Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Thu Nov 21, 2019 9:42 am

phpuptnbi_800x_.jpg
phpuptnbi_800x_.jpg (105.02 KiB) Viewed 5618 times
https://offnews.bg/kultura/spechelete-t ... 15485.html
:ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Yan » Tue Nov 26, 2019 3:54 pm

С Гибли сме там в събота :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Fri Nov 29, 2019 12:59 am

Powerwolf и Gloryhammer изкъртиха всичките възможни мивки.
Gloryhammer окончателно затвърдиха у мен впечатлението за пауърметълски вариант на Steel Panther. Изпълнението им ме изпочупи от смях, а и доста клишета на жанра бяха изгаврени доста яко. Даже басистът им излезе сам на сцената да пие бира, да обясни, че неговата група тъкмо е издала най-великия хеви метъл албум на света, и да говори за величието на хеви метъла, и накрая го коронясаха за крал на не разбрах какво точно. (Почти очаквах да ни каже, че трябва да ощастливим всички българки по два пъти, ама не се стигна до там.) Учудих се колко много фенове имаха в публиката - по едно време всички около мен крещяха с тях.

Powerwolf няма какво да ги описвам. Направиха нечовешки як концерт, също с много майтап. Около мен гаче ли най-силната реакция беше на "Resurrection by Erection", което изобщо не го очаквах. Щеше ми се отново да чуя "Let There Be Night", която предния път в Универсиада ме зарадва най-много - обаче пък нали имаше "Sanctified with Dynamite", та не се оплаквам. Яко нещо в цялост. Искам пак.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Martix » Fri Nov 29, 2019 5:11 am

Доста здрав концерт направиха, въпреки че вокалите на gloryhammer-ския Angus McFife хич не бяха на ниво. Любимия ми момент беше като пратиха някакъв човек от публиката на crowdsurf да им купи бира от бара :lol:
Powerwolf не са моята група, но не мога да отрека, че звучаха страхотно, а вокалистът им е животно. Няма такъв глас, този спесимен на живо пее като студиен запис.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Lyanna Stark » Fri Nov 29, 2019 8:29 am

Концертът беше страхотен! Аз много късно се усетих, че изобщо ще има такъв концерт, и бяха останали само от най-скъпите билети за седящи места. Бях доста скептично настроена към идеята да седя на маса на метъл концерт, обаче всъщност се получи страхотно: сложиха ме на най-доброто възможно място, в края на балкона, точно над сцената. Имах идеална гледка към сцената без да се блъскам в тълпата, можех да седна между изпълненията и да си почина, а през останалото време си подскачах и крещях като на всеки друг концерт. Изобщо ВИП местата в Music Jam се оказаха страхотни. Струваше си да дам кажи-речи последните си пари за месеца за тоя билет. :lol:

Глорихамър ме изкефиха на макс, изпяха ми The Unicorn Invasion of Dundee, на която най-много държах, така че съм доволна. Чух си и другите две любими песни - Angus McFife и Goblin King of the Darkstorm Galaxy - но установих, че има някакви доста яки парчета, които не бях чувала досега, май от последния им албум. Ще трябва да разследвам в ютюб. Имах страхотен изглед към ЕПИЧНИЯ КУЕСТ на нашия герой Иво от Инвърнес София до Галактическата крепост бара, но не можах да снимам ЕПИЧНАТА БИТКА с гоблинския крал, защото бях заета да мятам глава и да пея крещя каквото помнех от текста.

От Powerwolf най-много исках да ми изпеят три песни: Armata Strigoi, Army of the Night и Resurrection by Erection. Изпяха и трите, така че няма как да не съм доволна. Army of the Night като втората песен за вечерта беше много приятна изненада; Incense and Iron и Amen and Attack също са ми доста любими песни, та още от началото на концерта се разбих. Оказа се, че знам повече песни на Powerwolf, отколкото си мислех - бях убедена, че не знам Killers with the Cross например, но щом я засвириха открих, че всъщност съм я слушала много пъти и помня части от текста. Урокът по солфеж на Armata Strigoi беше просто култ. :lol: На тази песен вече знаех целия текст, защото буквално първата ми среща с Powerwolf беше официалното ѝ lyric video. Така че ме заболя гърлото и останах без дъх от крещене още преди средата на концерта. Поне си починах на Strossgebet и направих малко снимки, преди да стигнем до Resurrection by Erection, на която се разбих тотално. И горе на балкона беше като при @tigermaster - най-силната реакция беше точно на тази песен, макар че съдя главно по себе си и хората точно до мен, защото нямах много възможност да гледам другите: бях заета с тоталното размазване, защото това в момента е любимата ми песен на Powerwolf.

След тоталното размазване на Resurrection by Erection вече взех да се поуморявам, което не ми попречи да се изкефя на Blessed and Possessed веднага след това. На Where the Wild Wolves Have Gone направих доста яки снимки, когато пуснаха снега, но дотогава любимите ми песни вече бяха минали; за мен кулминацията на концерта беше Resurrection by Erection, но все пак и останалото много ми хареса.

Накрая с една жена висяхме около два часа на студа да чакаме групата, за да се снимаме и да си вземем автографи. Това ми навява спомени за оня концерт на Епика през един март, когато пак щях да измръзна - но тогава взех повече автографи и снимките излязоха по-добре. :lol: Тоя път снимката ми с вокалиста на Powerwolf излезе ужасно осветена, а той, впрочем, е абсолютно неузнаваем без грим и с очила.

Изобщо съм много доволна от концерта и с удоволствие бих отишла пак. Не бях ходила по концерти от доста време и този ми се отрази много добре. Ето тук има сетлист, ако някой се интрересува.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by трубадур » Fri Nov 29, 2019 9:56 am

Lyanna Stark wrote:
Fri Nov 29, 2019 8:29 am
вокалиста на Powerwolf излезе ужасно осветена, а той, впрочем, е абсолютно неузнаваем без грим и с очила.
тва ме утрепа и трябва да се види :ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Martix » Sun Dec 15, 2019 2:12 am

Ицо Хазарта частен гиг. От една страна е жалко, че единствения адекватен бг рапър с повече от 2-3 хита, е принизен до това да прави участия на фирмени партита. Новия му албум е железен, но явно е вярна приказката, че музикант къща не храни.
От друга страна, партито беше мега яко!!! Ицо е страшно готин на живо, а и стоях на няма и 2 метра от него (и по важното, на 1.5 метра от балета :mrgreen: )
Респект, че пя основно неща от новия албум, вместо да лежи на старите хитове.
Известна кърти на живо, тази песен почва все повече да ми става любима от неправилния рапец, въпреки топ лириките на Браво.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Sun Dec 15, 2019 5:42 am

Nanowar пак доставят с кофите, изядох се че не можах да отида на концерта, ма пусто здраве. Валхалелуяяяяя!

NANOWAR OF STEEL - Valhalleluja (ft. Angus McFife from Gloryhammer)
https://youtu.be/S9WWz95ripA
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Moridin » Sun Dec 15, 2019 10:23 am

Martix wrote:
Sun Dec 15, 2019 2:12 am
Ицо Хазарта частен гиг. От една страна е жалко, че единствения адекватен бг рапър с повече от 2-3 хита, е принизен до това да прави участия на фирмени партита. Новия му албум е железен, но явно е вярна приказката, че музикант къща не храни.
От друга страна, партито беше мега яко!!! Ицо е страшно готин на живо, а и стоях на няма и 2 метра от него (и по важното, на 1.5 метра от балета :mrgreen: )
Респект, че пя основно неща от новия албум, вместо да лежи на старите хитове.
Известна кърти на живо, тази песен почва все повече да ми става любима от неправилния рапец, въпреки топ лириките на Браво.
Известна е много силна, ама лирикално Заради тебе си е топът ;)
This is it. Ground zero.



User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Tue Feb 04, 2020 2:30 pm

Е може ли The strokes да идват в наше село и аз да не мога да ида. :(

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Wed Feb 12, 2020 2:59 pm

Кой ще ходи на коцерт на Rage Against the Machine :metal:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Claymore » Wed Feb 12, 2020 6:02 pm

Не аз, най-вероятно :cry:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Thu Feb 13, 2020 1:55 pm

аз даже дори няма да плащам. защото явно съм била толкова добър доброволец, че вече дори не трябва да аплайвам, ми директно си ме канят. последният път, когато не ходих ми бяха писали 5 мейла. Но да крайно време беше Лолапалуза Берлин да има размазващ хедлайнер, щото представи си дракони, пенсионерите от крафтверк, женските хормозоми, кралете от леон са мъка. Радиоглавата бяха окей, ама мен те така и не ме кефят, а Фу Файтърс бяха изтощителни, щото Дейв Гроул много се прави на куул бро и просто концерта е твърде изтощителен.

но да мислех, че никога няма да видя Рейдж на живо. Бях се примирила с тва, че по-скоро ще видя някоя от другите групи на Морело, но нито една от тях не ме е радвала толкова колкото в изпълнение на Де ла Роча. А изпълненията на Франк Картър са епичен криндж, който е само малко по-зле от опитите на Пост Малоун да изпълнява песни на Рейдж. Та съм много хайпната :metal:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests