Пролет-лято 2007

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon May 14, 2007 11:59 am

Самураи 7, поне аз, съм го почвал поне 3 различни пъти, и всеки път съм го зарязвал поради тоталната мудност на действието.

От друга страна не бих се квалифицирал като от нормалните хора.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon May 14, 2007 3:26 pm

Самурай 7 е едно от най-ужасните попадали ми неща :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon May 14, 2007 5:18 pm

Мда, и аз не се сещам за по-тъпо аниме на Гонзо от това. Е Ромео-то със сигурност ще го мине.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon May 14, 2007 5:53 pm

Аз пък харесвам Ромео и Жулиета, като се абстрахирам от факта, че единственото общо с едноименната пиеса на Шекспир са имената на анимето и героите му, разбира се.

Но това си е до предпочитания.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon May 14, 2007 6:29 pm

Аз пык нямам нищо против да има разлика с оригинала. Просто това е говняно, такова каквото е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Mon May 14, 2007 7:36 pm

Amelia wrote: Просто това е говняно, такова каквото е.
Quoted for truth.
Ако не за друго, поне срам трябва да ги бъде. Да правят боза по такова хубаво произведение....не мога да ги разбера японците и това си е.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon May 14, 2007 11:28 pm

Мне, има и по големи тъпни от Gonzo, аз се сещам за Trinity Blood и жалките му опити да прилича на нещо. Определено го смятам за едно от най-тъпите неща, a Samurai 7, докъдето съм гледал е малко по интересно от Тринити-то.

Romeo x Juliet засега (ми все още съм гледал само първата серия) тъпее, щото всичките герои са толкова архетипни като за Гонзо дори и за мен, а съм гледам твърде малко неща от продукциите на въпросното студио. Освен това лично на мен ми тъпее, щото малко нещо се опитва да се прави на Gankutsuou минус маниакалните му шарении.

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Tue May 15, 2007 10:19 am

Matrim wrote:http://tokyotosho.com/ - външен торент сайт за аниме (и не само)

http://torrents.animes-bg.com/torrents.php - български такъв
Благодаря за информацията, Мат!
Изгледах първия епизод на "Darker...." и ми хареса :P
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Thu May 17, 2007 12:15 am

Amelia wrote:Мда, и аз не се сещам за по-тъпо аниме на Гонзо от това. Е Ромео-то със сигурност ще го мине.
Спомних си за недоразумението Chrno Crusade, само то конкурира Самурай 7 по тъпотия :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu May 17, 2007 12:30 am

Кроно-то ми беше едно от по-пырвите анимета и тогава ми се видя прилично. Даже накрая си поревах с мощ. Ако го бях гледала сега, сигурно щях да драйфам от ужас выв форума обаче.
Иначе Black Blood Brothers така и не го гледах, понеже добри хора ме предупредиха да не си причинявам това. Така че не мога да сравнявам с него...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu May 17, 2007 12:31 am

Darkling wrote:
Amelia wrote:Мда, и аз не се сещам за по-тъпо аниме на Гонзо от това. Е Ромео-то със сигурност ще го мине.
Спомних си за недоразумението Chrno Crusade, само то конкурира Самурай 7 по тъпотия :roll:
Ами значи толкова си го и схванал "недоразумението"...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Thu May 17, 2007 8:16 am

Yan wrote:
Darkling wrote:
Amelia wrote:Мда, и аз не се сещам за по-тъпо аниме на Гонзо от това. Е Ромео-то със сигурност ще го мине.
Спомних си за недоразумението Chrno Crusade, само то конкурира Самурай 7 по тъпотия :roll:
Ами значи толкова си го и схванал "недоразумението"...
Въоръжените монахини никога не обещават нещо смислено :wink:
Spoiler: show
Колкото и драматична да е смъртта на главните герои в последния епизод, тя не компенсира по никакъв начин за идиотизмът изливащ се в първите 10-15 такива.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu May 17, 2007 8:54 am

В Crno Crusade поне имаше един два по различни героя, като дизайн най-малкото. Но все пак в него имаше какво да се види.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon May 21, 2007 10:39 am

Крно-то ми хареса и на мен, въпреки, че го гледах сравнително скоро. Разбира се, имаше си бозавите моменти, но имаше и един от най-бруталните лоши евър.

Реших да хвърля едно око на Darker than Black вчера. В крайна сметка не успях да спра преди да съм изгледала каквото е излязло дотук. Изглежда си имам ново любимо онгоинг аниме ;) Можеше да задържат повече съспенс и мистерия и нещата да се разкриват малко по-бавно, но като че ли и така си е добре. Все пак тези 6 епизода ги гледах накуп. Ако бях гледала епизод по епизод със сигурност щях да искам да е динамично. Е, ще видим докъде ще го докарат.

Вероятно от новичките ще си издебна и Seirei no Moribito. Засега си имам добри впечатления от Production I.G., дори и без да съм гледала "Ghost in the Shell", а и май нямам нищо против фентъзи-самурайски истории. Ъм... поне се надявам да не размисля ;)

О, и разбира се - D.Gray-Man, което не съм съвсем убедена защо харесвам, но ми е едно от любимите :shock: :wink: :roll:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Jun 03, 2007 9:37 am

Сега изгледах 9-тия еп на Terra e... и съм възхитена. Страхотно приключиха поредната сюжетна линия. Този сериал става все по-добър.

следва абстрактен спойлър:
Spoiler: show
Освен това е сред тези, чийто сценаристи и режисьори не се страхуват да трепят герои, които до момента са имали важно място в сюжета.
Нямам търпение да видя, как ще продължи оттук нататък. Определено следващият еп ще е интересен, ако съдя по края на този и по промото. Но да видим.

Мога само за пореден път да го препоръчам на любителите на sci-fi.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests