Formula 1

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jul 23, 2007 4:15 pm

Да, щом дори и на хората като мен които хал хабер си нямат от Ф1 им стана пределно ясно, че вината за счупените коли си е предимно в Райконен, не разбирам какво толкова се тюхкат феновете му, трябва отдавна да са свикнали. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Jul 23, 2007 10:11 pm

Съжалявам, няма как да ме убедите. Има спекулации за това само в противниковия лагер, така че... И аз не гледам формула 1 от вчера. За 10-тина години все някакво мнение съм си съставила.

А завоя за пита изобщо не го коментирам. Точно тогава вече пистата беше станала пързалка. Пък и не спря на онзи завой, за да се налага да правят и за него отстъки и да го вкарват обратно на трасето.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Jul 24, 2007 10:34 am

Ами незнам. Моето мнение е че, той пилотира отвъд допустимата рискова граница. Примерно на състезанието в Монако, когато си счупи предното окачване, през цялото време се качваше супер високо на бордюрите при завоите. Да, така печели време, но просто рискува в един момент да отпадне. И пак според мен, той го знае това, просто е максималист, или ше завърши първи или няма да завърши.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Jul 24, 2007 12:34 pm

Ми аз си падам по Ф1 от много години, макар че не смятам че разбирам. (Честно казано, слабоста ми са Moto GP) Но определено Кими не е пилот който да успява да уравновеси някак много рискованото (най-вече за колата) каране с постижението на някакви резултати. Така както Кайзерът Шумахер никога не е бил много "забавен", Кими е малко отнесенозаплеснат. (Пардон!)
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Jul 25, 2007 1:53 am

dellusi0n wrote:Ами незнам. Моето мнение е че, той пилотира отвъд допустимата рискова граница. Примерно на състезанието в Монако, когато си счупи предното окачване, през цялото време се качваше супер високо на бордюрите при завоите. Да, така печели време, но просто рискува в един момент да отпадне. И пак според мен, той го знае това, просто е максималист, или ше завърши първи или няма да завърши.
Именно този му тип поведение ми харесва у него. А за качването на бордюрите си имам едно конкретно мнение. Не знам дали тогава стана ясно за това, че макларъните винаги са били по-устойчиви специално за качвания на бордюри и самите Хамилтън и Алонсо си позволяваха абсолютно същата волност както и Райконен. Просто Райконен по-скоро го е правил инстинктивно, от 5 годишната си практика с макларън. В последните 3 състезания се забеляза, че все повече се напасва с ферарито. Почти всеки път е по-бърз от Маса, било на тренировки, било на квалификациии и без да се катери по бордюри (за което съм убедена, че се е изял от яд след злополучната монакска квалификация).
Но, това че кара на границата е нещото, заради което му симпатизирам няколко години. Карал е със счупен болид и цяло състезание е водил, за да не успее да завърши. Другия вариант би бил просто да си вкара болида в бокса още в началото...
Успява да изглежда по един начин и след победа и след загуба, а пък флегматичния му и незаинтересован тон си е тотално еднакъв винаги, докато поне настроенията вече му различавам визуално. И освен това често си поплаква зад непроницаемостта на каската, като след отпадане се прибира пеша до бокса - доказателството са зачервените очи в бокса като се добере дотам.
Докато е зад волана (и зад каската) е някакъв съвсем различен човек. Е, половината тазгодишен сезон изобщо не е себе си зад волана, така че всеки има право да го упреква.
И наистина Е максималист. Кой не предпочита да е пръв, ако може да е. Само Алонсо май ;)


Алонсо от своя страна никога не би успял да ме спечели с поведението си извън болида, а и в него. Пълната противоположност. Зад волана е спокоен, умерен и почти бестрастен, което никога не ми се е струвало плюс, освен че за класирането само е, докато извън самата писта показва среден пръст на феновете си, обижда останалите пилоти, държи се грубо арогантно... даже не куул арогантно. След последното състезание беше много отблъскващ начинът, по който показа следите от сблъсъка с Маса по гумите си с най-ужасно самодоволното лице на вселената. Всичките му постъпки извън болида ме отблъскват и затова съм много се паля срещу хората, които му симпатизират и защитават. Да не говорим, че не ми харесваше как си кара отявлено като баба цяло състезание, без най-бърза обиколка, без особена газ, и накрая след 4-5 такива състезания, завършвал 2-ри или 3-ти основно поради по-добрия си болид (за това нямам нищо против - добрите болиди са си едно от най-важните неща), си печели титлата като пич.
Глупаво е да се дразня на тези неща (дори и на средните пръсти срещу неговите си фенове), защото всеки си е прав за себе си. Нещата, които мен ме дразнят на друг ще се сторят прекрасни. Така че, моля, не ми се връзвайте ако усетите тоталната омраза към втория. Не съм го правила нарочно. :) :) :)
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Wed Jul 25, 2007 10:36 am

На мен пък момента, когато показа следите от сблъсъка с Маса ми се стори много забавен. :lol: Но ме издразни това, че не си даваше много зор да стане първи. Победата му си беше чиста случайност честно казано.
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Jul 25, 2007 11:31 am

Мда, Кими е пилот с характер, някак си винаги се е различавал от останалите. Затова и има толкова много симпатизанти. Включително и аз. Въпреки че той е пилота, по когото изливам най-много критики :D. Никога няма да му простя, че не кара с еднааа идейка по предпазливо. Предпочитам да прави умерени победи и чести качвания на стълбичката, така 1000% ше стане шампион.

А колкото до Алонсо... и на мен не ми стана особено кеф, като показа пръст на феновете, дошли специално него да видят(това май беше някаква предсезонна подготовка). Ама се тая, това не променя факта че е най-добрият пилот в момента и с най-изчистения стил на каране. Извън пистата може да е леке, може да се радва супер смешно на победите си, но в болида поведението му е различно. Точно това хладнокръвно спокойствие, което излъчва, ме привлича. Видя ли като прекратиха състезанието, как сички излязоха да се разтъпчат, а той остана вътре супер концентриран, се едно всеки момент ше стартира. Това е Алонсо.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Jul 25, 2007 11:39 am

dellusi0n wrote:Мда, Кими е пилот с характер, някак си винаги се е различавал от останалите. Затова и има толкова много симпатизанти. Включително и аз. Въпреки че той е пилота, по когото изливам най-много критики :D. Никога няма да му простя, че не кара с еднааа идейка по предпазливо. Предпочитам да прави умерени победи и чести качвания на стълбичката, така 1000% ше стане шампион.
Не че изобщо следя Formula 1, но... просто се замислих, че ако дефиницията ти на "пилот с характер" и "различен от останалите" би могла да включи примерно "участва в състезанията донякъде и заради собственото си забавление, не само заради парите и победите", може би това с невнимателното, но забавно за него самия шофиране се връзва все пак :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Jul 25, 2007 12:27 pm

Подкрепям. В крайна сметка, този спорт е отборен, въпреки че пилотът е много важен. Но дори и пилот като Михаел Шумахер две години във Ферари не можа да постигне почти нищо през първите си две години, докато отборът не се сработи, и болидът им стана добър. Така че според мен Кими поема твърде непремерени рискове, с възможността цялата работа на отбора да отиде нахалос. Един добър пилот е не само този, които може да управлява добре болида, ами този, който може да усети поведението му, и да помогне на екипа да го подобри. Така че в това отношение за мен Алонсо е по-добър пилот, в цялостен аспект, въпреки че не го харесвам като личност, и е много по-полезен на МакЛарън, отколкото Райконен на Ферари. Иначе е хубаво човек да се опитва да е съвършен в това, което прави, но не и до степен, която да проваля работата на другите.
This signature is not yet rated

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Jul 25, 2007 1:08 pm

Мдам. Всъщност май си пролича, че не се интересувам много от Formula 1 - изобщо не се бях замислил за това, че то все пак си е отборно кажгоде и личното забавление би трябвало да е с малко по-нисък приоритет. Извинявам се за неподготвеното включване :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Jul 25, 2007 1:11 pm

Не че изобщо следя Formula 1, но... просто се замислих, че ако дефиницията ти на "пилот с характер" и "различен от останалите" би могла да включи примерно "участва в състезанията донякъде и заради собственото си забавление, не само заради парите и победите", може би това с невнимателното, но забавно за него самия шофиране се връзва все пак Smile
Нещо не те разбрах :).
Не съм казал, че Кими участва за забавление, това би било тотално незачитане на труда на екипа му.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Jul 25, 2007 3:23 pm

Ами верно е че Алонсо не е най-добрият представител на любезността. Но пък това не е състезание по обноски. А и ние после му отвръщаме с карикатури във всички сатирични списания. (За справки - изчакайте де потръгне сайтът отново, че току що ги цензорираха, и потърсете някоя от кориците с Алонсо! :rofl: )
А относно способностите на пилотите, не си спомням Кими да е имал интензивен период и когато беше с МакЛарън. Той си е веччният аспирант някак.
И до колкото знам това се очаква от спортистите, сособенно под напрежение, да го изживяват и остават хладнокръвни.
Та аз си оставам с нашият кратунков Алонсо, докато изникне от някъде новият Сена или Вилньов-старши.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Thu Aug 02, 2007 12:06 pm

О, интересно... БМВ са освободили Фетел от договора му на тест пилот и са го пуснали да кара за Торо Росо до края на сезона (на мястото на Скот Спийд). Дали не го изпращат твърде бързо в мелето. Миналата година направи страхотни петъчни тренировки, на които беше по-бърз от топ пилотите, но не мисля, че опита ще му стигне. Има твърде голям шанс да разрушат един талант. Вярно, и Хамилтън го пуснаха твърде бързо, но пък в Макларън, където в момента има предпоставки за изява.
Ще видим. Аз лично имам добри очаквания за Фетел.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Sun Aug 05, 2007 2:45 pm

Още хледам ококорено след прочетеното в официалния сайт на Формула 1.
Алонсо трябваше да стартира от пол позишън, леко съмнително спечелен след грешка на отбора. Но... стюардите са го наказали, защото умишлено е забавил Хамилтън с влизането му в бокса за последна смяна на гуми. Обяснението на Алонсо е, че последно не е бил сигурен за гумите и е попитал, защото радио-комуникацията не е била добра непосредствено преди това. Е, аз си мислех, че това е грешка на отбора. Ако бяха счели че пречи, не беше ли гогично да го отпратят? Но не, ощетения е Хамилтън. Не друг. И затова няма подобни неща като отборна грешка! Има обстоятелство, пречещо на Хамилтън и затова случая е разнищен и виновника наказан. Само че, не виновниците, а точни виновника. Странно! После ако някой ми каже, че Хамилтън няма гръб отгоре...
Просто не е честно. И не вярвам, че ако това се беше случило в друг отбор, резултата щеше да е същия. Няма начин.
Гадно е това, което направи Алонсо, разбира се, но започват и леко да ми писват помощите, които оказват на Хамилтън. Мисля, че вече има двама пилота, който недолюбвам. А може и просто да съм още твърде емоционална... Не знам. Няма да бързам в крайни оценки.
И все пак от макларън твърдят, че от отбора са направили доста грешки, но най-голямата била на самия Хамилтън, защото не е изпълнил добре плана, които е бил насрочен за него.

Това помага малко на ферари, но като се има предвид Маса колко е далече, помага само на Кими. А по колко глупав начин Маса не е успял да се класира за 3-тата част на квалификацията... сега трябва да съди отбора си, че не са му наляли гориво.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sun Aug 05, 2007 6:48 pm

Наистина тъпо положение, аз вече почвам сериозно да се дразня от Хамилтън. Всъщност се оказва, че те имали договорка при квалификацията към края Хамилтън да се прибере, за да може Алонсо да си направи последната обиколка на по-чиста писта, след което и Хамилтън да направи своята. Само че Хамилтън не се е прибрал, заради което явно Алонсо се е издразнил, и се е забавил умишлено. В резултат на това, цялата договорка е лъснала наяве, и сега МакЛарън не получават точки. Нещо повече, твърди се, че Хамилтън и Рон Денис са се псували директно в ефир, като накрая Денис му е казал "Никога повече не ми говори по този начин."

Баси, това момче нещо много му се вирна носа, от няколко месеца е във формулата, а пък се смята за велик. Нещо почнах доста да се разочаровам, имам чувството, че ако МакЛарън се отърват от него по-скоро, толкова по-добре. Може да е много добър пилот, ама състезанието си остава отборно, и място за детински изпълнения няма. Иначе отново си кара точно, аз очаквах малко повече от Райконен, но все пак и добрата кола си дава резултата, а пък и явно Райконен не е толкова добър с меки гуми.

Като цяло, тази година нещо много кофти тръгна шампионата, можеше и без всички тези скандали. Сега с тези съдебни процеси между Ферари и МакЛарън, нещата отиват там, където се опасявах - шампионатът евентуално да се решава в съда. А все пак се вижда, че въпреки всичко, МакЛарън в момента са по-добри от Ферари (цялостно като отбор), затова и аз не вярвам толкова в тези обвинения. В крайна сметка Денис направи това, което всеки друг би направил, и уволни главния си инженер, така че според мен ако имаше достатъчно недвусмислени доказателства за вина на МакЛарън в шпионския скандал, досега да са били изхвърлени от шампионата.
This signature is not yet rated

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests