can now access his computer too. Lots of
text, not all of it interesting, but feel free to enjoy.

You can also enter that conference room that has been locked all game. There is
a laptop in here with one email message that is worth reading. That is all.
Това с химикалката е доста интересно хрумване.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Dec 30, 2007 3:50 am

Spoiler: show
Пфех, аз имейлите и на двамата ги четях далееч преди края на играта (специално този на Люси - почти от началото). И тоя е проспал нещо.

Иначе забравил съм вече подробностите, но ако не се лъжа, Алтаир е решава да задържи артефакта на бившия си шеф, защото нещо отвътре не му позволява да го разкара. И се чуди дали така станало и с шефа. И се обяснява как закрепили работата с останалите атентатори (явно наследниците им са тия дет стормват сградата, където е Дезмънд; а и мацето е от тях, както предполагам си забелязал). Т'ва е общо взето. Мисля си, че в следващия Асасин героят няма да е Алтаир и дори действието няма да е в същия период или на същото място. И съм сигурен, че ще има повечко заигравка с Дезмънд, нали е атентатор и той.
Та тва е. Тия (кат теб :P), дет плюят по края, просто са проспали развръзката.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Dec 30, 2007 4:25 am

Пак не е нещо особено завършено де, но по-добре така. Поне накрая след кредитите имаше сосен ачийвмънт за 50 точки.

Бтв мацката я озвучава Кристен бел от Хироус/Вероника Марс, на безобразно дългите кредити го забелязах...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Dec 30, 2007 7:05 am

Те и лицето са й взели, ако не се лъжа.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Dec 30, 2007 8:04 am

Среднощен чат със Сашето и Никенцето бтв. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 04, 2008 6:46 pm

Стария некромансер да възкреси темата :)
Днеска я подкарах ей така за пробата и какво установих след 1 и половина игра (стигнах Дамаск и обиколих малко)
1. Играта си върви на AGP видео карти каквото и да пише в разни измислени readme файлове.
2. Обаче има брутална несъвместимост която още не мога да разбера от какво се получава- дръвчетата ми изглеждат точно като тия от Готик 1 - квадратчета, липсват ми текстури. При това пуснах детайлите на максимална стойност но явно отказва да приеме правилните настройки макар че бърниках в .ini
3. Звука си е бъгав но там номера за оправяне е стар и няма проблеми.
4. На медиъм настройки хвърчи като изтървана (след като барнах някои неща по ini файла ) със 60 кадъра ОБАЧЕ това е до момента в който не се сбия с когото и да е- и става някакъв тотален лаг протвно на всякаква логика- всяка битка става булет -тайм., Пак казвам няма логика за това- бия се с един един на един , няма хора покрай нас - до преди да натисна лока си тичка без проблеми- ударя ли лока и кадрите спадат на 10 тина., примера меча и тръгна да бягатм- пак скачат.
5.Като се съберат повече от 40-тина човека позалагва леко.
В крайна сметка установих че каквото и да правя не ми зачита половината текстури и не макар и да не залагва в игра няма никаква визия- ( всъщност има - пустинята ми изглежда точно като de_dust от counter strike)

Иначе за геймплея - не мисля че съм видял достатъчно да коментирам генерално затова само ще отбележа очевидните неща които ми направиха впечатление
1. Подскачането е прекалено лесно за контрол и на практика помпиш едно копче, за сметка на това има някакво чуство за свобода (мен така честно казано повече- ме радва - мразя комбота и сложни комбинации)
2. Някъде четох че издухвала Обливион с фрий роам- нищо общо с истината - това което видях е че не може да влизаш в къщите- вратите и прозорците не се отварят, пътя с коня беше като коловоз със скали от двете страни, даже не мога да плувам. Градът е пълен с хора , че и различни но са тип GTA- само се разкарват в брауново движение без да имат реален цикъл на деня като в Готик и Witcher.
Тук добих усещане че играя GTA в която мога да се разхождам по покривите и в която хората са много по- добре направени.

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Mon Aug 04, 2008 9:41 pm

Да, аз наскоро я превъртях - с AGP съм, на макс настройки (явно зависи повечко от видеокартата).

Иначе има адски много проблеми - липса на интерактивност, репетативност... Накрая толко ми беше писнала, че играех само от инат да видя завършека. Само като пребивах просяците и асасинвах прокажените се кефех

:lol:
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 04, 2008 10:26 pm

Grumpi wrote:Да, аз наскоро я превъртях - с AGP съм, на макс настройки (явно зависи повечко от видеокартата).

Иначе има адски много проблеми - липса на интерактивност, репетативност... Накрая толко ми беше писнала, че играех само от инат да видя завършека. Само като пребивах просяците и асасинвах прокажените се кефех

:lol:
с какво видео си?

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Mon Aug 04, 2008 10:37 pm

GeForce 7800 GS

Останалото е: P4 3Gh, 2Gb Ram, 160 Gb HDD

Естествено трябва си поддръжка за такава щайга - сложил съм стабилно захранване, харда се чисти и дефрагментира постоянно, преди игрова сесия се килват всички процеси от експлоръра, суапа и той се увеличава и т.н.
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 04, 2008 10:45 pm

Пич ти къде отиваш - ти си с ракета направо, аз говоря за AMD 3000+, 1 GB ram и видео 6600.
Аз ако имах като твоя - ехеееее- само на максимална графика щях да играя и да не поствам в теми за настройки :)

Между другото на моята машина (след бърникания по настройки на ?ini файлове) gears of war, Mass effect, Witcher, Call of Duty 4 и DMC4 се държат повече от прилично и се играят без залагване и с много добра графика (имаше тема за шотове- там съм дал примери) - само Assasina ми прави проблеми от всичките споменати и се държи като подкарана от аматьорски емулатор вместо да се възмоплзва от ресурва на компютъра както го правят другите игри (особено Ънриал 3 енжина е благодатен).

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 20 guests