Разтърсваща вест ще бъде премълчана в Цитаделата (СПОЙЛЕРИ)

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Разтърсваща вест ще бъде премълчана в Цитаделата (СПОЙЛЕРИ)

Post by shayhiri » Sat Oct 20, 2007 6:57 pm

NEW YORK (AP) — Harry Potter fans, the rumors are true: Albus Dumbledore, master wizard and Headmaster of Hogwarts, is gay. J.K. Rowling, author of the mega-selling fantasy series that ended last summer, outed the beloved character Friday night while appearing before a full house at Carnegie Hall.

After reading briefly from the final book, "Harry Potter and the Deathly Hallows," she took questions from audience members.

She was asked by one young fan whether Dumbledore finds "true love."

"Dumbledore is gay," the author responded to gasps and applause.

She then explained that Dumbledore was smitten with rival Gellert Grindelwald, whom he defeated long ago in a battle between good and bad wizards. "Falling in love can blind us to an extent," Rowling said of Dumbledore's feelings, adding that Dumbledore was "horribly, terribly let down."

Dumbledore's love, she observed, was his "great tragedy."

"Oh, my god," Rowling concluded with a laugh, "the fan fiction."

Potter readers on fan sites and elsewhere on the Internet have speculated on the sexuality of Dumbledore, noting that he has no close relationship with women and a mysterious, troubled past. And explicit scenes with Dumbledore already have appeared in fan fiction.

Rowling told the audience that while working on the planned sixth Potter film, "Harry Potter and the Half-Blood Prince," she spotted a reference in the script to a girl who once was of interest to Dumbledore. A note was duly passed to director David Yates, revealing the truth about her character.

Rowling, finishing a brief "Open Book Tour" of the United States, her first tour here since 2000, also said that she regarded her Potter books as a "prolonged argument for tolerance" and urged her fans to "question authority."

Not everyone likes her work, Rowling said, likely referring to Christian groups that have alleged the books promote witchcraft. Her news about Dumbledore, she said, will give them one more reason.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sat Oct 20, 2007 7:20 pm

Гад. Изпреварил си ме с десет минути. :)

Не вярвам да го премълчат в Цитаделата. Прекалено... "разтърсваща" новина е, пък и доколокото знам, Сашо не си пада хомофоб, поне не и съзнателно.

Реакциите несъмнено ще са... интересни.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Oct 20, 2007 7:25 pm

Дам, и показателни.

А темата я пуснах (като отделна) главно, за да не изпусна хубавото заглавие. :mrgreen:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Oct 20, 2007 11:22 pm

Аве в крайна сметка в книгите има ли някакви подсказки или жокери( Къци майна),че Дъмбълдорф е гей?Имам чуството,че след като излязоха всички книги сега ще почнат големите разкрития,че Хари е хермафродит,ония близанците всъщност са клонинги и Снейп е от Ку Кус Клан
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Oct 20, 2007 11:37 pm

Ами не знам за вас, ама на мен това ми качи поредицата с бързите 5% в очите. Да, знам, странен съм. Ама поне не е някво клише баси. Менторът-гей хахахахах:)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sat Oct 20, 2007 11:44 pm

Не знам дали новината е щяла да бъде премълчана в "Цитаделата" ама с тази тема определено ще ги провокираш да я сложат.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sun Oct 21, 2007 12:02 am

Предполагам, това е била идеята. Аз съм го правил преди.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Oct 21, 2007 12:52 am

Съдейки по тези реакции, новината надали ще я има :lol:

Ще рече човек, че е станало кой знае какво :lol:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 21, 2007 9:56 am

Важното е, че Архангелът вече е с женски аватари :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 21, 2007 3:17 pm

Yan wrote:Съдейки по тези реакции, новината надали ще я има :lol:

Ще рече човек, че е станало кой знае какво :lol:
Не ми дава да чета форума :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Mon Oct 22, 2007 12:06 am

И на мен така, за нещастие. :(

Gunslinger, аз съм чела Хари до 5-та книга вкл и не си спомням да е имало намеци за обратната страна на Дъмбълдорф. Или просто не ми е направило впечатление. За останалите книги, не знам, не съм ги чела.
pulled out

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 22, 2007 12:10 am

Morgana wrote:обратната страна на Дъмбълдорф
Това е гениално. :mrgreen:

И след като вече две дами проплакаха, дали не бих могъл да помоля Ян да копипейстне въпросния текст?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Mon Oct 22, 2007 12:15 am

Още преди да го постна знаех, че съм се изразила неправилно. Но реших да го оставя така.

Продължавай да ми се подиграваш, не съм във форма, сега ти е паднало.
pulled out

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 22, 2007 12:20 am

Душице, не е подигравка, за Бога! :) На какво отгоре? Просто наистина ми се видя добра игра на думи: "обратната/тъмната страна на Луната" - "обратната/тъмната/гей страна на Дъмбо" и т.н. :lol:

Сори, че съм те подвел.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Oct 22, 2007 8:44 am

Тук и Тук. Така става ли? :)

Тази част явно иска да си регистриран, защото е подфорум за 7-ма книга:)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests