Пролет-лято 2007

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Пролет-лято 2007

Post by Roland » Mon May 07, 2007 4:51 pm

Рекох да пусна топикче, че да не тормозим "Гледано напоследък" за всичко.

Аз установих, че тоя сезон свалям 15 сериала @_@ Ма от тях поне 10 са много обещаващи, а за другите съм любопитен...

Bokurano (страшно нестандартна като за мека визия)

Claymore (убийствена анимация, а и много прилича на Берсерк)

Darker than Black (Witch Hunter Robin meets Wolf's Rain + че е на Боунс - как ли няма да се сваля)

Death Note (вероятно най-доброто за последните няколко години, както е тръгнало)

El Cazador de la Bruja (еми ся, от на Noir хората е, няма как)

Freedom (анимацията на Акира + че го хвалят)

Gigantic Formula (отново като Бокурано - много нестандартна визия и изглежда обещаващо)

Heroic Age (тука по-скоро гилти плежър, отколкото неква стойност да очаквам)

Jigoku Shoujo Futakamoi (свалях първи сезон и беше обещаващ, тоя просто заради колекцията)

Kaze no Stigma (ненам що, як опънинг имаше и е на Гонзо)

Moonlight Mile (пак не знам що, но изглежда прилично и май не е за деца хич)

Romeo x Juliet (ясно що)

Skull Man (видя ми се доста прилично откъм визия, ше го видя как ше се развие)

Sisters of Welber (просто от любопитство, ма само един епизод има и като гледам, комай няма да е моето аниме)

Toward the Terra (пак основно заради визия - много красиво и олдскуул нарисувано)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon May 07, 2007 5:01 pm

Аре, като ги преслушаш се обади.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon May 07, 2007 5:15 pm

Toward the Terra - рядко добър sci-fi, който определено си струва да се види. Вече има 5 епизода (всичките събнати), които успяват да са едновременно със страхотно качество на анимацията и със сюжет, който учудващо не смуче. Напротив, сюжетът е динамичен, интригуващ и оставя зрителя на ръба на стола (е, ако седи на такъв) и го кара да чака с нетърпение следващия еп. Ако не беше с толкова много терминология, която хич не вързвам, бих го гледала raw. Тегля съба на A-E & Saizen

Romeo x Juliet - ок, да приемем, че този сериал има нещо общо със Шекспир - дали това са имената на героите или присъствието на Уилям в историята е друг въпрос. Иначе ме кефи, единствения сериал от този сезон, който гледам raw. Много красива анимация, страхотна музика и макар да има доста клишета, си ме радва на макс. Btw, видях и версиите на Shinsen, и на Umai, оределено Umai ме кефят повече.

Heroic Age - ами бозавичък си е, нека си го кажем направо. Нашият Ейдж е толкова хипер-ултра-мега-супер-силен, че чак да ти се стори, че той е прототип на идеята. Но какво да кажа, е пък кефи ме сериала и това си е. Макар да е наистина само едно малко удоволствие, след гаден ден в унито (или работата примерно).

Bokurano - само визията беше достатъчна, за да знам че няма да го погледна това аниме, ако ще и да е най-страхотното нещо след шоколада и секса.

Saint Beast - това е единствената радост на шоунен-ай фенките този сезон и както винаги блести със слаб сюжет, още по-слаба (ако изобщо е възможно) анимация и доста дразнещи герои. Ха сега познайте аз дали го гледам. Ами учудващо - не. Едва изтърпях първите 2 епизода, а аз съм силно претръпнала в това отношение. Сами си правете изводи. Дори гласът на Ишида Акира, който познах веднага, не може да компенсира всички недостатъци на анимето.

Засега толкова очаквайте ново включване...
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon May 07, 2007 5:27 pm

Тъкмо като за мен тема. Не знам ти колко сваляш, но аз свалям, че и гледам десетина.

Bokurano - силно ми напомня на Battle Royale, мека, не мека, ще се гледа.

Claymore - леко ме поразочарова напоследък, щото уж емоционалните моменти, които се предполагаше да разчувстват зрителите хич не ми подействаха, но пък анимацията и озвучаването на героите (без Раки) са убийствени.

Darker than Black - с всеки епизод все повече ме кефи, но все още ми се вижда малко надценен. Дразни ме как всеки сляпо се доверява на Хей, обаче.

El Cazador - почна добре, последните два епизода обаче много ме разочароваха. Аман от мое и лоли глупости, малоумни шегички и:
Spoiler: show
нежеланието на нашите да убиват лошите
Toward the Terra - засега най-доброто от новия сезон лично за мен. Интересни герои, интересен свят, фантастика без гигантски роботи, страхотна музика.

Romeo x Juliet - почна много добре, има си красива анимация, хубава музика, но напоследък издиша, защото почна да се дави в клишета от рода на "случайни срещи" на влюбените във всеки епизод.А и добрите са много добри, лошите са мега лоши.

Gurenn Lagann - тотална изродщина, в добрия смисъл на думата, гавра със какво ли не и най-вече с мека жанра. Камина и Йоко форевър!

Sisters of Welber - гледах един епизод, стори ми се много бозавo псевдо-фентъзи.

Idolmaster Xenoglossia - поредната издънка на Sunrise. това нещо просто няма сюжет, героините са от глупава по-глупава, меките грозни като смъртта. Абе въобще, ако ви се гледа Mai-HiME за олигофрени, това е вашият сериал. Guilty (lack of) pleasure at its best - гледам го с изследователската цел да видя аджеба може ли да стане още по-зле. Все си мисля, че не може и все ме опровергава засега. :lol:

П.С. Death Note е всичко друго, но не и най-доброто от последните години, но това е друга тема.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 07, 2007 5:46 pm

Като визия и внимание към детайла нищо през последните сезони не може да го бие. Откъм история не мога да знам, не го следя. Но първи епизод беше убийствено стилен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Mon May 07, 2007 7:43 pm

Определено, Death note, се оказа страшно добър. Мангата мачка, а пък сериала, дори я надскочи, поне за мен. По детайлност, и красота, очаквам да го бие само Devil may cry, като излезе.
За сега каквото са показали, просто помита всичко останало. Ще го видиме и шотландския боец какво ще направят.
А иначе от нещата, които си дал, само на Claymore съм му хвърлил очо :wink:
Аз си гледам позабравени класики или намерени нови стари класики, като да речем FLCL, ма това е за друга тема.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 07, 2007 8:45 pm

Devil May Cry ще е клонинг на Хелсинг, ако съдим по новото промо.

Иначе аз изгледах първите 5 излезли до момента епизода на Toward the Terra и подчертано ме кефи. Малоумно е откъм главен герой (шонен риджекшън мамору пауа!), обаче с тия сайкик пауърс е ТОЛКОВА за мен правено, че е инстънт ерекция :) Да видим натам как ше се развие.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon May 07, 2007 9:03 pm

Roland wrote:Малоумно е откъм главен герой (шонен риджекшън мамору пауа!)
Поне търпи развитие момчето, мен ме дразни все по-малко с напредването на сериала засега. Можеше примерно половин сериал да отказва да повярва, че има супер сили, трябва да гледаме на нещата от добрата им страна :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 07, 2007 11:56 pm

15 сериала - оу ем джи...А аз си мисля, че съм зле понеже следя 8-9 сериала (с истински хора с нормално големи очи). :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Tue May 08, 2007 12:41 am

малко оф
Специално за девила, силно се съмнявам, по каквото и ще да го правят - комикса, мангата или играта, няма как да стане клонинг на Хелзинг, поне така се надявам, зад проекта, предполагам, за друснати бая пара :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 08, 2007 9:37 am

Вместо да се надяваш, просто виж промото. Същите цветове, същата визия, същата атмосфера, и Данте в аниме-вариант е НЕРАЗЛИЧИМ от Алукард, само дет е с бяла коса. Макар че те докарат ли нивото на стария Хелсинг, само ше им е от полза де...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue May 08, 2007 9:57 am

Claymore и Darker than Black ги следя и аз. И на мен ми се наби в очи приликата на Darker-a с Witch Hunter Robin, особено в началото на първия епизод. Засега ми е интересен, но да видим как ще се потръгне по-натам.
Третият сериал, който следя в момента, е Seirei no Moribito - развива се в нещо като средновековна Япония, със (засега) слабо застъпен фентъзи елемент. Красива анимация, макар и малко странна на места. Битките са просто разкош - реалистични, бързи и брутални. А и главната героиня маже с яри, което си е достатъчно нестандартно като за аниме, за да си струва допълнително гледането. Иначе историята започва малко клиширано, но има мегдан да мутира в нещо достатъчно интересно.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 08, 2007 10:00 am

Тествах го, ма съм алергичен към самураи, нинджи, средновековна Япония и всичко, което прилича на тях, та го оставих.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Tue May 08, 2007 10:56 am

Devil-a доста добре го знам как изглежда, все пак си го чакам от сума време, а иначе с алукард, мяза само по хавлията, все пак то още в играта си беше целия в чврвено, е, може и да изкопират хелзинг, ама силно се съмнявам, все пак зад баце Данте си има бая солидна история, а и качеството на анимацията е доста високо :wink:
А иначе почнах клеймор, туй аниме, ако се запази както е почнало, а и еволюира по правилния начин.... бе яко е :wink:

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Tue May 08, 2007 11:12 am

Клеймора не струва, лигав шонен си е, няма нищо общо с Бързърк. :roll:

На Dаrker than Black му гледах само първия епизод, не грабна много, но беше обещаващ, ще изчакам да спре да излиза и ще го сваля.

Toward the Terra ми беше най-голямата надежда, но плота хич не ме грабна, а анимацията макар да е красива има някои доста сериозни издънки(юмручния бой във втори епизод примерно). + Това има ужасно CGI, което така презирам :x

Bokurano го гледам само заради бруталния опънинг, гледал съм първи епизод и той също имаше гадно CGI :evil:

Romeo x Juliet не съм го поглеждал, като излезе цялото ще го смъкна.

Gurenn Lagann като че ли е най-доброто засега, един епизод съм гледал, но беше много обещаващ, а и все пак е на Гайнакс.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests