Тенис

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Sep 02, 2007 1:29 pm

Моргана, в началото на тази тема ти самата оплюваше Федерер, че бил парвеню и show-off, сега стана очевидно, че е Личност? :)
This is it. Ground zero.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sun Sep 02, 2007 1:31 pm

Я дай цитат за тези мои думи pls.
pulled out

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Sep 02, 2007 1:38 pm

Ясно, значи нещата не опират до тенис умения, а до симпатия. Ами и аз съм много разочарована от поведението на Федерер и чувството му за величие - сакенцето с името му, златните надписи по тениската, а днес като му мернах и чантичката направо паднах. Добре е човек да си знае цената, но този няма мярка. Не обичам онези, които се дуят така. Никакъв респект за него вече.
Dem, то да беше само финала и награждаването, нямаше нищо да кажа. Ама това беше за всеки мач. А и тази тежкарска чанта с изписани годините на спечелените от него купи на Уимбълдън... Догодина го очаквам да излезе на корта с наметало и корона на главата. Разбери ме, не обичам такава показност.
This is it. Ground zero.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sun Sep 02, 2007 1:52 pm

Morgana wrote: Да, знаех за Федерер, че е уравновесен човек, че е в прекрасни отношения с повечето тенисисти (не и с Надал, обаче), затова много се изненадах от всичката тази демонстрация на титли и т.н.
Продължението защо не си го цитирал? Може би защото не отговоря на твърдението ти? Моля те, не ме чети както Дявола чете Евангелието. Не ти е за 1-ви път да грешиш за мои постове и мнения. Вече започвам да си мисля, че чисто и просто си търсиш причина да се заядеш с мен. Недей така, не сме в детската градина, има си други начини за изразяване на симпатия :wink: :P .
Държанието на Фед на Уилбълдън наистина ме озадачи. Демонстрацията на титли не беше в негов стил и определено ме подразни, но това не означава, че го е принизило в очите ми. Достатъчно много знам за живота му извън корта за да го уважавам. Пък и виждам, че тази демонстрация му е станала стил на корта, защото и сега на USOpen прави същото. Това на мен ме ми харесва, но в никакъв случай не го прави парвеню, не ми слагай в устата думи, които никога не съм казвала. Чети ме по-задълбочено, Mor. :)
pulled out

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Sep 02, 2007 2:16 pm

Да, статията е малко прекалено пристрастна на места и хиперболизирана, но много добре показва колко различно в положителна посока е поведението на Федерер извън корта от типичния станал милионер на млади години и самозабравил се певец/актьор/спортист и т.н, въпреки, че е може би най-успешния спортист в света в последните години, а това е нещо, което заслужава уважение.

Аз въобще не се занимавах да гледам мача на Федерер с Иснър за повече от 5 минути, дори и след като Фед загуби първия сет, беше ясно, че скоро ще има обрат и дръвцето Иснър няма шанс, защото не може да сервира толква добре цял мач.

Много се радвам, че Шарапова отпадна, не мога да я понасям по няколко причини (явно с Моргана имаме съвсем различни виждания за тениса ;)). Постоянните мощни викове и стонове (които според мен се засилват умишлено във важните моменти, за да разконцентрира противничката, което си е чийтване) и еднообразната и лишена от тактическа мисъл игра са основните сред тях. Вчера беше типичен пример. гледах само последните няколко гейма, но те бяха много показателни. Въпреки че ударите не й вървяха, Шарапова продължаваше да опитва да прави уинъри почти при всеки удар, вместо да направи промяна в стратегията си и заслужено загуби след три поредни непредизвикани грешки от ретур.

Енен е моята любимка при жените, играе красиво, умно, тактически разнообразно и има шампионски характер. Признавам, че не се държи особено спотсменски на корта понякога ( с виковете Ale при грешки на съъпернички примерно), но с играта си компенсира това за мен. За съжаление жребият пак я сложи да играе със Серена на четвъртфинал, а да биеш Серена на US Open е ужасно трудно и се опасявам, че след като Енен я победи в предишните два турнира от ГШ, сега няма да успее, но ще видим какво ще стане.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Sep 02, 2007 2:17 pm

Хах :mrgreen:

Продължението аз приех като "абе ЧУВАЛА съм, че бил пич, ма явно не е". Не го цитирах - есетствено - защото разваляше концентрацията на твърдението ми, но не мисля, че това е избирателно четене, защото в контекста на поста ти (и без да знам кога какво и защо си гледала от "Фед"), тълкуването за мен е както казах по-горе.

От тоя форум аз съм най-малко вероятният да си търси повод да се заяде с теб, спокс :P Просто нещо ме учуди твърдението ти, понеже имах други спомени за позицията ти.
This is it. Ground zero.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sun Sep 02, 2007 3:28 pm

Офффффф наложи се да напусна компа за малко, а с това и темата и си изгубих концентрацията, но ще се опитам да вляза в ритъм. Ще отговоря първо на Mor, защото е по-просто.
Moridin wrote:От тоя форум аз съм най-малко вероятният да си търси повод да се заяде с теб, спокс
И що така? ^_^
Специално за теб в прав текст и синтезирано - Фед (без кавичките, всички в света на тенис феновете го наричат така, както на Надал всички казват Рафа) е Личност в живота, Голям тенисист с някои дразнещи лично мен постъпки на корта, които не са подходящи за класата му. Сега достатъчно ясна ли съм? За мен този въпрос е приключен, който разбрал, разбрал.

Dem, с теб не сме на различни мнения за тениса, а харесваме различни стилове на игра. Даже за Надал различията не са и за стила на игра, а са си лично отношение. За Шарапова си прав, не и е особено разнообразна играта и залага много на блъскането, често се обърква, губи ритъм и сякаш не може да си организира играта. Обаче е борбена, има силен дух, виждала съм я да губи мачове, но не и да ги предава. Старае се да проявява инициатива, да изненадва противничките си, но понякога зацикля и упорито следва 1 линия, дори и когато губи. В някои случаи това и носи успех, знаеш ли. Така беше на мача и с Шнайдер на RG. За виковете не съм съгласна. Не е изкл при жените да викат силно, и Селеш е била така, и Винъс съм чувала да издава такива звуци, пък и други също. Ако тези викове разконцентрират някого, какво търси на корта, да ходи да си стабилизира нервите, това е част от играта. От толкова много тенисистки само Енен ли харесваш? Не те ли шашка сервиса на Бартоли, примерно? Има и други тенисистки които са интересни индивидуалности и да си съсредоточиш вниманието в само 1 ми се струва ограничаващо.

Сега пък и интернета ми се скапа и ако съм успяла да пусна този пост значи съм имала късмет.
pulled out

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Sep 02, 2007 3:41 pm

Обаче е борбена, има силен дух, виждала съм я да губи мачове, но не и да ги предава. Старае се да проявява инициатива, да изненадва противничките си, но понякога зацикля и упорито следва 1 линия, дори и когато губи. В някои случаи това и носи успех, знаеш ли.
За това съм съгласен и признавам тези качества на Шарапова, но за мен борбеността и здравата психика далеч не са толкова важни, отколкото тактическото разнообразие и красивият стил на игра, когато си избирам лични фаворити.
За викането съм наясно, естествено, че и други го правят, и надали има голямо значение за изхода на мача, но пак си остава дразнещо и против правилата (доколкото знам).

Иначе освен Енен харесвам и Хингис (логично, защото е може би най-добрия тактик на корта и със страхотна техника, жалко, че няма силата да се справи с блъскачките в последните години), като стил на игра ми допадат и Дементиева, Пати Шнидер, Моресмо, и т.н.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sun Sep 02, 2007 3:54 pm

Мноого дълги постове,хора:)И мен ме изкефи Джокович-Штепанек
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Sep 02, 2007 4:23 pm

Morgana wrote:И що така? ^_^
Щот съм басиму и добродушния тип :mrgreen: Окей, мерси за разясненията..
This is it. Ground zero.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sun Sep 02, 2007 7:13 pm

Moridin wrote:
Щот съм басиму и добродушния тип :mrgreen: Окей, мерси за разясненията..
True:)
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sun Sep 02, 2007 11:24 pm

Moridin wrote: Щот съм басиму и добродушния тип
Така си е и то дори и без саркастичния емотикон, който аз никога не бих използвала в пост адресиран към теб, така да знаеш.

Много съм щастлива от успеха на Рафа тази вечер, а още повече от играта му и от факта че явно е добре възстановен от контузията, да е жив и здрав доктор Пара с неговата лазерна машина. Надеждите ми за титлата се възвръщат. Хубав мач, приятен противник в лицето на Цонга за когото определено щях да викам, ако не играеше с/у Надал. :) Мн силен мач и на сметката на Ферер/Налбандиян, искрено съчувствам на Мат тук. Жалко за Бартоли :( отиде си още 1 от фаворитките ми, сега само Янкович остана. И ако Макенроу се страхува за краката на Надал като го гледа как тича по тези твърди кортове, мен ме хваща страх за корта като гледам Серена, честно. Дано да не вземе титлата тази, не я харесвам.
Да споделя и малко за самия турнир. Както казах и преди много ми харесва USOpen - страхотна публика, мн ентусиазирана и съпричастна, положителна към всеки тенисист, подкрепяща губещия, аплодираща печелещия. Мн ме кефят, напомнят ми за публиката на RG. Харесват ми и коментаторите на Евроспорт, особено Ники Драгиев. С две думи - чудесен турнир и ако и Рафа стане шампион, ще умра от щастие.

За мое съжаление ви напускам до края на турнира :( Отивам на почивка и това е моето последно пряко вкл от USOpen. Доскоро и приятни емоции с последния GS за тази година. :)

Image
pulled out

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Mon Sep 03, 2007 9:28 am

Браво за Янкович.Голяма фенка съм и.А какво стана с Джокович?Заспах и не догледах мача.Иначе и аз съм с много добро впечетление от Цонга:).За Нaлбандян ме е много яд.За пореден път-липсата му на психика.Наистина ли бащата на Шарапова напуснал трибуната при загубата и?? :shock:
И Чела продължава.Върви му много на US Open.Играе го този турнир.Миналата година беше четвъртфиналист. :thumbsup:
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Mon Sep 03, 2007 8:42 pm

Джокович бие. :D Браво на момчето.
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Tue Sep 04, 2007 11:00 am

Леле,Блейк-Хаас..какъв мач!Имаше всичко,което някой фен може да поиска.Само че,ме хвана яд накрая.Блейк трябваше да спечели.И Лопес поизпоти Феди :twisted:
Мерси за справката,Dwight:)
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests