Ае пак РС-та срещу конзоли...

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 22, 2008 5:19 pm

http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t ... &start=150

и аз съм писал глупости така че смейте се на воля- спора между хора които хал хабер си нямат какво защитават :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Aug 23, 2008 2:29 am

Nheela wrote:Това за графиката е доста глупаво мнение. Особено, като се има предвид, че новото PS3 е създадено най-вече за HD и графиката е на изключително ниво.
И PS3, и Xbox 360 са HD конзоли. Стандартната разделителна е 1280x720.

User avatar
stoper
Smallfolk
Posts: 9
Joined: Tue Feb 19, 2008 12:31 am

Post by stoper » Sat Aug 23, 2008 9:08 pm

И и двете са далеч от едно съвременно PC. Но това е нормално, няма как да сравняваш хардуер на две-три години с такъв на 2-3 месеца.
И да, графиката при PC-то е много по-добра, дори при мултиплатформени заглавая, които дефакто са еднакви.
Сравнявал съм DMC4, Mass Effect, R6 Vegas 2... всяка една от тях изглежда по-добре на PC-то. Цветове, AA, ефекти... всичко.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 23, 2008 10:51 pm

За сметка на това РС-то излиза с няколко бона по-скъпо :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Aug 23, 2008 11:11 pm

Roland wrote:За сметка на това РС-то излиза с няколко бона по-скъпо :)
не е баш така - ако искаш мога веднага да ти дам оферта за видео, процесор, дъно- единствените три неща със стойност за ъпгрейд за 500 лева с което гаранатирам че поне 3 години всичко може да се играе на high детайли.
Вчера гледах оферта от за чисто нов компютър + монитор който се предлага за около 2000 лева - същия спокойно може да се сглоби за 1300 (със монитора) ако знаеш откъде да поръчаш компонентите.
Просто повечето фирми дерат 100 кожи при цените си.
преди някой да оспори само ще спомена че от известно време работя във фирма за продажба на компютри и ми се отвориха очите за много неща за които бях заблуден преди време. Не на последно място - за реалните цени, само за пример ще дам шотче за поръчка на видео карта на тънката цена от MOST :
Spoiler: show
Image
после може да идете в произволна фирма и да питате за за колко ще ви продадат същата :), особено в конфигурация се слагат 20-30% допълнитена надценка на някои компоненти та стигат и до 50% надценка ако фирмата е особено алчна а продавач- консултанта прецени че може да излъже поредния наивник.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Aug 24, 2008 12:10 am

Всъщност няма нужда. Мост за крайни клиенти им е доста тънка цената, както и на Jar. А ако намериш и на кой да метнеш ДДС-то нещата стават правилни. А и нещата се внасят в долари и то не по курса на Сони и Майкрософт - 1$=1Е. Но на PC все още има много малко неща които да се играят:)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Aug 24, 2008 12:22 am

The Dragon wrote:Всъщност няма нужда. Мост за крайни клиенти им е доста тънка цената, както и на Jar. А ако намериш и на кой да метнеш ДДС-то нещата стават правилни. А и нещата се внасят в долари и то не по курса на Сони и Майкрософт - 1$=1Е.
за това говоря - обаче повечето хора не го знаят и дават луди пари за неща които реално са много по евтини- оттам и мита за големите ъпгрейди :)
Но на PC все още има много малко неща които да се играят:)
чак пък малко :) да не казвам голяма дума но 90% от класните заглавия (за мен класни :wink: ) за Xbox360 получиха порт макар и с нормалното закъснение. Същото не може да се каже за PC стратегиите и ММО които още не са ги портнали. Пак повтарям- говоря за неща които на мен ми харесват, и преди съм казвал че стелт игри , 3Д бойни тупалки стил Соул калибур, Сървайвъл хоръри и японски РПГ-та не пипвам освен за обща култура. :roll:

Сериозно се бях замислил да си купувам ексбокс тази есен но като видях колко евтино ще ми излезе да ъпгрейдна (почти два пъти по евтино от чисто нова конзола с чип ) за да играя същите игри се отказах.
Навремето беше съвсем друга песен с PS2 когато повечето от класните заглавия бяха ексклузиви а портовете бяха пълна скръб.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Aug 24, 2008 12:45 pm

аз в продължение на години се опитвам да си намеря извинение ( = много добра ексклузивна игра), че да си взема бокс, и не успявам. :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Aug 24, 2008 2:36 pm

Понякога сте доста отегчителни. :roll:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Aug 24, 2008 3:14 pm

8-) Просто искам да разсея мита за 1000+ лева за ъпгрейди който витае .

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 24, 2008 11:01 pm

Неуспешно :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Aug 24, 2008 11:20 pm

Roland wrote:Неуспешно :mrgreen:
8-) Мита за това е мит - да се разпространява, а и повече съм на печалба ако убедя някой че 1000 + лева са нормални за ъпгрейд :lol:

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Mon Aug 25, 2008 1:36 am

За сметка на това РС-то излиза с няколко бона по-скъпо Smile
дефинирай 'няколко'Image
3-4-5?Image

иначе съвсем сериозно - до около месец ще си събера от нищото конфигурациика за около 750 лева,която теоретично би трябвало да подкарва всичко освен кризата на високи детайли с някоя и друга филтрация.
всичко това при положение,че старата щайга няма да я продавам,а и тепърва ще наливам в качесвено захранване и голяма кутия :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Aug 25, 2008 11:18 am

Истината е, че последните 2 години цените на хардуера станаха меко казано прилични. Рамта стана без пари, има чудесни и ЕФТИНИ флагмани, ефтини и мощни процесори. Единствено е добре да се даде малко повечко пари за добро дъно и захранване. И общо взето наблюденията ми са, че цените продължават да падат. Това може само да ме радва. Крайно време беше.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Aug 25, 2008 12:21 pm

Лол, цените винаги "падат", но реално, за да притежаваш достатъчно мощен за даден момент компютър, винаги даваш едно и също.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests