Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Oct 24, 2007 3:24 pm

Сравнението е изкл. некоректно, защото заплащането на престижни професии при вас е най-малко 10 пъти по-високо отколкото тук в комумутренския концлагер.

А билетът за кино има-няма само 2 пъти по-скъп (тук е 7лв.). Освен туй, ако поразтърсиш, ще намериш и значително по-евтини билети: матинета, евтини дни, кина за 1$ и т.н.

А и аз ходя средно 2-3 пъти на седмица на кино. Така че?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Oct 24, 2007 3:35 pm

Shayhiri не всеки може да си позволи да ходи толкова пъти седмично на кино не само от финансова гледна точка, но и от неважможност да се отдели и толкова време.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 24, 2007 3:39 pm

Да не говорим, че точно в България няма и кво да се гледа толкова често :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Oct 24, 2007 4:25 pm

shayhiri wrote: Аз съм киноман, знаете.
Не знаем. Но ако искаш да стигнеш до киноман, трябва да наваксаш около 80 изпуснати години от киноизкувството. И това че махнах първите 20 години нямо кино. Понеже киноман май се викаше на човек който обича и цени киноизкуството. А не на този който ходи по много пъти на кино.

А относно ходенето на кино; аз също не мога да си позволя повече от 3/4 филма на месец. И съвсем спокойно си хгледам филми на лаптоп-а.
Тук нормалната цена е около 6,5 ?. Но може да се смали до половината в неделя сутрин или ежеседмичният Ден на зрителя. И все пак, не ми стигат нито пари, нито време! Таа, не знам, явно не стигаме твоята заплата.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Oct 24, 2007 6:33 pm

Гледахме с Никола Shoot Em Up - страшен фън :), по-добро е от Кранк и има големи бъзици :). Никола може би е прав обаче, че филмът е за компания (демек гледане в компания) и по-пълна зала :roll:. Абе аз доволна :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Oct 24, 2007 7:53 pm

Алекс, това, че ти си киноман (или по-скоро гледащ много кино, както изясни Бая) едва ли задължава всички останали да са такива и да ходят на кино винаги, когато могат. Не виждам защо Алдим трябва да бъде поставян в положение да се оправдава защо е изпуснал определен филм или защо не го гледа на голям екран. Някои хора имат и други важни неща освен киното в живота си и това със сигурност не ги прави по-лоши.

Пък аз току-що гледах Batman Begins. Като цяло наистина много мяза на първия, но е някак по-смислен. Е, разбира се такъв гениален злодей като Жокера няма как да постигнат... Това, цялата история с нинджите и донякъде Кейти Холмс (която аз харесвам, но не и точно в тоя филм) бяха нещата, които не му достигаха. Но пък вероятно е едно от по-добрите неща, които могат да се направят от филм за супергерой.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 24, 2007 9:36 pm

Освен туй, ако поразтърсиш, ще намериш и значително по-евтини билети: матинета, евтини дни, кина за 1$ и т.н.
Матинета - 8.75
Кина за един долар поне в моя град няма, а и да имаше, по-добре да си гледам нещата в къщи, предвид качеството им.
Освен това тук не говорим за някой фиктивен персонаж, който получава 70 000 долара годишно, а за лично моята ситуация на човек, който има да учи "престижната си професия" до 30 годишен и съответно не е като да плува в пари. И дори да получавах 70 000 годишно, пак нямаше да ходя, защото Холивуд я блъвне някой хубав филм на месец-два, я не.
Понеже киноман май се викаше на човек който обича и цени киноизкуството.
Не съм толкова сигурен. Доколкото знам под киноман се разбира основно човек, който гледа много кино. Не е нужно да налиташ на Бергман и Тарковски за тази цел.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 24, 2007 10:10 pm

Кво ти не е нужно, аз мисля, че е НЕСЪВМЕСТИМО :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 24, 2007 10:53 pm

Така де, опитах се по-мекичко да го кажа. :mrgreen:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Oct 24, 2007 11:18 pm

Shoot Em Up. Pure mindless fun:)))))

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Oct 24, 2007 11:30 pm

Да, в програмата беше описан като "безмозъчен и великолепен" и по изключение се оказа, че не лъжат особено...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Oct 25, 2007 2:46 am

Хм, не ми е ясно защо третата част на Bourne има някаква огромна оценка в imdb. Освен нон-стоп лашкането на камерата, в нея се повтаряха прекалено много неща от предишните 2 и се бяха оляли с преувеличените каскади и безмилостното темпо. А и музичката беше много дотягаща. Иначе останалото пак беше доста добро.
7.5/10

п.п. Уот?? http://imdb.com/title/tt0440963/board/flat/82109561?p=1

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu Oct 25, 2007 4:27 am

Изгледах Тhe Lookout!Доста беше добър и актьорите също бяха доста добре подбрани!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Oct 25, 2007 9:40 am

Gunslinger wrote:Изгледах Тhe Lookout!Доста беше добър и актьорите също бяха доста добре подбрани!
Това ми седи на компа от два месеца и все не стигам до него. :roll:

Високата оценка на последния Борн се дължи именно на факта че е последен според мен (уж са казали че засега повече няма да правят от франчайза :cry: ).

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Oct 25, 2007 9:46 am

DELgado wrote:
Gunslinger wrote:Изгледах Тhe Lookout!Доста беше добър и актьорите също бяха доста добре подбрани!
Това ми седи на компа от два месеца и все не стигам до него. :roll:

Високата оценка на последния Борн се дължи именно на факта че е последен според мен (уж са казали че засега повече няма да правят от франчайза :cry: ).
Остро не, някой тук беше линкнал интервю на режисьора или на Деймън, в което се казва, че ще има още един и то скоро...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests