Formula 1

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 17, 2007 11:11 am

Надявам се, че поне имат ясни доказателства, че наистина МакЛарън са взели информация от Ферари. Защото ако отнемат точки само защото някой твърди нещо, ще е жалко. Изобщо това ми напомня сезонът, когато май Шумахер спечели последната си световна титла (или може би беше предишния), когато на Ферари им отнеха доста точки заради някакви минимални нарушения на правилника. На моменти ми се струва, че ръководството на ФИА действа доста избирателно спрямо отборите, дори и целта да е конкуренцията да стане по-голяма. Това само ожесточава ненужно страстите, и измества вниманието от действителната надпревара.
This signature is not yet rated

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Jul 17, 2007 12:36 pm

Zhivik, идва ми на ум един прекрасен пример за това как ръководството на ФИА действа доста избирателно; и не само спрямо отборите!!! :evil:
Заглавието говори само по себе си: Валенциа ще има Гран Прив 7 години наред, ако Кампс (Народна Партия) спечели изборите, любезно обещано от самият Bernie Ecclestone! :vomit: (Да видиш колко е полезно смайлинцето!)
:devil:
Та се вдигна голяма патардия тук. Но най-доброто е че мутрите от Националната Партия се чудят защо хората се пенели толкова!!!! :shock: Нали успяли да "доведат" Ф1 във Валенциа!!
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Jul 17, 2007 6:08 pm

А как точно се земат точки от отбора? По равно от Алонсо и Хамилтън или те си остават със същите, но от сборния им резултат се вади някаква цифра? Въпроса ми е ше повлияе ли това на класирането при пилотите?
Look at the darkness...
...around me.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 17, 2007 6:10 pm

Ами никой не знае още, но досега практиката е била да се отнемат точки конкретно за състезания, т.е. отразява се директно и върху класирането при полотите, и при отборите.
This signature is not yet rated

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Jul 17, 2007 7:36 pm

Да, но ако това е наказание на отбора, а не на пилотите може да решат да направят изключение и да отменат само от отборните точки, оставяйки тези на състезателите. Макар че откровено, ако целта им е да направят интригата по-голяма, това би било безмислено. Защото сегашната преднина на Хамилтън и Алонсо не е за подценяване.

Аз самата не съм почитателка на подобен дребен род машинации, макар че съм съгласна, че шпионажът трябва да бъде наказван строго. Но по-спреведливо би било примерно да ги накажат със старт от последна редица, което все пак дава шанс на екипа и пилотите, ако са добри (а Хамилтън и Алонсо са) да работят за по-добро класиране.

Ако и да се радвам, че личният ми фаворит Райконен ще има по-добри шансове при евентуално отнемане на точки, предпочитам да гледам състезания и конкуренция на пистата и в пит-а, а не в на това ниво. Разваля реномето на спорта.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Jul 22, 2007 3:35 pm

Ааааааааааааа, такова състезание няма просто!!! Веднъж да реша да гледам пак Формула е и да попадна на този шедьовър! Дъждът рукна на старта, колите масово излитаха, като в чъкъла на единия завой имаше петима излетели от пистата. За около две минути. И последният се удари в трактора, който разчистваше останалите. А най-идейно е, че на първа позиция излезе Маркус Винкелхок, за който сътезанието е първо във Формула 1. На това му викам летящ старт.
Е, сега го прекратиха и не е ясно как ще започне пак, но да видим...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Jul 22, 2007 3:53 pm

Голям кеф е състезанието, няма как да се предвиди, какво може да стане. Ще ми се да завали още един път, ей така, заради това да стане още по-голяма бъркотия.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jul 22, 2007 3:56 pm

Морви .......................................................................................

Утре КЪРЛИНГЧЕТО???
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Jul 22, 2007 4:32 pm

Естествено, кога е?:twisted: :mrgreen:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Jul 22, 2007 4:37 pm

Не оспамвайте темата :)

Плаче ми се за Кими, това беше толкова нечестно! Когато той имаше шанс да се върне в борбата за титлата, колата го прецака. :cry:
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Sun Jul 22, 2007 5:34 pm

Ферари пак останаха зад нас ха-ха-ха! Помня, че някой тук беше пожeлал отпадане на Алонсо, Маса и Хамилтън, но едва ли е очаквал това да стане с Кими. :) Получи се превъзходно състезание, а Алонсо по прекрасен начин се добра до първото място. Яд ме е за Хамилтън обаче - добра се до четвърта позиция много майсторски, след което проблем. След това той втори излетя от пистата, а за капак смяната на гуми която направи имаше по-скоро отрицателен отколкото положителен ефект.
Last edited by Lord Annorion on Sun Jul 22, 2007 8:53 pm, edited 1 time in total.
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Sun Jul 22, 2007 8:04 pm

Аз казах да отпаднах Алонсо и Хамилтън, за да се върне Кими обратно в надпреварата, за да стане по-оспорвано и по-честно, но изглежда за нас с Алексис това ще е още една година, в която Кими няма да стане шампион. Е, трябва да сме свикнали вече.

Колкото за Хамилтън, наистина не му вървеше особено този уикенд, но пак, поне след грешката му на онзи забавен завой му направиха голям подарък да го пуснат обратно в състезанието... Че и точно на асфалта си го пуснаха.

А жалко, че Маса е толкова некадърен на дъжд. Ще ми се това да беше Кими, та да видим как Алонсо щеше да го изпревари.
Иначе интересно състезание де.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Jul 23, 2007 10:46 am

Такова състезание отдавна не бях гледал. Умряхме да се хилиме с брат ми на ония завой, дето един след друг се паркираха 4-5 бoлида :D .

Останах супер много доволен как Алонсо задмина Маса в последните обиколки. Но пък ми стана тъпо за Кими. За него винаги съм имал раздвоено мниение. Прави едно състезание без грешка, перфектно пилотиране, а на следващото си счупи колата. И това, трябва да знаете, не е по вина на механиците. Той си чупи колите. Дано следващото състезание земе пак 1-во място, че вече е съвсем назад.

P.S. Кими така да се изложи точно пред баба му... първо не уцели отклонението за пит бокса, после това с двигателя :roll:. Оставаше само да си тръгне преждевременно да гледа хокеен мач и картинката щеше да е завършена :wink: .
Last edited by dellusion on Mon Jul 23, 2007 11:28 am, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 23, 2007 10:57 am

бОлида, бтв
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Jul 23, 2007 12:47 pm

Значииииии, само мога да кажа: Caña al monooooooooo, Fernandito!!!
А Маса, май се е учил да кара от Макс Биаджи (Moto GP), също толкова "мръсен" шофьор е и той!!! :evil: Но го изръгахме и него!!
Image

PD: Kimi ми допада, но следя Ф1 от доста години и освен Вилньов младши, май не съм виждала друг толкова "нередовен" пилот! И, за съжаление, проблемът е негов а не на отбора!
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests