Formula 1

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Nov 03, 2008 11:49 pm

Днес шампиона или е от Ферари, или е жалък.
+1111111 - абсолютно вярно. Ама проблемът е, че Хамилтън по принципът си е доста жалък, остави това, че не е от Ферари.
Когато Хакинен ставаше световен шампион, ние го признавахме и го уважавахме.
Кои сте вие? Защото аз и всичките ми приятели интересуващи се от Ф1 не сме го признавали.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Nov 04, 2008 12:50 am

Muad_Dib wrote:
Днес шампиона или е от Ферари, или е жалък.
+1111111 - абсолютно вярно. Ама проблемът е, че Хамилтън по принципът си е доста жалък, остави това, че не е от Ферари.
Когато Хакинен ставаше световен шампион, ние го признавахме и го уважавахме.
Кои сте вие? Защото аз и всичките ми приятели интересуващи се от Ф1 не сме го признавали.
Всичко това, което си написал говори много за тебе тогава. Явно и преди си е била същата помия... Колко безочлив начин на мислене! Разочароващо...

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Nov 04, 2008 12:55 am

Никола, според мен си малко афектиран, за да говориш с така крайно. Такива ултраски изказвания са доста субективни и обиждат много хора.
Това, което ме удиви в Будапеща, беше точно приятелското настроение навсякъде към феновете на останалите отбори. Не успях да забележа и двама човека да се гледат накриво, а сигурно имаше над 100 хиляди души. В българските форуми май цари най-върлото неприемане на противника.
Вярно, специално Хамилтън и аз го недолюбвам много силно, но Хакинен пък си беше съвсем заслужил титлите. Да, хубаво, макларън мачкаше тогава, но той като пилот беше много стабилен. Не го видях да прави пилотски грешки... Та, защо да не е признат?

А Фетел не го представят чак всемогъщ... Сравняват го с Шумахер, според мен с право, защото е един от много малкото (има ли ги въобще вече?) пилоти, които не само управляват болида, но и го познават чисто технично. Твърдят, че по същия начин си настройва сам болида, което няма как да го знам със сигурност, но вероятно е вярно. На няколко пъти се забелязваше колко по-бърз е от съотборника си, а уж и двамата са новаци.
Следя го откакто участваше в петъчните тренировки като тест пилот на БМВ (2006) и даваше най-добро време от всички на пистата. Да, вероятно всички останали не са си давали зор, но... беше си голяма изненада някакво си лапе да ги отнася така.

За Хамилтън малко съм се объркала... Карах по една статия в спортал, източник на която е била немската преса, но се оказва (ей сега погледнах), че са го попреувеличили малко, и той е отрекъл. Той не казва, че е по-добър пилот, а само се сравнява с него, което е по-добрия вариант. Би била грандиозна изцепка наистина да го каже (макар да подозирам, че го мисли). Инфо тук.
http://www.f1sa.com/index.php?option=co ... Itemid=219

Така де, натрупал е доста неприязън, но има с какво. Нагъл е и самовлюбен... не знам, може би такива качества са на почит.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Nov 04, 2008 4:06 pm

Много мразя нагли и самовлюбени хора. Поне в моите очи, той не е такъв. Може би защото не вземам под внимание какво пишат в българските вестници и спортни сайтове. Доста интервюта съм му гледал след състезания и не само. В Top Gear беше гост и нито веднъж не съм го чул да се изтъкне. Постоянно говори за работата на отбора си и благодари за шанса, който са му дали. След петата му позиция веднага пуснаха връзката между неговата кола и екипа на макларън и първото нещо, което той каза е че се радва за екипа и, че те го заслужават след всичката си работа.

Моля погледнете интервютата на момчето. После сравнете с това, което се пише по българските сайтове. Само се насаждат глупости. Защитавам го защото е скромно момче и ми върна интереса към формулата, изгубен от доста време, заради ерата Шумахер.

Edit: Защитавам го също така, защото доста хора си мислят, че и аз съм прекалено уверен и арогантен за някой неща, с които се занимавам(няма да споменавам какво) и знам колко е неприятно усещането, хората да мислят по този начин за теб.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Thu Nov 06, 2008 5:11 pm

Аз много рядко чета само българската преса. На първо място следя autosport.com. Спортал поглеждам ако нямам много време, защото там малко по-съкратено излизат статиите - в случая с онова изказване, първо го бяха разпространили от немската преса... което оневинява спортал, защото те просто докладват вече пуснатата от немците информация, а именно, че Хамилтън е по-добър от Сена. Както и да е.

Ако си бях вадила всички статии, заради които Хамилтън ми е падал в очите, сега бих наизвадила много доказателства... но е факт, че не е изолиран случай и заради всичко друго, бях много склонна да повярвам на онази точно изцепка. И не е само писмени статии, но и ако щеш изказвания на пресконференции след състезания. То дори и в тази тема в началото май сме ги коментирали някои от нещата.

И моята огромна неприязън не е предубеждение заради това, че въпросния кара за вражески отбор (нямам нищо против Макларън, даже смятам, че техния болид е най-красивия във Формула 1). Дори в началото симпатизирах на Хамилтън.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Jan 26, 2009 2:20 pm

Много е грозно новото рено... с тоя червен цвят :neutral: .
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Mar 30, 2009 11:34 am

Тоя сезон се очертава супер интересен :). С новата КЕРС система сякаш изпреварванията ще бъдат доста по-чести.
Честитка на бившите хонди.
Новите болиди, с тия вдигнати носове и огромни лопати пред гумите, са особено грозни.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Mar 31, 2009 6:59 pm

dellusion wrote:Новите болиди, с тия вдигнати носове и огромни лопати пред гумите, са особено грозни.
Тру!
А състезанието беше грозно и хапеше! Добре, че изпуснах половината (смяна на часа, какво да се прави), та си спестих малко мъчения. Е, така или иначе един от най-злите моменти беше 3 обиколки преди края, когато Кубица и Фетел се сборичкаха. Него не успях да си го спестя. Точно вече се бях примирила, че ферари няма да вземе точки, ама пък тия двамата дебили... При това сега продължава да ме е яд, защото в крайна сметка се оказа, че наказание ще отнесе само Фетел, а на мен ми се стори, че и Кубица не беше особено невинен - та или и двамата, или никой. :twisted:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Mar 31, 2009 7:18 pm

Абе грозни, ама доста интересно започна :) Знаех си, че Бътън ще спечели ;)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Apr 01, 2009 4:38 pm

Да, поне тази година се задава интересна надпревара - особено както ще побеждава пилотът с най-много победи... Т.е. не както Алонсо си печелеше неговите - със спокойно каране, просто завършвайки в зоната на точките в състезанията, в които Реното му не мажеше, разбира се.
Ох, иска ми се да видя на края на сезона какво пресмятане ще пада като се паднат 3-4 пилота с еднакъв брой победи :) Няма как да не извадят и броя спечелени точки.
Точно затова си мисля, че не стига просто да печелят първи места с цената на безумно каране и рисковани маневри (да, визирам нашите приятели Кубица и Фетел). Този път ше печели пилота, който не само умее да е бърз с цената на лек риск, но и в същото време е спокоен и кара като... хм, като кой? Те нещо всички взеха да допускат доста грешки. Може би Рубенс Барикело?
Или пък наистина баш бате Джейсън, който е един доста солиден пилот - не го помня като предизвикващ катастрофи, отпадащ след пилотски грешки и с нерви на бик, че да кара години наред слаб болид, без да се отчае. 8-)

Е, аз пък ще стискам палци за Кими, Фетел и Кубица, дори да не виждам никой от тях като брилятния претендент за титлата :lol:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 01, 2009 4:42 pm

няма по глупаво решение от това да печели пилота с най-много победи.
Като нищо може да се окаже че това е Бътън от Браун който да направи 4 бързи в началото и после ако ще и да не стартира е сигурен победител ако другите не направят по 4 победи.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Apr 01, 2009 7:07 pm

Чакайте ся, нали отмениха правилото за най-много победи все пак :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Apr 01, 2009 11:10 pm

Не знаех да са го отменили :shock:
А дано.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Apr 02, 2009 4:36 pm

Айде Хамилтън си загуби третото място, което остава за Трули :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Thu Apr 02, 2009 10:52 pm

Ама че! Цялата ситуация си е една голяма обърквация. Вероятно Макларън напълно закономерно са подали оплакването срещу Трули, защото са знаели, че ще има някой наказан и са се надявали фалшивата версия да ги измъкне. :roll:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests