Ремарк??????

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Tue Apr 27, 2004 10:42 am

Roland of Gilead wrote:Мне, не си, Коелю е смешен и жалък драскач, просто във въпросната Вероника е крал доста от Живот на Заем, дори и чисто сюжетно, ако не ме лъже много паметта.
Малиий-йй, не можах да се сдържа да не извадя този паметен цитат. Абе Роланде, откъде го извади туй бре? Вярно че обичаш да критикуваш популярните неща, ама айде са :cry: Аз пък Куелю-то много си го харесвам, без да съм домакиня или манекен. Ама понеже това е малко оф-топик, да не се разпростирам. А пък че Куелю бил заимствал нещо от Ремарк- честно казано такава мисъл ми е трудно да схвана- просто те двамата са доста различни :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 27, 2004 12:55 pm

Глей ся, по принцип "по-известно" в 97% от случаите означава "по-рекламирано". Нямам мераци всичко известно да плюя, обаче обикновено по-голяма нужда от реклама има посредствеността, щото качеството така и така който го разбира, ще си го намери. Та не съм аз виновен, че посредствените боклуци, които критикувам, често са известни, въпрос на вероятности е. И да, няма логика, но е така. Ако смяташ, че "обичам да критикувам популярните неща", сори ако те засягам, но или не си ми чел статията за стойностите, или не си я разбрал изобщо. Коелю е жалък, точно тва е думата, и може би дори нямаше да ми пука толкова да го повтарям, ако не беше масовата зомбификация по негов адрес. Аман от напористи препоръчващи съученички верно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Apr 27, 2004 2:15 pm

Тц, тц, тц.... А къде ги остави домакините и манекенките!!!! :lol:

А колкото до масовата зомбификация - ами аз не съм я видяла. Има там известно количество хора, дето харесват Коелю, без при това да го слагат в Топ 5 на десетилетието. Обаче, Роланд, ти си сред хората, които говорят с много жар за него :) . Пък прости му най-после, и на него и на тея, дето го харесват :wink: .
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 27, 2004 2:21 pm

На него ми е лесно да му простя, човечецът толкова може, посредствеността, нали, по хората ходи. Виж, тие дето го четат, вечна анатема за тях :р Пък и за мен поркай тях, щото с 4 бройки съм се минал и аз...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Apr 27, 2004 7:17 pm

Ми аз нито съм се минал с 4-ри бройки, нито пък смятам, че е чак толкова посредствен. Всъшност не мога да разбера какво му е жалкото на човека. Пише си, четат го. При това май го четат доста хора. Взема си и парички сигурно от тая работа... Какво лошо? Макар едиснствената негова книга, която съм чел да не ме впечатли, си беше забавно четиво... Нищо повече (с няколко тривиални "философски" послания (или поне толкова видях аз)).....
Ама Рол не си ли допускал понякога, че все пак трябва да проявиш малко толерантност и да се опиташ да погледнеш и от друга страна. Например на домакините, манекените......
:)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 27, 2004 7:24 pm

Не.
Междувременно аз съм, както, кхъ кхъ, написах точно няколко сантиметра нагоре, против целия хайп около него, не против него конкретно. Смешен ми е, жанрът, в който си блъска клишираните уолт-дисниевски посланийца, не е подходящ за целта, щото се брои сериозен. Евтин ми е, това е най-точната дума. Но иначе нищо против, да си пише. От тва нито мене ме боли, нито той става, оказва се, по-добър, само домакините, манекенките И Саурон имат за кво да си харчат парите :р
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Apr 28, 2004 4:38 pm

Хм, Хм, Хм, запетайка, ХМ.....
А не си ли допускал, че може и да правят нещо повече от харчене на пари? :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 28, 2004 5:52 pm

Мда, допускам, че после ги и четат, после ме втриса от ужас и спирам с допусканията, да не си докарам инфаркт...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Apr 29, 2004 10:32 am

Виж, тие дето го четат, вечна анатема за тях :р Пък и за мен поркай тях, щото с 4 бройки съм се минал и аз...
Дааа.... Значи заедно ще се пържим в адския тиган :lol: . Бедни Роланд, подлъгаха те теб, невинния, лошите хора да си купиш и прочетеш цели 4 книги на Коелю в търсене на смисъл. Цели 4 книги!!!! Че даже повече от мен си се "минал". Аз само 2 си купих (тези, които ми се видяха най-стойностни, ама толкова разбирам :) ) Пък като гледам, той и Джайм тънко е минал!!! Няма справедливост на тоя свят!!!!! :wink:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Thu Apr 29, 2004 10:49 am

Е и мен да ме споменат- е верно при домакините и манекенките :cry: , ма и това е по добре от нищо. Но пък темата си е за ремарк, така це по добре това за Коелю да приключи :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 29, 2004 2:43 pm

По-добре, да. Само ще обясня, че книгите са ги купували наш'те, при това без да знаят колко са зле :р Сигурно пак някаква форма на съученичка е виновна :р
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Apr 29, 2004 8:53 pm

Ами то да ви кажа и вкъщи някой друг ги носеше... Ама и други ще прочета (лиубознателен съм си какво да се прави).
Все пак, темата е Ремарк. Както винаги нещата отидоха на майната си. Поне е забавно. Сега се сещам за "Черния обелиск". Тази книга ми беше малко семпла. Някак нямаше истинско действие. Въпреки това много ми хареса. Имаше там някаква мома, която беше в лудница и която накрая беше "излекувана" и главния герой си помисли нещо от рода на това, че излекувайки я, те всъщност са я убили...
......
Ако някой се сеща за какво говоря, може да ме просветли за своето мнение по въпроса... :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 29, 2004 9:31 pm

Аз се сещам, че без предупреждение ми разваляш кефа от непрочетена книга :/ Нещо против да си спестяваш описания на финали, а?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Apr 29, 2004 11:59 pm

Съжалявам ако се е получило така. Но все пак аз съм много лош човек, така че трябва да си пазя имиджа.
А всъщност дълбоко се съмнявам, че това което написах ще ти разваки кефа от съответната нечетена книга....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 30, 2004 7:15 am

Аз също :р Ама въпросът е принципен, гадно си е. А Джайм беше най-положителният герой в тая книга за сведение ;)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests