Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 01, 2007 1:55 am

Подмазвач.

Арън Екхарт:

1) Ще играе ХАрви Дент.
2) Е просто идеалът ми за човек в Благодаря за пушенето.

Които факти го правят радър култов и единствената причина някога да се доближа до този....филм, за който Пенчеви говорят:).

Иначе ме навихте за Позабременяла, и аз ще го обадя тези дни.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Oct 01, 2007 1:58 am

С разликата, че Без резервации не е романтична комедия.
А Позабременяла е антиромантична комедия :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 01, 2007 10:50 am

Аз се колебаех за Без Резервации. Но след мнението на Пенчев и Морвен ще го гледам. :popcorn:

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 01, 2007 11:08 am

Гледайте го "Без Резервации", хубав е :)

Аз го гледах преди седмица, точно като излезе. Само не го гледайте много късно, за да има къде да седнете после да хапнете, че ще ви се дояде нещо :)

Шайхири - нали не се опитваш да коментираш как Позабременяла е толкова по-яка от No Reservations без да си гледал филма? :wink:
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 01, 2007 11:20 am

Морви ти каза, че изобщо не подлежат на сравнение. :)

А ако изобщо ще гледам ромкомка (на компа, ест.), трябва да е със 100% критическо одобрение - и да е на Апатоу. 8-)

Резервациите още на ниво трейлър беше ужасен (за мен), а и с тая оценка от 30% и кусур... :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Oct 01, 2007 11:37 am

А ако изобщо ще гледам ромкомка (на компа, ест.), трябва да е със 100% критическо одобрение - и да е на Апатоу.
Стига с тея ромкомки. Ясно ми е, че си много горд от термина, но той не се връзва с нито един от филмите, които обсъждаме. За 38-ми път - Без резервации не е комедия (макар да има такива моменти), а Позабременяла е само комедия, но не романтична (макар че става дума за връзка). Бтв, според мен лично на теб, Алекс, Без резервации няма да ти хареса и няма смисъл да го гледаш.

И бидейки толкова убеден - кои "ромкомки" си гледал и толкова са те отвратили?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 01, 2007 11:39 am

shayhiri wrote:Морви ти каза, че изобщо не подлежат на сравнение. :)

А ако изобщо ще гледам ромкомка (на компа, ест.), трябва да е със 100% критическо одобрение - и да е на Апатоу. 8-)

Резервациите още на ниво трейлър беше ужасен (за мен), а и с тая оценка от 30% и кусур... :roll:
т.е, не си го гледал :) мерси, отговори ми на въпроса (все пак)

та значи, ще прощаваш, ама нямаш право да коментираш :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 01, 2007 12:25 pm

А ти гледал ли си Позабременяла? И ако да, можеш ли хладнокръвно да твърдиш, че не е несравнимо по-добър от повечето в жанра? :roll:

Морви, терминът е общоприет и както изглежда много по-всеобхватен от твоите разбирания. :) И двете са точно ромкомки, макар и не в чиста форма. http://www.rottentomatoes.com/m/no_reservations/ Само че Резервациите, цитирам критиците, е тъп, предсказуем и меланхоличен - а Позабременяла далеч надскача границите на жанра си с интелект и наблюдателност. Иначе, пропуснала си да забележиш, историята му (на Позабременяла) е непоносимо и нереалистично сладникава. Търпи се само заради диалога и актьорите.
Бтв, според мен лично на теб, Алекс, Без резервации няма да ти хареса и няма смисъл да го гледаш.
Мерси за предупреждението, ма не съм и помислял. Всъщност не бих отишъл и безплатно - както лани пропуснах възможността за Ваканцията.

Казах, че съм гледал най-добрите, Уединг Крешърс и Хитч, но и те ми бяха страшно плитки. Просто жанрът е такъв. Единствено 40годишният девственик ми хвана вниманието, ма то защото пак е на Апатоу. А Позабременяла е значително по-добър като цяло и от него.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Oct 01, 2007 12:35 pm

А ако изобщо ще гледам ромкомка (на компа, ест.), трябва да е със 100% критическо одобрение
Гледай този:
http://www.rottentomatoes.com/m/annie_hall/

Ок, само 98%, са, но все пак... ;)
Известен е като филмът, победил (напълно заслужено) Star Wars в борбата за Оскара за най-добър филм за 1977 година.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 01, 2007 12:42 pm

Непременно. И без тва имам да наваксвам с Уди Алън. Още едно доказателство, че само голям мозък може да излезе от рамките на жанра (особено този). (Над 90% на Доматите си е 100 на практика.)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Oct 01, 2007 12:48 pm

Мммммкей... значи Шайхири току-що успя - отново - да обясни на всички, които сме гледали No Reservations и сме си съставили лично мнение за него (дотук без изключение добро), че нищо не разбираме от масовия вкус, защото мнението ни не се покрива с това на критиците. Ми... добре, аз съм склонен да вярвам, че моят собствен живот ми е дал собствена база за оценка, няма нужда да ми бъде повтаряно непрекъснато, че не съм като масите, веднъж-два пъти ми стига, честно :) Да не говорим пък и за това, че идеята на този форум е донякъде да събира хора с подобен мироглед и фактът, че аз изразявам своите лични впечатления от филма, може да помогне на други хора, които вече ме познават и знаят как мисля аз, знаят какво харесвам аз, знаят доколко имат общи виждания с мен, да си изградят някакви още малко по-точни впечатления, основани и на техния личен опит с техния и моя мироглед... така че наистина няма много смисъл да ми бъде повтаряно до безкрай, че понякога моето мнение е различно от това на критиците :)

А колкото до "Позабременяла" - хм. Лично аз в този филм видях общо-взето повторение на историята от "Девет месеца", само че с малко повече слизане до нивото на голямо количесто от "днешната младеж" между 15 и 25, и с доста преувеличени нЕкои особености на поведението и отношението на "типичния агресивен див мъжкар" и "типичната сълзлива и импулсивна жена". Честно казано, не видях много повече от това; за мен този филм е наистина почти същото като "Девет месеца", само че забавен по малко по-различен начин, за моменти, когато търся този тип показно, агресивно, момчешко забавление... в повечето случаи "Девет месеца" би ми се сторил по-подходящ за гледане :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 01, 2007 12:51 pm

shayhiri wrote:А ти гледал ли си Позабременяла? И ако да, можеш ли хладнокръвно да твърдиш, че не е несравнимо по-добър от повечето в жанра? :roll:
Не съм го гледал, затова не твърдя нищо :) за разлика от теб - ти очевидно можеш хладнокръвно да твърдиш нещо за филм, който не си гледал :bigtongue:
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 01, 2007 1:15 pm

Твърдях го за този, който съм. Че е неповторимо добър за жанра.

А Девет месеца е на Крис Кълъмбъс, за Бога! :shock: :evil: :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Oct 01, 2007 1:15 pm

thunder wrote:
shayhiri wrote:А ти гледал ли си Позабременяла? И ако да, можеш ли хладнокръвно да твърдиш, че не е несравнимо по-добър от повечето в жанра? :roll:
Не съм го гледал, затова не твърдя нищо :) за разлика от теб - ти очевидно можеш хладнокръвно да твърдиш нещо за филм, който не си гледал :bigtongue:
Че и за книги :lol:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Oct 01, 2007 1:19 pm

Казах, че съм гледал най-добрите, Уединг Крешърс и Хитч, но и те ми бяха страшно плитки.
Пък аз и останалата част от човечеството да не знаем, че тези са най-добрите, ех. :panda: Не мисля, че има какво да обсъждаме след като от тези филми съдиш за цял жанр :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests