Тенис

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 13, 2007 5:30 pm

Ами аз нямам нищо против красиви спортисти да печелят от външността си. Много бих искал да ме цитираш кога съм критикувал Надал заради външността му. На мен не ми харесва стилът му на игра, защото разчита много повече на груба сила, отколкото на техника. Несъмнено това е ефективно (а и трудно за постигане), но това не значи че ми харесва. Разбира се, на финала на Уимбълдън бях много приятно изненадан от него, и ако играе така всеки мач, напълно заслужава да е номер едно (това между другото го споменах в дискусията около финала на Уимбълдън, можеш да провериш, ако не вярваш).

Колкото до Федерер, все пак той печели на много турниру и на най-различни настилки, и то срещу силни противници, така че трудно може да се каже, че не е добър. Дали е най-добрият тенисист на всички времена, в момента не мисля че може да се каже . Определено има потенциал да стане такъв, но това ще се прецени след като приключи кариерата му. Това че на теб ти е неприятен не означава, че не е добър тенисист, така че обидните ти забележки са крайно неуместни, това е всичко.

Аз съжалявам за моя изблик, изобщо не ми подхожда, дори и да беше провокиран, и не съм горд от това което написах. Но наистина можеш да проявиш малко повече толерантност, особено ако искаш да покажеш колко много се интересуваш от тенис. Защото иначе падаш до много ниско ниво на най-крайните фенове. Достатъчно съм спорил навремето по темата Левски-ЦСКА, стилът на изразяване е абсолютно същият. Ако държиш да пишеш по този начин, не мога да те спра, и със сигурност няма да се намесва, след като реагираш по този начин. Но ако искаш да има разговор вместо обиди, може би е по-добре да смекчиш тона.
This signature is not yet rated

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Mon Aug 13, 2007 5:34 pm

Да,от толкова "размисли и страсти" забравихме най-важното-Джокович победи!Толкова много се гордея с това момче. :D


Специалистите...много пъти са грешали и са се дънели с гръм и трясък.Испанската школа е най-добрата.А най-интересната игра за всичkи времена имат Бекер и Хенмън.(мое мнение)



Живик,не отричам,че Федерер има качества,но на мен не ми допада начина по който играе.А това за злобните и саркастични изказвания бяха малко за разчупване на ледовете пък и си има цяла историйка от годините в гимназията,но няма да занимавам излишно.
Last edited by zari on Tue Aug 14, 2007 11:00 am, edited 2 times in total.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 13, 2007 5:38 pm

zari wrote:Да,от толкова "размисли и страсти" забравихме най-важното-Джокович победи!Толкова много се гордея с това момче. :D

Специалистите...много пъти са грешали и са се дънели с гръм и трясък.Испанската школа е най-добрата.А най-интересната игра за всичkи времена имат Бекер и Хенмън.(мое мнение)
Поне за нещо да сме на едно мнение :) Много е добър, и аз много му се радвам, и честно казано бях за него срещу Федерер, защото момчето заслужава, прекрасен талант.

Иначе Бекер не е типичния играч от задна линия, затова и аз го харесвам, въпреки че играта му на моменти е много силова. Но той определено е много по-комплексен играч от много от днешните играчи от задна линия, може би защото идват от предишно поколение. За Хенман съм малко раздвоен - виждал съм го да играе брилянтно, но също така и изключително без въображение. Впечатлението ми от него е, че не е постоянен, за разлика от Бекер, където резките промени бяха далеч по-малко.
This signature is not yet rated

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Mon Aug 13, 2007 5:50 pm

На Хенмън психиката му не е на голям победител,за жалост.Иначе играе гениално за мен.Всеки ход е добре планиран.И е много гъвкав и фин играч.А най-много ми допадат играчи,които мислят докато удрят топката-Коста,Налбандян,Арази и много други рабзира се.В това отношение от Надал би могло да се иска повече. :roll:
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Tue Aug 14, 2007 11:02 am

Хенман игра толкова добре във втория сет.Много съжелявам,че загуби. :cry: Искаше ми се да го видя нататък как ще се справя.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Aug 16, 2007 10:32 pm

Гледам си аз новините....
Ееех доживях и аз малко радост :)
Моя бие Джокович, Федерер (естествено) мачка и Надал се контузва.
Е какво повече да иска човек? :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Thu Aug 16, 2007 10:58 pm

Аз искам Фереро да спечели...
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Thu Aug 30, 2007 8:18 pm

Demandred wrote: Иначе за снощи ще кажа само - шапки долу за Джокович, такава психика показа, че направо ме шашна. Да биеш два пъти с по 7:2 Федерер в тайбрек е уникално постижение.
Няма начин да не се съглася с това! :) А и как отговори на Федерер накрая при награждаването - Догодина и аз ще се върна :) - типично за Джокович. Не мога да го намразя, нито да му се разсърдя дори, че би Надал, толкова ми е симпатичен с цялото си поведение и тенис, който показва. Проблема на Джокович е, че не може да поддържа високо ниво в 2 последователни турнира. Надявам се това да се промени с повечето опит, който трупа.

USOpen разбира се не върви както се надявах. Много ми е мъчно заради контузията на Надал. Още в повече дойде и новината за смъртта на Пуерта, които се оказа приятел на Рафа. Представяте ли си да излезете на корта в толкова важен турнир с контузия, новина за смърт на близък приятел и огромните очаквания на фенове, приятели и специалисти. Не знам откъде извади толкова физическа и психическа сила Надал. Няма как да не му отдам дължимото в този случай.
JaimeLannister wrote:Гледам си аз новините....
Ееех доживях и аз малко радост :)
Моя бие Джокович, Федерер (естествено) мачка и Надал се контузва.
Е какво повече да иска човек? :)
Това е най-мерзкото и долно изказване, което съм срещала в Интернет от много, ама наистина много време насам. Да се радваш на контузията на които и да било спортист … това въобще не мога да го проумея. Знам само, че определено не искам да те познавам. и само доброто ми възпитание ме спира да ти кажа какво наистина мисля за хора като теб. Ти твърдо си в Ignore листа ми. Айде със здраве.

Of skapa mi се кирилицата, а иначе има много, което искам да кажа за последните турнири И за Федерер в часност, но ще бъде като си оправя проблема. Не стига че нямам кирилица на клавишите, а сега и изобщо изчезна.
pulled out

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Aug 30, 2007 8:43 pm

Не му се връзвай, всякакви ги има по форумите....

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Thu Aug 30, 2007 11:37 pm

Morgana wrote:
JaimeLannister wrote:Гледам си аз новините....
Ееех доживях и аз малко радост :)
Моя бие Джокович, Федерер (естествено) мачка и Надал се контузва.
Е какво повече да иска човек? :)
Това е най-мерзкото и долно изказване, което съм срещала в Интернет от много, ама наистина много време насам. Да се радваш на контузията на които и да било спортист … това въобще не мога да го проумея. Знам само, че определено не искам да те познавам. и само доброто ми възпитание ме спира да ти кажа какво наистина мисля за хора като теб. Ти твърдо си в Ignore листа ми. Айде със здраве.
За спортни запалянковци сте доста тънкобидни:).Не приемай лично каквито и да е коментари.
И всички да гледат US OPEN,за да си обсъждаме на воля после :wink:
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Aug 31, 2007 5:15 pm

Muad_Dib wrote:Не му се връзвай, всякакви ги има по форумите....
Така е и аз го знам, но понякога не се сдържам да отмина с безразличие. А и някои хора преживяват тотална метаморфоза. Ти си най-яркия пример за това, който съм виждала, no offence :)
USOpen е много силен турнир. Какви страхотни мачове направиха Блейк/Ръсел, Мъри/Бьоркман, Мирни/Багдатис, Хенмън/Турсунов. Много ми харесва този турнир като качество на тениса, който показват участниците. Жалко, че някои от тях трябваше да напуснат заради травми, като Акасузо и Гаске. Особено ме е яд за Гаске, тъкмо започнах да го харесвам на Роджърс Мастерс и той започна да напуска турнир след турнир заради контузии. Много е вероятно и Надал да се оттегли, не е напълно възстановено коляното му и не се знае докога ще рискува да излиза на корта в това състояние. Добре поне, че организаторите се съобразиха с желанието му и поставиха мача му днес в най-късния възможен час.

За Федерер мнението си съм казвала неведнъж - страхотен тенисист, голям талант, но напоследък мачовете му са адски скучни. Въобще не ме кефи да го гледам и на USOpen не съм гледала нито 1 от изявите му, а и той все по-често играе срещу някакви квалификанти и става още по-безинтересно. Чест му правят обаче някои негови изказвания за най-големия му конкурент Надал.
Ето какво каза след Уимбълдъл

'He's a fantastic player, and he's going to be around for so much longer. So I'm happy every one (trophy) I get now, before he takes them all. He's improving so much.'

Няколко дни преди USOpen

Asked to guess who might lift the U.S. Open trophy on Sept. 9, if he doesn't, Federer didn't hesitate a bit.
I would pick Rafael Nadal. Yep, I pick him,'' Federer said, smiling. If I would have to put my house on somebody else, yeah, I'd put it on Rafael.''

Браво, Роджър, печелиш пак моето уважение, но да се беше отнесъл така и към Джокович, когато ти взе купата на Роджърс Мастерс.
Както и да е, Федерер е голям, спор няма. И аз препоръчвам да се гледа USOpen дори и да не коментирате тук, турнира е много силен и не бива да се изпуска.
Да не забравяме и женската част. Аз съм за Янкович и Шарапова. Но не знам защо ми се струва, че Иванович ще спечели титлата.
pulled out

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Fri Aug 31, 2007 5:22 pm

Ее,за пръв път и на мен да ми стане симпатичен Роже:)Наистина му прави чест.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sat Sep 01, 2007 2:47 pm

За промените, които ATP готви в календара от 2009 и за които ви споменах на предишната страница, можете за прочетете тук. Наистина ще са големи промени, но най-важното според мен е твърдението, че новия график ще е по-здравословен за тенисистите. Браво, ако е така! Сега на USOpen голяма част са изпотрепани и не минава ден без някой да се откаже заради травма. :(
pulled out

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Sep 01, 2007 3:24 pm

Мачът между Джокович и Степанек вчера беше страхотен, имаше всичко - драма, обрати, страхотни разигравания, шоу за публиката, 2 различни стила на игра един срещу друг - истинска класика. И отново Джокович показа нечовешки нерви и спечели тайбрека в петия сет, въпреки че едва се държеше на краката си. Браво и на Степанек, показа много красива и умна игра, а и правеше страхотно шоу.

А че Федерер е не само велик тенисист, но и истински джентълмен с прекрасен характер е отдавна ясно на всички, които имат очи да го видт. Ето една хубава статия по въпроса:
Spoiler: show
Какъв човек си ти, бе?!
С огромно уважение: Честит рожден ден, Господин Съвършенство

Иво Иванов
Канзас

Точно днес просто не мога да не пиша за теб и затова ще ти задам няколко въпроса. На първо място: Къде ти е огромното самочувствие? Не гледаш ли телевизия? Не слушаш ли радио? Не четеш ли вестници? Не знаеш ли, че мнозина те наричат "най-великия"? Че няма и сигурно не е имало друг като теб? Защо си толкова умопомрачително скромен? Надуй се поне малко, бе човек. Повярвай ми - напълно ще те разберем и никoй няма да те съди.
Отдавна сме свикнали звездите да са със самочувствие, далеч по-голямо от успехите им. А ти? Какви ги вършиш, човече? Защо си толкова тих, сдържан и възпитан? Къде са ти арогантността, чувството за превъзходство, нахалството? Вярно ли е, че като отидеш на ресторант, чакаш мълчаливо и спокойно на опашка да се освободи място и никога не подхвърляш името си в лицето на персонала. Не си ли чувал израза: "Ти знаеш ли кой съм аз, бе"? Ами че това е любимото изречение на повечето професионални спортисти. Използват го като "Сезам, отвори се!"
И докато сме на темата: Къде ти е синята лампа? Къде ти е просташкият речник? Къде ти е надменният поглед? Къде ти е презрението към нас, простосмъртните? Кажи ми защо си толкова възпитан и дружелюбен? Защо настояваш непознати хора като мен да се обръщат към теб на "ти", а ти самият им говориш на "Вие"? Много ме озадачаваш и не знам точно как да се държа с теб. Ако не знаех със сигурност, че си суперзвезда, никога не бих го предположил.
Братко, явно ти не го осъзнаваш и затова искам аз да ти го кажа: ти си изумителен, невероятен, единствен по рода си! Повярвай ми, няма друг като теб, защото ти просто нямаш слабост
Гледам те в игра и не мога да проумея как така, каквото и да правиш, все се получава перфектно. Всяко движение, всяка мисъл, всеки ход попадат вълшебно на мястото си. Тайната на съвършенството е в детайлите, а ти, приятелю, определено си властелинът на детайла.
Възползвай се от славата си, човече! Нали веднъж се живее, а ти си млад, прочут и богат. Защо не обикаляш кръчмите по цяла нощ? Защо все те няма в два часа сутринта из клубовете? Къде са ти бирите, уискито, джинът с тоник, водката? Къде са ти фамозните гаджета? Къде са ти еднонощните победи? Къде са ти безбройните женски имена в мобифона, чиито лица не можеш да си спомниш? Не знаеш ли, че с тази слава и с тези пари можеш да повалиш върху леглото повече мацки от Великата грипна епидемия през 1918 година?
Какво е това скромно, обикновено момиче, което казваш, че обичаш? Ама била умна, добра и чаровна. Глупости! Къде са и перхидролът, силиконът, липосукцията? Защо никoй не се обръща след нея на улицата? И защо не е прочута певица, манекенка или холивудска актриса? Не знаеш ли, че специално за играчи от твоя ранг природата в тясно съдействие с пластичната хирургия е създала жени мечти с деколтета колкото Разложката котловина и крака, които се простират чак до перфектно оскубаните им вежди?
Събуди се, човече! Къде ти е свитата от клакьори, псевдоприятели и платени обожатели? Не знаеш ли, че в днешно време професионалните спортисти влачат навсякъде със себе си лицемерен антураж от паразити
Но не и ти. Ти предпочиташ старите, истински приятели от детството - хора, на които помагаш и които никога не забравяш. Вярно ли е, че летиш с обикновени полети, че нямаш частен самолет, както много от колегите ти? И къде ти е 50-метровата яхта? Къде са ти къщата в Калифорния, замъкът в Англия, палатът в Дубай? Защо живееш в апартамент, след като само миналата година си направил 28 милиона долара? Чух, че си бил казал следната загадъчна щуротия: "Не искам да прекалявам и да живея в излишък. Предпочитам всяка вечер да лягам да спя с чиста съвест."
Човече, ти явно не си на себе си! На коя планета живееш? Къде са ти охолството, луксът, вещоманията? Защо не си алчен? Къде са ти неплатените данъци, далаверите, незаконните сделки? Не си ли чувал израза "Искам още!"?
Не знаеш ли, че подписът ти струва пари? Много пари! Защо не го продаваш? Защо след мач оставаш да раздаваш подписи, докато ти отмалее ръката? И какво е това безумие на интернет страницата ти? Сложил си адреса на родителите си и всеки може да изпрати на него молба за автограф. Месец по-късно човек получава снимка, лично подписана от теб. Хей, наивнико - първо, това е пропиляна възможност за правене на луди пари. Второ, защо се мъчиш: направи един печат с подписа си и си наеми секретарка, която да блъска с него по хартията. Мислиш ли, че дечурлигата, които те обожават, ще забележат разликата?
Ти май по принцип не си много наясно с бизнеса
Защо нямаш бензиностанции, магазини, ресторанти? Защо не си наситил медийното пространство със себе си? Къде са ти рап албумите, риалити шоутата и повърхностните филмови роли? Къде ти е мегаимиджът? Къде са ти гъзарията, тежкарлъкът, татуировките, пурите, златните вериги?
Я се огледай наоколо! Вземи си поука от другите, защото те от теб едва ли ще вземат. И каква е тази колегиалност? Какво е това спорстменство? Какви са тези обноски? Защо все хвалиш съперниците си след мач, въпреки че ги превъзхождаш? Защо все казваш: "Извадих голям късмет!" след победа? Защо виниш само себе си след загуба? Не си ли чувал за злорадство? За злоба? За завист? Кога ще спреш да бъдеш толкова вбесяващо учтив? Къде ти е уличният жаргон? Не знаеш ли, че правилната граматика е дeмоде? Защо изреченията ти са пълни с древни, непознати думи като: "извинете", "моля" и "ако обичате" ? Определено дразниш с този интелект. За какво ти е да знаеш четири езика, при това перфектно? И защо изобщо четеш книги? Не знаеш ли, че сме в 21-и век? Къде са ти пороците? Къде са ти цигарите, хазартът, кокаинът, дрогата? Защо, като чуеш думата трева, търсиш поляна, а не запалка? И я стига си тренирал като луд - ти вече си най-добрият. Какво още искаш? За какво ти е още да се развиваш? Ако си толкова вманиачен, има по-лесни начини. Не си ли чувал за стероиди, синтетични хормони, допинг и стимуланти? Защо ти е да се потиш и усъвършенстваш
Ако натрупаш маса и надуеш бицепсите, вече ще мачкаш без никакво усилие.
И защо, след като си станал глобална икона, нямаш цяла армия от хора, които да работят за теб? Нямаш лични треньори. Нямаш PR агенция. Нямаш личен готвач. Нямаш дори и секретарка. Помагат ти само приятелката и родителите ти. Е, поне имаш спортен мениджър, при това един от най-добрите. Слава Богу! Но той самият казва следното по твой адрес: "Все му повтарям: Човече, ти си небесна звезда. Започни поне малко да се държиш като такава. Прекалено си добър." Виждаш ли - дори на него му е писнало от теб.
Къде са ти всички тези неща, които са толкова типични за днешния спортист? Къде са ти наглостта, простотията, глупостта, мързелът, ненаситността, егоцентризмът, капризите, омразата, еснафщината, усещането за безнаказаност, скандалите, слабостите, присъдите, наказанията, изневерите, псуването по съдиите и детинското поведение? Кажи ми къде?
Знаеш ли, че много спортисти сигурно те гледат и си казват: Луд човек! Луд за връзване! И накрая, преди да съм забравил: отдавна искам да те питам: Къде ти е името? Защо изобщо нямаш второ име? Това е много странно. И защо първото ти име е такава мистерия? В миналото ти самият си го произнасял по два различни начина. Французите ти казват едно, американците - друго. Честно казано обаче, за мен това няма абсолютно никакво значение. Всеки може да те нарича както си иска, без това да промени мнението ми, тъй като аз винаги съм знаел точно как да произнасям името ти: С огромно уважение.
Честит 26-и рожден ден, господин Федерер!
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sun Sep 02, 2007 1:26 pm

Какво и е толкова хубавото на тази статия, Dem? :roll: Кофти написана и елементарна като мислене. Самата идея да направиш паралел м/у Федерер и парвенюшкото държание и начин на живот на някои чалгари и рапъри, ми се струва абсурдна, какво остава да бъде направено това публично. :? Иначе, че Федерер е Личност, това всички го знаем.
За съжаление и с/у Иснър не можа да се получи особено хубав мач вината за което е изцяло в Иснър и организаторите на турнира, че набутаха някакви аутсайдъри с/у Федерер. И не разбирам за какво е този целия хайп около Иснър? Не виждам кой знае какви тенис заложби в него, вземи му 1-вия сервис и Иснър би спечелил само, ако играе с/у мен. Вкараш ли го в разиграване е сигурно, че ще спечелиш точката. Единствените наистина талантливи тенисисти сред младите са Надал и Джокович imho. Аз и затова искам финал Надал/Федерер за да видя най-сетне виртуозен тенис. :) Но се надявам за Надал/Родик. Това също ще е интересно.
Във вчерашния ден нямаше някакви забележителни мачове. Жалко за Шарапова :( беше ли фаворитка, как успя да изпусне този мач не ми е ясно. Не че Радванска е никоя, но все пак Шарапова е това, миналогодишната шампионка. Шахар Пер и Вайдишова направиха хубав мач, но и Вайдишова отпадна. Въобще при жените мн неочаквани мачове. Сега стискам палци за Янкович и Бартоли. Ти сред жените имаш ли фаворитка?
pulled out

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests