Disciples 3

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Gallean
Scholar
Posts: 128
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:45 am

Post by Gallean » Wed Dec 12, 2007 8:23 pm

Ох, за какво ли споря с теб? Погледни си кой левел са стрелците поне преди така да ги хулиш- 3-ти. Точно колкото имперските.
От там нататъка е безмислено да си говорим с тебе...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 12, 2007 10:13 pm

Лично аз не виждам нищо общо с Хироус, Disciples най- много прилича на японско РПГ с тактическите си битки, втората част най- хубавото и беше арта на единиците-графиката беше велика. Всяко измислено 3Д само ще опорочи нещата. Обаче що се отнася до стратегия -в целата игра няма налична такава.Единствената тактика е да решиш като кави да си рзвиеш единиците. Тръгнеш ли по един път няма връщане назад- опита се трупа много бавно за да се правят смени. В бой в който участват само 6 единици на страна с крайно ограничени действия и функции е 90% ясно как би действала дадена единица когато е на ход.Относно за придвижването на войски- и в 2-ката можеш да придвижваш каквото си искаш при положение че можеш да наемеш супер евтин герой, друг е въпроса че единици 1 левел бяха абсолютно безмислени и всичко се решаваше с решаваща битка в която се виждаше кой - как се е развил и кой е развил правилните единици. Мултиплеъра е абсолютно безмислен- има положения при които е невъзможно да победиш, всичко се е решило когато си избрал път на развитие и ако си сбъркал- нямаш шанс. Късмета е прекалено решаващ. Спомням си се мъчихме да играем мулти и всичко се реши когато пртивника ми изведнъж изскочи с героя си пред едно мое село обаче не му стигна хода. Една магия и 10 Thief по-късно беше останал на 10% живот и нямаше никакъв шанс когато го ударих с героя......

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Dec 13, 2007 7:53 am

Gallean wrote:Ох, за какво ли споря с теб? Погледни си кой левел са стрелците поне преди така да ги хулиш- 3-ти. Точно колкото имперските.
От там нататъка е безмислено да си говорим с тебе...
Бе че може и да бъркам верно е. Че елфите са малоумни като изпълнение - също. Даже в 2та полувинчати експанжъна (както там им бяха имената че не ги помня) имаше повече идея отколкото в този с елфите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 13, 2007 6:32 pm

armagedon-е прав си напълно: експанжъните бяха искарани с цел да вземат парици но дори и те бяха с ценна история за разлика от изключително малоумния експанжън с елфите. Елфите са сложени насила като раса, и преди ги имаше като неутрални - просто не са подходящи за раса-нямат нито баланса нито усещането от оригиналните раси. Имаше проекта за експанжън с раса орки но добре че го спряха.

User avatar
Gallean
Scholar
Posts: 128
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:45 am

Post by Gallean » Thu Dec 13, 2007 6:44 pm

Хора, може би ви е известно, че с разни изпълнения от детската градина "тия са малумни, глупави, изсмукани, тъпи" и тн. не се води разговор. Води се монолог. Когато има "защото..." може да става дума за нещо повече. А благодаря, междувпрочем, че ме обиждате, без дори си правите труда да се обосновете. Села ви.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 13, 2007 7:13 pm

Искаш обосноваване- нямаш проблеми:
1. 90 % процента от хората по форумите обсъждали Disciples 2 когато се играеше не харесаха дизайна и арта на елфите, и градът им не е анимиран като оригиналните и единиците не са особено детйлни, което е лигично впредвид че поначало са неутрални единици в основата си. За магиите мога да кажа- биват и нищо повече. Мен лично не кефят нито магарешките уши нито брадатите кентаври :lol:
2. Идентичност на расата- елфите нямат идентичност с която да бъдат идентифицирани:чопнали са идеи от другите раси и са ги посмесили. Баланс има, имат и силни едници обаче през цялото време докато играх с геймплея силно ми напомняше на игра с империята само с много по силни стрелци от imperial assasins. За сравнение другите раси са коренно различни помежду си :undead-имунитет+парализата; Джуджета- висок живот и сурова мощ но без лечение; Демони- прекалено скъпи но прекалено силни единици, petrify наличие на изключително силен стрелец-Gargayle; Imperiata- най важното- лечение съчетано със способност за контра на всичките други умения. Елфите- лечение на хора, кентавър като Dwarf warior ,стрелец като Gargoyle без живота му.
3. История на кампанията- най-добрия момент на елфите макар не виждам с какво точно превъзхожда оригиналните кампании или експанжъните.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Dec 14, 2007 8:18 am

Мне, историята на елфската кампания просто не струваше, доколкото имаше такава. Ясно, ся ясно че на Галеан му е разкъртено дюшемето и тн, ма това си го знаехме и от предишния експанжън (така де, два експанжъна). Какво развитие видяхме оттук нататък? Меко казано нулево. Осем въздългички мисии комбихме имперска сган, щото са най-кекавички в сравнение с останалите 3 и съответно елфите имат реални шансове срещу тях. Лично аз си признавам че бая се озорих, основната ми група мреше редовно до края на кампанията. Една от основните причини бяха малоумните магии - слабите като цяло единици на елфите имаха нужда от защитни магии (по подобие на Империята и джуджетата) а те бяха супер кът (мамка му почвам да се повтарям). В крайна сметка нямаше една интересна магия, която да не повтаря някоя от тези на другите 4 раси т.е имаме безумна комбинация от вече съществуващи магии.

Арт-а на самите елфи съм го казвал много пъти - аз да бях ги рисувал (а съм пълен инвалид в това изкуство) сигурно щяха да са по-добре изглеждащи. А арта беше една от силните страни на цялата двойка.

За да се върнем на темата (Disciples 3) ето малко пресни шоти от пре-алфа версията ->http://www.crpg.ru/modules.php?op=modlo ... ll&gid=318

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Fri Dec 14, 2007 9:59 am

Аз лично харесах елфите. Магарешките уши наистина бяха минус, но като цяло стилът на единиците ме радваше, а според мен столицата им е много красива. И брадатите кентаври са пичове, особено centaur charger.
Що се отнася до баланса на единиците - вярно е, че на пръв поглед са като олекотен вариант на империята с по-силни стрелци, но според мен има достатъчно голяма разлика, за да е различен начина на игра.
Освен това не бих казал, че са слаби - напротив, даже с тях се мачка доста добре срещу всяка друга раса. Много рядко ми се е случвало да ми умре основната група - точно в момента преигравам кампанията и съм на картата, в която трябва да приклецаш Yataa' Halli, досега в цялата кампания са ме мачкали 2 или 3 пъти.
Липсата на защитни магии наистина е минус, но някои от бойните са доста добри, особено на по-високите нива (gallean's boon или онази, която намалява щетите на врага с 33%). Аз играя само с mage lord, така че не ми е особен проблем да развивам и ползвам магиите.
Що се отнася до кампанията, мен ме кефи, пък и се връзва с откачилия Галеан. Освен това дава доста интересна база за развитие на поредицата, включително и възможно включване на орките като бъдеща фракция.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Dec 29, 2007 1:01 am

Последното е вярно, обективно погледнато, но лично аз хич не понасям такива силно cliffhanger ending-и при голямата неизвестност относно продължението им.

иначе crpg.ru са пуснали няколко по-пресни шота, които се отличават с доста пикселизирано изглеждащата графика и ненапускащото ме усещане че са хванали яко визуалния стил на 2ката и като му няма нищо не го пипат :) И елфите даже изглеждат нормално ...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Feb 15, 2008 8:32 am

Ето едно определно доста по информативно от досегашните интервюта/превюта и тн на тема Disciples 3 -> http://gry.o2.pl/publicystyka_special/?co=pokaz&id=111 . На полски е, но добрите хорица са сложили превод в карето отстрани.

Освен това наистина за пръв път графиката изглежда нормално, да не кажа доста добре на шотите, което ме радва.

User avatar
Rayko
Scholar
Posts: 148
Joined: Wed Dec 26, 2007 10:17 am

Post by Rayko » Fri Feb 15, 2008 9:20 am

Нямам търпение да я разцъкам,само да не са прекалено големи изискванията.

Тhe minimum system requirements: Windows XP/Vista; Processor AMD 3000+ or Intel Pentium 2 Ghz; 512MB RAM; ATI Radeon 9600 or NVidia (DirectX compatible) 128MB; 4GB HDD free space

Е,не са чаак толкова големи :roll:
Slaughter the mutant, purge the unclean, burn the heretic!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Aug 13, 2009 12:18 pm

Реших вчера за пръв път от година и нещо да разцъкам сайта на третия Дисайпълс. Вероятно няма да мога да подкарам играта, пък и не знам дали ще струва, но артовете са много яки!

http://www.disciples3.ru

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Aug 13, 2009 1:01 pm

Чакам я с умерено притеснение игрицата.

Твърде много неща, които правеха Disciples 2 различна са премахнати. Не ми се ще да получим клонинг на Heroes 5, но май натам отиват нещата.

Въпреки това артовете наистина са брутални.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests