The Comics Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The Comics Topic

Post by Killua » Tue Dec 03, 2019 5:14 pm

Аз имам "Пръстенът на Нибелунга" с илюстрации от Петър Станимиров, но разказано от Елена Павлова, в 4 тома. Това май не е същото сякаш? То си е доста хубаво за четене.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Comics Topic

Post by tigermaster » Tue Dec 03, 2019 5:25 pm

Друго е, макар че издателството е същото и Елена Павлова е редактор.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Comics Topic

Post by трубадур » Wed Dec 11, 2019 10:52 am

Покрай Arawn почнах да наваксвам с други заглавия на Soleil Productions. Бидейки французи, тия разглеждат комиксите по правилния начин и дават възможност на автори и художници да се вихрят.

Androïds - е 6 броя антология за... андроиди. Заслужава си дори само заради 4 брой, където андроидът помощник в едно богато семейство "размишлява" за собствената си роля в света и как ситуациите около хората му се отразяват.

Останалите истории са мешана работа. Две от тях са чист екшън, като последната е директна военна фантастика и като цяло безобразно скучни. Другите се занимават с безсмъртието, неследяване на хората след като измираме, законите на роботиката от азимов, какво е душата и т.н. Тези по-биват. Но икономът на семейството е най-високата топка. Всичките обаче са нарисувани красиво. Въобще тази компания държи на качествения арт.

Alice Matheson - психопатка, която убива терминално болни хора, но попада по средата на зомби зараза. Дава го по-"научно" (с ебаси кавичките) и популацията на Лондон не бива нулирана за една нощ, основно действието се развива в една болница и хората действат по-умно... докато изнася на сюжета. За да може нашата да продължава да бъде това, което е, масово тук героите са пълни дебили, самият комикс не знае какво иска да е, медицинска драма, секс драма, зомби драма, женска версия на Декстър, а и липсва хумора за това, въобще каша. Пак - красиво нарисувана.

Най-популярните им заглавия са антологиите за различни фентъзи създания - орки, елфи, джуджета и така се казват. Само orks, elves, dwarves. Почнах елфите, оти там са най-секси и очаквано има яко плакнене на очите със синя плът. Историите за момента са плоски до безобразие, но с достатъчно паметни герои, готин арт и тук-таме някой лаф да се чете с кеф. Картинките са основното предимство и въобще пози, действие, панели и последвалото оцветяване е на великолепно ниво.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: The Comics Topic

Post by Dark Cloud » Mon Dec 16, 2019 3:12 pm

Прочетох набързо Snow, Glass, Apples на Геймън под формата на graphic novel - петдесетина страхотни странички за някоя студена вечер. Ядва се, като цяло ми покри очакванията, може би беше една идея по-сексуално отколкото очаквах:
Spoiler: show
Снежанка е вампирка, дето смуче баща си до смърт, пък приказния принц се оказва некрофил, та са супер двойка.
В момента довършвам Anno Dracula, но общо взето го правя само защото е кратко и основната идея (Ван Хелсинг не успява да спре Дракула, той стига до Англия, жени се за кралицата и става император) е доста яка. Уви, самия комикс не впечатлява нито с визия, нито с история. Ама, 5 броя по 20 странички, ще се прочете, колкото да видя развръзката.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Comics Topic

Post by Yan » Sun Mar 29, 2020 6:50 pm

Покрай една промоция за 7 дневен трайъл се оказах с абонамент за Marvel Unlimited. Приятно съм впечатлен колко добро е станало приложението през последните няколко години. Четенето на телефона е удобно, каталогът е огромен (27000+ заглавия) и за нула време наваксах няколко пропуснати години X-Men-и. Не че ще се откажа да събирам омнибуси, но ми е много приятно да мога да си чета комикси когато си поискам.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The Comics Topic

Post by Dr. Horrible » Mon Mar 30, 2020 10:39 am

Ооо, яко! Докъде стигна с X-men, какво прочете? И, по-важното - прочете ли X-men Red? 8-)

Аз тези дни съм на вълна Батман омнибуси! Изчетох двата на Грант Морисън, изчетох на Скот Снайдър омнибуса (планиран е втори, но още не са го издали), сега съм на средата на ГИГАНТСКИЯ Batman and Robin омнибус на Томаси, който е феноменален. Доста от тези истории съм ги чел преди години, но сега пак им се радвам. Много съм доволен :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Comics Topic

Post by Yan » Mon Mar 30, 2020 11:40 am

Dr. Horrible wrote:
Mon Mar 30, 2020 10:39 am
Ооо, яко! Докъде стигна с X-men, какво прочете? И, по-важното - прочете ли X-men Red? 8-)
Предстои ми :) Първите томове на Gold, Blue и related поредиците около тях.
Иначе сега съм малко встрани и чета Civil War II ивента.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The Comics Topic

Post by Dr. Horrible » Mon Mar 30, 2020 12:04 pm

Щом си на този етап от хронологията, можеш да прочетеш All-new Wolverine, то е на Том Тейлър, който по-късно пише X-men Red. Много, много добър е комикса, много бърз и динамичен, много развлекателен. Шест томчета е общо. Принципно втори том се води tie-in точно на Civil War II, но реално историята си е доста самостоятелна и няма много общо с големия ивент. И докрая историята е самостоятелна, в по-късните томове няма tie-ins. Много силно го препоръчвам!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The Comics Topic

Post by Dr. Horrible » Sun Jun 14, 2020 1:11 pm

Тези дни отново реших да препрочета оригиналния рън на Wonder Woman на Грек Рука отпреди 20 години, наскоро го преиздадоха в три тома. Минах том и половина за ден - абсолютно съвършенство! Толкова добра е дефиниран персонажът, толкова хубаво е изграден светът около нея - нито една друга интерпретация на героинята досега не е била толкова силна. Харесва ми как всеки герой в този комикс осъзнава, че Уондър уомън е божество - просто атмосферата във всяка сцена се променя, когато тя влезе в стаята, когато присъства в панела. Рука е интелигентен автор и вкарва много интригуващи концепции - харесва ми как съдят Уондър Уомън за незаконен разпит, защото тя по природа изисква истината и е невъзможно да я излъжеш. Не заради ласото, тя може изобщо да не го докосва. Просто присъствието ѝ е толкова силно, толкова въздействащо, че когато е в стаята, нямаш друг избор, освен да кажеш истината - неспособен си да лъжеш пред нейния поглед.
И злодеите са много хубаво разгърнати. Вероника Кейл e чудесен антипод за Даяна - успешна и влиятелна жена, която със зъби и нокти се е издигнала в този свят. И ненавижда как хората припадат по Жената чудо, защото Даяна е божество, отново го има аргументът, че тя по природа си е божествена, ето защо не заслужава уважение - уважение заслужават хората, родени без специални сили и привилегии, хора, които сами за работели за успеха си, които са го заслужили, а не богове, родени божествени. "Защо я харесват жените? Никога няма да са като нея, никога няма могат да летят, никога няма да имат такова съвършено тяло, никога няма да могат да отблъскват куршуми? Не заслужава обожанието ни за това, че просто е родена с тези сили." И другите персонажи, особено женски персонажи, много хубаво са подредени сред тези два полюса.... А доктор Психо е някакъв чудовищен урод, използва силите си като Килгрейв в сериала за Джесика Джоунс, но е още по-гаден.
Много съм доволен, много, много!

Освен това прочетох Identity Crisis на DC, за първи път.
Доста интересен комикс, определено има смели идеи и концепции, но не съм сигурен дали успява да ги развие... Историята е много мрачна, направо ужасна, има много елементи, които са нетипични за супергеройски комикс - много смърт, убийства, дори изнасилване... И е хубаво, че така обогатява жанра, че си позволява да вкарва такива елементи. Но обективно не ги използва особено добре и не казва нещо чак толкова мъдро и великолепно. Но мистерията е много интересна, комиксът се чете бързо, а артът е страхотен. Радвам се, че го прочетох, определено ще е от историите, които ще помня дълго, но не мисля, че ми е от любимите истории.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Comics Topic

Post by coldie » Thu Jun 25, 2020 4:42 pm

Ми прегледах "Над дъгата", даже не знаех че са го правили това. И като цяло съм разочарован. Според мен има голяма разлика в качеството на рисунките, специално на ЕЛО, старите са доста по-добри. Художникът е един и същ... Сценаристите са различни и сценариите на новите дъги + "Над дъгата" също са по-слаби.
Image


И покрай това открих - това.
Image

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Comics Topic

Post by Yan » Tue Sep 15, 2020 10:50 am

Нещо забавно на родния пазар. Доколкото разбирам с участието на Артлайн.
Spoiler: show
IMG_20200915_103957.jpg
IMG_20200915_103957.jpg (343.48 KiB) Viewed 4587 times
IMG_20200915_103948.jpg
IMG_20200915_103948.jpg (392.5 KiB) Viewed 4587 times
Поредицата принципно е доста яка. Да видим докъде ще я докарат. Книжка на две седмици ми звучи бая амбициозно, но кой знае.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: The Comics Topic

Post by Mushu » Fri Sep 18, 2020 3:01 pm

Това си го купих вчера и почти го прочетох :) Яко е, дано се купува, че да върви поредицата!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Comics Topic

Post by penzata » Fri Sep 18, 2020 4:25 pm

Mushu wrote:
Fri Sep 18, 2020 3:01 pm
Това си го купих вчера и почти го прочетох :) Яко е, дано се купува, че да върви поредицата!
От реповете ли го купувате, че на такова ми блъска?
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Comics Topic

Post by Yan » Fri Sep 18, 2020 4:26 pm

penzata wrote:
Fri Sep 18, 2020 4:25 pm
Mushu wrote:
Fri Sep 18, 2020 3:01 pm
Това си го купих вчера и почти го прочетох :) Яко е, дано се купува, че да върви поредицата!
От реповете ли го купувате, че на такова ми блъска?
Репове, супермаркети, магазинчета за цигари и пр.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Comics Topic

Post by penzata » Fri Sep 18, 2020 4:40 pm

Данке, ще ударя един квартален сърч. :mrgreen:


едит: грабнах бройка от еко. :mrgreen:
по принцип март е трябвало да се появи първият брой, но дано да има търсене и да продължат да ги пускат. изглежда бая готино и беге шрифта е барнат, и не дразни.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests