Абсурдистан, и те за теб достойни, майко, бяха!

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Aug 02, 2008 3:58 pm

Според (твърде недостоверния източник) "24 часа", БАТЕ било съкращение от Борисовски завод за автотракторно оборудване. :D Имат невероятен стадион с над 5000 места.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Sat Aug 02, 2008 4:07 pm

Само за БАТЕ Борисов ще викам вече :mrgreen:
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Aug 02, 2008 4:36 pm

Matrim wrote:Според (твърде недостоверния източник) "24 часа", БАТЕ било съкращение от Борисовски завод за автотракторно оборудване. :D Имат невероятен стадион с над 5000 места.
Вярно е: “БОРИСОВСКИЙ ЗАВОД АВТОТРАКТОРНОГО ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЯ” - БАТЭ :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Aug 03, 2008 6:25 pm

Игуменът на Гложенския манастир го подпали
03 август 2008 / News.dir.bg
Игуменът на Гложенския манастир “Св. Георги Победоносец” Панкратий предизвикал пожар в манастира, съобщиха от Областна дирекция "Полиция"-Ловеч.
Огънят избухнал около 00:20 часа, съобщи Фокус. На място са изпратени служители от РПУ-Тетевен, които са установили, че игуменът на манастира - йеромонах Панкратий – на 50 години от село Малък Извор, е влязъл в конфликт с група посетители и стрелял с газов пистолет марка "Заза" 8 мм.
След това игуменът запалил канцеларията на манастира и избягал в посока село Голям Извор със собствения си джип "Опел Фронтера". В района на местността "Предела", Панкратий подпалил и автомобила, който е напълно унищожен. Междувременно пожарът в манастира е потушен от служители на пожарната в Ябланица и Тетевен.
Около 6 часа тази сутрин игуменът се връща и повторно запалва канцеларията в Гложенската Света обител, след което се укрива. Пожарът отново е потушен, а след намеса на служители от РПУ-Тетевен Панкратий е издирен и задържан за 24 часа. Той е транспортиран в МБАЛ-Ловеч поради съмнение за фрактура на дясна ръка. В РПУ-Тетевен е образувано дознание.
Ще издам заповед за временно отстраняване на игумен Панкратий до установяване и доказване на вина, каза за Агенция “Фокус” Ловчанският митрополит дядо Гавраил. Версията на Панкратий е, че с човек, който е наел стая в манастира, са се скарали. Панкратий отрича информацията, че е стрелял с газов пистолет, но и не твърди, че е имало нападение срещу него. Оплакал се е, че е имало гости, които са се държали предизвикателно към него и се е сдърпал с тях. Искали са от него да им прави компания до късно. „Това обаче е неговата версия. Ако се изясни, че Панкратий има вина, ще бъде наказан и според църковните закони. Едно от най-тежките наказания е да бъде низвергнат и няма да има право повече да служи”, каза дядо Гавраил. Докато е временно отстранен, задълженията на Панкратий ще се поемат от семейство, което от много време помага в манастира.
пребройте абсурдите!
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Aug 03, 2008 6:55 pm

А стига бе! :shock: :shock: :shock:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Aug 04, 2008 12:06 pm

Дори на божи човек не може вече вяра да имаш!!
Газов пистолет, джип Опел Фронтера!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: Егаси, така и аз искам монахиня в Бг бе!!! :twisted:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Aug 05, 2008 11:02 am

http://dnes.dir.bg/2008/08/05/news3262701.html
Съседите решават за кучето вкъщи и ремонта
05 август 2008 / News.dir.bg
Общото събрание на всеки жилищен блок ще решава дали някой от обитателите му да има домашен любимец.
Тази идея, обсъждана от няколко месеца, окончателно е залегнала като промяна в Закона за управление на етажната собственост, заяви депутатът от БСП и председател на правната комисия на парламента Янаки Стоилов пред bTV.
"Необходимо е и изричното съгласие на непосредствените съседи. Все пак хората заслужават преимуществено внимание", аргументира се народният представител.
Той увери, че заедно с колегите си са опитали да отговорят на практически въпроси, които засягат хората, като например ремонтите. Стоилов обясни, че те са разделени на "неотложни" и "необходими". За неотложните може да решава и общината, като след това тя ще поиска парите от живущите. Решението за необходимите ще идва от общото събрание, от управителния съвет или от съответния собственик, като после е необходимо част от средствата да му бъдат възстановени.
При случаи на груби нарушения законът предвижда да бъде извеждан собственик – до 3 години, дори само с 3/4 от мнозинството.
В зоните за комплексно застрояване сме предвидили да има само паркове, детски площадки или паркинги, които трябва да се поддържат от живущите, отбеляза още Янаки Стоилов.
Върхът на простотията. Ако се приеме ще настане такъв екшън, че...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Aug 05, 2008 11:15 am

Добре де, разбирам за случаите с 27 котки в апартамент, ама не виждам как това че аз имам куче въобще засяга останалите съседи, при условие, че го гледам у нас. Такава идиотщина...
Last edited by Morwen on Tue Aug 05, 2008 11:46 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Aug 05, 2008 11:21 am

Абе хорската злоба така ще избуи, че не е истина. Рай за злобните бабета и малоумните селяни. И ще почнат едни интрижки
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Aug 05, 2008 11:35 am

При случаи на груби нарушения законът предвижда да бъде извеждан собственик – до 3 години, дори само с 3/4 от мнозинството.
Мм, едно време бяха нужни само подписите на домоуправителя, партийния секретар и кварталния милиционер - пак има някакъв напредък :lol:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Aug 05, 2008 11:44 am

Мда, и към същото се връщаме!! :evil: Да ги иба у манталитета, все може да се пробута на хората някое тоталитарно ограничение!!! Като си платил наем/цена на апартамента, кой е този ссъсед който ще дойде да се меси в твоята "пазарна" икономика?!?! :shock: Понеже се знаем колко толерантен и разбран човек е средностатичният българин; и без никакво болнаво чувсвто за превъзходство и т.н.!!!! :dash:
А за ремонтите думи нямам просто!! :evil:
И каква подръжка на парковете от живеещите бе, данъците тогава директно ще си ги слагат в личните сметки ли?!?!

А не, това е Не Вероятно, с 2 думи!!!!!!!!!!!! :twisted:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 05, 2008 11:45 am

Morwen wrote:Добре де, разбирам за случаите с 27 котки в апартамент, ама не виждам кактова че аз имам куче въобще засяга останали те съседи, при условие, че го гледам у нас. Такава идиотщина...
Доста често се случва кучето на съседите да ме събуди посред най-сладкия сън. Леко е неприятно. Но пък намирам едно такова решение на проблема за нещо още по-лошо. Все пак, котките не пречат на съседите. Ето един готин коментар от там:
а ако гледам рибки трябва ли съгласието на баба Цецка - комшийката? Все пак хората заслужават преимуществено внимание. Виж ако например колекционирам оръжие такова не се изисква, ако реша да се уча да свиря на тъпан също, или пък ако реша да запуша общия комин, за да си разширя кухнята, ако реша да си пробия нова канализация и да си направя килера тоалетна, ако реша да хвърля 2 кофи вода на терасата и тя да се оттече върху прозорците на съседите - за това разрешение не ми трябва, но виж пинчерът ми е проблем на целия вход. Браво господа депутати, продължавайте с безсмисления труд.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Aug 05, 2008 11:48 am

В интерес на истината за някои от споменатите случаи също се изисква съгласието на съседите, но като цяло е прав.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Aug 05, 2008 12:16 pm

Тоталитарно си е отвсякъде. Ся, някой ако си тероризира съседите, има си съд за това, но да ми решават 3/4...
Като студент с един колега ни бяха привикали в кварталното МВР, понеже имало оплаквания от обществеността, че сме ходели с дълги коси и бради :roll: Дадоха ни 3 дни срок да се приведем в приличен вид, иначе трябвало да ни изселят. Ние, естествено се явихме още на другия ден - с бръснати глави. Не че останаха доволни, но нямаше какво да кажат :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Преса мила, преса родна...

Post by Marfa » Fri Aug 08, 2008 10:47 am

Преса мила, преса родна...

ВАРНА Серия бомбени атентати събудиха варненци по тъмни доби. Градът изпадна в ужас. Улиците на морската ни столица почерняха от полицаи за минути. По шосетата хвърчаха линейки и коли с включени сини лампи...

Да добавя и аз нещо:

Тълпи озверели зомбита, зажаднели за човешка плът, нападаха невинни хора. Вирусът Ебола мутира и натръшка стотици хиляди души за по-малко от минута. Веднага из града плъзнаха невероятни слухове - от акция на "Ал Кайда" до изпълнение на пъклен план на опозицията, за да дестабилизира страната и да предизвика падането на правителството.Кхм, това болднатото не е плод на нездравата ми фантазия, само да допълня.

Сагата е публикуваната в днешния Стандарт. Едиственото вярно в нея са взривовете. Останалото е... мълчание.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 17 guests