Formula 1

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Oct 14, 2008 12:37 am

Предпоследното е май пак сутрешно и малко по-сложно, но най-послдното в Бразилия си е в съвсем прилично време. ;) Може да вземем и да направим едно сборно гледане.
И ще я донеса. Но за всеки случай няма да я слагам, ако случайно на Кубица са му останали шансове дотогава. :mrgreen:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Oct 15, 2008 10:09 pm

Алонсо каза, че ще направи каквото е по силите му, за да стане шампион Маса. :)
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Oct 20, 2008 12:07 pm

Ех, отидоха си шансовете на Кубица и след две седмици ще имаме: Маса срещу Хамилтън.
sportal.bg wrote:Фернандо Алонсо (Рено) призна пред испанското издание "El Pais", че нарочно не е атакувал своите конкуренти след старта в Китай по-агресивно, за да не влезе в битка с Фелипе Маса (Ферари). Алонсо потегли от 4-та позиция, но на първия завой беше минат от Хейки Ковалайнен (Макларън-Мерцедес). Както е известно, Алонсо призна преди няколко дни, че ако има възможност ще помогне на бразилеца за титлата в битката му с Люис Хамилтън.
Това не го бях забелязала, но щом настоява... Все пак е хубаво, че помага, ако ще и не ЗА Маса, а ПРОТИВ Хамилтън. :)

Иначе, не изглежда добре ситуацията. Хамилтън ще трябва да направи грешка в последното състезание, което е напълно възможно, но трудно постижимо. :roll:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 20, 2008 12:13 pm

миналата година се случи :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Oct 21, 2008 12:33 am

Получи се добро spank-ване на червените бойлери, последното състезание :lol: Мачкай, Хами! :panda:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Nov 02, 2008 8:50 pm

Мега яки последни обиколки, неколцина дебили в бокса на Ферари даже се прегръщаха за малко. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sun Nov 02, 2008 9:12 pm

Е не е истина, в последния завой... :neutral:
Look at the darkness...
...around me.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Nov 02, 2008 10:33 pm

Чудесна работа Хами! Честито! :mrgreen:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Nov 03, 2008 1:11 pm

Щях да счупя телевизора вчера. Хамилтън за пореден път доказа, че е НАЙ-ЖАЛКИЯТ (ТМ) свършвайки на възможно най-крайното място особено след като Фетел го смачка и щеше да си изгуби титлата като пич за съвсем малко.

Стана ми адски тъжно за Маса, но при конструкторите пак разбиваме.
Last edited by Muad_Dib on Mon Nov 03, 2008 1:35 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Nov 03, 2008 1:33 pm

Matrim wrote:неколцина дебили
Не прекаляваш ли малко, а?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Nov 03, 2008 1:45 pm

Не мисля, че прекалявам, човек е добре винаги да помни поговорката "it's not over until the fat lady sings". :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Nov 03, 2008 2:57 pm

Реално погледнато Маса кара добре през целия сезон, но не заслужаваше титлата. Победите на Маса са винаги еднакви. Първо място, бързо каране = победа. Не съм го видял да изпреварва цял сезон, не съм го видял да се бори за нещо цял сезон, винаги е бил посредствен, когато стартира от по задни позиции. Такъв пилот трудно може да стане шампион, виж дори бог не му позволи.

И стига с този Фетел. Момчето кара, нямаше какво да губи и се юрна във дъжда. Хамилтън нямаше право на грешки и съвсем правилно не рискува и стана шампион. Да не говорим, че през цялата година беше зрелищен пилот и направи формулата интересна, но предполагам докато сте с червените очила трудно може да оцените това?

Шумахер нима беше по-различен от Хамилтън? Ако има пилот в момента, който стила му на каране да е сходен с този на Шуми, то това е Хамилтън. Агресивни, безумни и адски откачени! Точно за това Шумахер беше най-добрия, точно за това Хамилтън го чакат още много титли. Тази титла беше трудна след един цял сезон твърдо подпиране на червените бойлери и слабия Маса, иначе отдавна щеше да е решена титлата. И аз бях от Ферари, докато Шумахер караше, но в крайна сметка от няколко години съм стигнал до извода, че този отбор единствено и само пречи на този спорт. И откакто свалих червените очила, доста мръсотийки започнах да виждам.

Както и да е. Честита победа на Маса! Типично в негов стил: първо място, равномерно каране и победа. Аз по друг начин не съм го виждал да бие. Честита титла и на Хамилтън! Измъчена и заслужена!

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Nov 03, 2008 7:49 pm

Nheela wrote:И стига с този Фетел.
Не ти стои много на място репликата, тъй като доколкото забелязах, името му е споменато само веднъж. Какво толкова те подразни? Само времето ще покаже дали ще къса шортите на любимеца ти, но дотогава ще си се катери по стълбичката на кариерата по нормалния начин за повечето пилоти - без връзки :) Защото и двамата с Хами идват от едно и също място, като абсолютно на разменни начала са си късали шортите там.
Така че, остави го нямането какво да губи и т.н. Ако болидите им можеха да се сравняват би било доста интересно, но това е формулата.
Nheela wrote:Шумахер нима беше по-различен от Хамилтън?
О, доста е бил по-различен. Никога не е казвал, че е по-добър от Сена. Вероятно това е маловажно, де.


За повечето от останалите неща си прав. :) Само не изливай цялата помия върху Ферари. Има я навсякъде. Миналата година бяха по-скоро потърпевши. А и след цялата шумотевица, накрая не бяха кой знае колко облагодетелствани. Не взеха точките на Хамилтън и Алонсо, така че нямаш поводи за такъв вой. А тази година наказанията на Хами си бяха доста заслужени. Просто започнаха да го наказват най-накрая, макар че в очите на феновете му може и да е изглеждало като облагодетелстване за пилотите на Ферари.

Накрая като заключение мога да кажа само, че вероятно наистина той заслужаваше титлата, защото тя е резултата на сбора от целия отбор, тактиката и пилотските умения като цяло. На Ферари им куцаха много неща - болида, желанието за победа на пилотите (само с периодични изключения), а за тактиката изобщо няма да коментирам... Някои тактически решения, откровено казано, бяха безумни. Така че, честито на победителя.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Mon Nov 03, 2008 9:54 pm

Muad_Dib wrote: Хамилтън за пореден път доказа, че е НАЙ-ЖАЛКИЯТ (ТМ) свършвайки на възможно най-крайното място
LOL

Честито ни титла! :D
1st rule - I RULE.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Nov 03, 2008 11:40 pm

Alanna, доста коментари има по спортните сайтове за Фетел и как едва ли не щял да стане по-велик от Шумахер. Най-великия и прочие глупости! Фетел нямаше какво да губи и се изпъна да кара на пороя, на края на състезанието. Хамилтън имаше да губи много и постъпи много правилно, не рискувайки.

И би ли ме просветлила Хамилтън кога е казал, че е по-силен от Сена? :?

И всепак не спирам да се чудя на огромния брой фенове на Ферари в България. Винаги ми е било чудно, на Ферари ли сте фенове или станахте фенове, откакто Шумахер отиде там? Защото много хора говорят за ерата Ферари, но такава ера нямаше. Имаше ерата Шумахер! Много хора днес отричат това, но колко от тях са били фенове на Ферари през 20-те години без титла? Не беше май много престижно да си фен на този отбор през онова време? Не мога да се сетя кой от големите пилоти ги наричаше "червените каруци". Умувам над това и не се опитвам да се заяждам. Само влезте в Топспорта и погледнете за какво става въпрос. 90% расистки коментари... Чудно ми е защото когато аз бях фен на Ферари преди 10-тина години, нямам спомен за такава злоба около формулата. Сега се е навъдило едно море ултраси и започва да мяза на мач от нашата А група по футбол.

Когато Шумахер и Хакинен правеха велики състезания нямаше такова озлобление. Когато Хакинен ставаше световен шампион, ние го признавахме и го уважавахме. Днес шампиона или е от Ферари, или е жалък. Ако повечето почитатели на този спорт бяха, като теб Alanna, може би нямаше да се ядосвам толкова много. Но помията, която се излива ми идва малко в повече...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests