Пролет-лято 2007

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Aug 06, 2007 12:36 pm

Darkling wrote:
За протокола има толкова много по-тъпи "шитове" от Клеймор, че подобни изказвания само показват как почти нищо не си гледал
По-вероятно е просто Ти да си гледал прекалено много тъпи шитове ;) Съжалявам, сенпай, признавам ти предимството :yay:
Може и така да е :wink: Но пък съдейки по мненията ти, просто Ти си гледал твърде малко аниме като цяло :lol: :lol: :lol:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Aug 06, 2007 12:46 pm

Не намирам причина да обяснявам колко съм гледал, честно казано разликата между треторазрядния фенбой и ценителя не винаги се крие в броя изгледани сериали :neutral:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Aug 06, 2007 12:50 pm

Darkling wrote:Не намирам причина да обяснявам колко съм гледал, честно казано разликата между треторазрядния фенбой и ценителя не винаги се крие в броя изгледани сериали :neutral:
Напълно съгласен. Но пък ценителя не се ограничава до мнения от типа:
Oт Клеймор по-тъп шит трудно се намира
Дава и някакво обяснение. Не съм забелязал да го правиш. До тук само крайни изказвания. Малко аргументация чат-пат прави чудеса :wink:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Aug 06, 2007 1:09 pm

Обикновено се обосновавам и щом искаш, тъй като съм много мил и този път ще постъпя така специално за теб :wink:

Клеймор.Наричаха го новият Berserk.Щяло да бъде много яка касапница.. Как да не се почувства излъган изпълнения с надежди зрител? Това което имаме е един жалък мизерен шонен със Грозна мацка страдаща от анорексия.На всичкото отгоре още в първия епизод ни тръсват някакво тъпо хлапе от Онези гадните :lol: Махнем ли му кървищата /имаше ли такива всъщност?/, това си е детски сериал.Шаблонен плот, безинтересни герои, отсъстваща атмосфера и дори грозна визия.

Единствените толкова тъпи сериали, които се сещам в момента са Samurai 7 и Saint Beast. О да, това Devil May Cry даже без да го гледам имам силното предчувствие, че ще се нареди до тези образци на аниме индустрията. :mrgreen:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Aug 06, 2007 1:17 pm

Лелееее, поласкан съм до немай къде :lol: :lol: :lol:

Ако беше написал това още в началото единствения ми коментар щеше да е, че имаш леки зрителни проблеми щом наричаш визията на Клеймор грозна. :lol: :lol: :lol:

Иначе това:
Нужно е само да вляза в тая секция и да прочета някое от мненията ти и денят ми става по-весел.
си остава в сила :lol: Даже без да те чета :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Aug 06, 2007 1:29 pm

Spoiler: show
Image
Кламп феновете пак ще нададат гневен вик, но мамка му, ако това не е дефиницията на грозотата, кое е ?
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 06, 2007 1:33 pm

Ми нещо грозно примерно. Клейморът е безмозъчно шоненче, това е ясно. Но е толкова далеч от "тъп шит", колкото принципно е допустимо за безмозъчните шоненчета.

1) Зверски красива анимация има. Подчертавам, АНИМАЦИЯ. Движенията, динамиката, стилът на "камерата". Визията му за мен също е много силна - мацката изглежда брутално, а останалият керъктър дизайн е определено нестандартен, но по никой начин не е грозен.

2) Да сравняваш квото и да е с един от най-долнопробните шонен-аи изобщо, е нелепо, но се учудвам, че си гледал подобно нещо. За Сейнт Бийст говоря. Самурай 7 е много силен сериал за мен, така че изобщо не коментирам мнението ти за него.

3) Ценителството е нещо, което е хубаво САМО други хора да ти го лепят като етикет, иначе изглеждаш смешен :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Aug 06, 2007 1:41 pm

Ми на мен артът ми се вижда доста красивичък, всъщност...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Aug 06, 2007 1:42 pm

3) Ценителството е нещо, което е хубаво САМО други хора да ти го лепят като етикет, иначе изглеждаш смешен Smile
Затова и не съм си лепил такъв етикет, позволих си да изтъкна, че като седна да изброявам колко съм гледал няма по никакъв начин да се докажа. :wink:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 06, 2007 1:47 pm

О, напротив. Номерът не е да кажеш КОЛКО си гледал, а КАКВО. Така хората ще разберат с кои образци от жанра си наясно и съответно с какво точно сравняваш, когато даваш определения за дадено аниме :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Aug 06, 2007 2:09 pm

Всъщност всеки може да седне, да изгледа Cowboy Bebop и GITS и да внушава респект.Не е важно какво си гледал, а какво си разбрал от него :)
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 06, 2007 2:10 pm

Всичко е относително и живеем в прекрасния свят на равенството и субективизма. Но ако знам какво си гледал и какво мислиш за него, ще съм доста по-наясно и колко насериозно да ти взимам мненията :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Aug 06, 2007 6:18 pm

Claymore е надценен колкото си искате и още малко, но да бъде плют по такъв начин е просто смешно. Той не е дефиницията на грозотата, най-малкото защото има някакъв отличителен стил на рисуване за разлика от рандъм долнопробен харем или екшън шоунен примерно, който лесно може да бъде объркан с още десет сериала в същия жанр. Примерно за разлика от най-долнопробните грозотии човек с лекота може да разпознава героите в Clаymore, а не само да разчита на цвета на косите им (btw, Галатея примерно изглежда страхотно), доста от background-a си е красив, движенията са анимирани повече от прилично, макар и битките често да са твърде тъмни.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 06, 2007 7:13 pm

Аз лично намирам Клеймор за мелодраматична шонен-бозица, от ония с най-евтините плоски мелодрами в тях. Т.е. ШИТ, при това от най-шитавите.
Като визия, специално Клер не ми харесва, нито малкият сополанко, който се влачи с нея. Иначе цветово ме кефи - някво мрачно и сдухано такова. Винаги ми допадат подобни неща. За 6 епизода ме отегчи до безобразие. Очаквах добър екшън и кръвопролитие, вероятно поради безумните сравнения с Берсерк из мрежата, а вместо това получавам филмче, в което се опитват да ми внушат каква многострадална Геновева е главната, как й се случват всички гадости на планетата, но тя остава твърда и непреклонна, и се бори с всичка сила, като междувременно почва "сериозно" да се самоосъзнава поради малкия копелдак. Елементарна драмичка, тип Голям Лош Гадняр Убива Малко Сладко Кученце (Елфен Лийд). Все още се чудя да го догледам ли. Вероятно ще го направя - нали искате негативна статия :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Aug 06, 2007 8:05 pm

Взе да ми струва, че аз не мразя Claymore главно щото не смятам Berserk за някаква светиня, та не се обиждам от срaвненията между двата сериала. Че драмата в него в повечето случаи е доста елементарна, спор няма, но според мен нещата биха могли да са доста по-зле в това отношение.

А че малкия сополанко просто трябва да бъде изнасилен от двъгърба камила и прегазен от стадо разярени носорози е ясно по default. :lol:

П.С. О, да, искаме негативна статия, indeed. Ако не за Клеймор, предлагам споменатия Elfen Lied.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests