Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu Oct 25, 2007 3:06 pm

DELgado wrote:Високата оценка на последния Борн се дължи именно на факта че е последен според мен (уж са казали че засега повече няма да правят от франчайза :cry: ).
Нали има и четвърта книга написана,ама не беше от Лъдлъмм,а от някъв друг пишлигар!
Last edited by Gunslinger on Thu Oct 25, 2007 3:18 pm, edited 1 time in total.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Oct 25, 2007 3:09 pm

Gunslinger wrote:
DELgado wrote:Високата оценка на последния Борн се дължи именно на факта че е последен според мен (уж са казали че засега повече няма да правят от франчайза :cry: ).
Нали има и четвърта книга написана,ама не беше от Лъдлъмм,а от някво друг пишлигар!
Филмите за Борн (визирам трилогията с Мат Деймън, щото имаше и един с Ричард Чембърлейн) са... доста далече от книгите :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Oct 25, 2007 3:10 pm

При положение, че филмите следват адски бегло книгите, всъщност само вземат основната идея (донякъде) и някои имена, не виждам какво значение има дали книгите са една, три или повече. Ако проблемът е заглавието, все ще измислят нещо. Ако искат по-добра реклама, някак си не вярвам много хора да са чели отвъд The Bourne Identity, ако и нея са я чели изобщо. Просто слагаш едно "inspired by" и си готов.
This signature is not yet rated

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Oct 25, 2007 4:14 pm

Честно казано не ги ща да правят нов Bourne. Още с последния се изчерпаха.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Oct 25, 2007 4:16 pm

AlDim wrote: Не съм толкова сигурен. Доколкото знам под киноман се разбира основно човек, който гледа много кино. Не е нужно да налиташ на Бергман и Тарковски за тази цел.
Имах предвид че така се вика на хора които гледат доста филми, но не задължително на кино. :bigtongue: (Сакън, да се съгласи човек с теб! :mrgreen: )

Аз пък си признавам, че снощи гледах отново (след мноооооого години) Hot Shots. :oops:
Сега ми изглежда доста по- наивен, макар че пак се смях доста.

Първото гледане беше на кино, малко след премиерата, т.е. - отдавна. И е най-страхотният ми спомен от ходене на кино - хора въргалящи се по земята от смях!!! :rofl: :rofl: :rofl:
Last edited by BaYa on Thu Oct 25, 2007 7:51 pm, edited 3 times in total.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Oct 25, 2007 4:22 pm

BaYa wrote:Аз пък си признавам, че снощи гледах отново (след мноооооого години) Hot Shots. :oops:
Сега ми изглежда доста по- наивен, макар че пак се смях доста.

Първото гледане беше на кино, малко след премиерата, т.е. - отдавна. И е най-страхотният ми спомен от ходене на кино - хора въргалящи се по земята от смях!!! :rofl: :rofl: :rofl:
Ааа, Смотаняци е класика от ранга на Полицейска академия 1 или Голо оръжие 1! Продълженията са в една или друга степен излишни - всъщност нарастващо излишни с нарастването на поредния номер на серията :lol: Ама първите серии и на трите филма са :thumbsup:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Oct 25, 2007 4:38 pm

Аааа, и втората на Hot Shots не беше никак зле. Никога няма да забравя рамбо-сцената със стрелите и кокошката!!! :rofl: :rofl: :rofl:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Oct 25, 2007 4:47 pm

BaYa wrote:Аааа, и втората на Hot Shots не беше никак зле. Никога няма да забравя рамбо-сцената със стрелите и кокошката!!! :rofl: :rofl: :rofl:
Аха, Bloodiest Movie Ever! :rofl:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Oct 25, 2007 5:25 pm

А Командо? 8-) А Стреляй смело (вече)?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu Oct 25, 2007 5:39 pm

shayhiri wrote:А Командо? 8-) А Стреляй смело (вече)?
Доколкото помна Рамбо 3 беше най-кървавия филм с над 200 убийства,а Стреляй Смело в имдб пишеше,че body count-a e 100!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Oct 25, 2007 7:03 pm

Мммм, Рамбо 3 не излезе ли преди вторите Смотаняци? То това с "bloodiest movie ever" си беше част от сюжета на вторите Смотаняци - даже си имаше брояч на жертвите и от време на време се появяваха надписи "повече от еди-кой си филм" и накрая надпис (не мога да си го спомня точно) в стил именно "надминахме всички, това е филмът с най-много жертви!" - и един от филмите, изброени в "повече от еди-кой си", май беше именно Рамбо 3... Но може и да греша де, а може и да не са броили като хората :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Thu Oct 25, 2007 7:37 pm

Филмите, с които сравняваха бяха Робокоп и Зов за завръщане.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Oct 26, 2007 10:24 am

Началото на вторите Смотаняци директно пародираше началото на Рамбо 3.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Oct 26, 2007 10:25 am

Сега пък на мен ми се догледаха Смотаняци-те. Едно време ги изгледах по около три- четири пъти и двата - още когато имаше само пиратски касетки, озвучени на българкси от един човек. Беше класика. 8-) Аз си споням нашия как пържеше бекон на корема на някаква мацка. :mrgreen:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Oct 26, 2007 4:29 pm

На корема на МацкатА, ДЕЛ! :rofl:
shayhiri wrote:А Командо? 8-) А Стреляй смело (вече)?
Тая тема май вече се обсъди! Или искаш още един "пердах"?? :twisted: Аааа, вярно, историята беше че не знаеш да се забавляваш самичък и скучаеш! :twisted:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests