Starcraft 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Mar 16, 2013 8:25 pm

Razaelski wrote:
Amikae wrote:Играй на Fullscreen. Като стане черен, алт таб и се оправя при мен.

Изиграх я кампанията. Чакането до следващата игра ще е болезнено.
Ми, не мене направо монитора ми дисконектва с надпис not imput и трябва да ресвам компа
Форумите на Близард казват ли нещо по въпроса? Звучи адски неприятно. При мен картината изчезна няколко пъти, все при чекпойнтове, като се оправяше след алт-таб. Веднъж играта ми крашна и това беше в общи линии.

Каква ти е картата, може би трябват по-актуални драйвери.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Mar 16, 2013 8:47 pm

Amikae wrote:
Razaelski wrote:
Amikae wrote:Играй на Fullscreen. Като стане черен, алт таб и се оправя при мен.

Изиграх я кампанията. Чакането до следващата игра ще е болезнено.
Ми, не мене направо монитора ми дисконектва с надпис not imput и трябва да ресвам компа
Форумите на Близард казват ли нещо по въпроса? Звучи адски неприятно. При мен картината изчезна няколко пъти, все при чекпойнтове, като се оправяше след алт-таб. Веднъж играта ми крашна и това беше в общи линии.

Каква ти е картата, може би трябват по-актуални драйвери.
Там е работата, че се случи два пъти на тотално произволен момент. Веднъж в evolution chamber-a и няколко пъти докато играя. Просто монитора угасва, все едно, че картата се е изключила и ми пише no inmput...
Картата ми е 3870, доста стара, но играта хвърчи доста прилично а драйверите са си възможно най-последните. Каталиста ми казва, че следващият ъптейд дето ще пускат е краят на март. Из форумите на Близ още не съм питал за този проблем, но ако зачестят тези проблеми ще пиша и там. Силно подозирам, че поради някаква причина, картата прегрява.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Mar 16, 2013 9:18 pm

Аз гледам отново и отново финала на играта. Болезнено силен е!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Mar 17, 2013 1:21 am

Amikae wrote:Аз гледам отново и отново финала на играта. Болезнено силен е!
Опа, оправих се! Оказа се прав. Просто компютъра ми е доста бавен и при табването не съм имал търпението да почакам мъничко. Аз минах три от общо 4 планети, включително и Зерус (остава само Чар)
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Mar 17, 2013 5:14 pm

Стигнах до доста якият епизод:
Spoiler: show
На епизода със Алекси съм.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Mar 18, 2013 12:21 pm

Превъртях я най-сетне
Финала :cry: :cry:

В крайна сметка Дуран не е Нурад :mrgreen:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Mar 18, 2013 7:50 pm

Razaelski wrote:В крайна сметка Дуран не е Нурад :mrgreen:
Ами не може да се прецени според мен. Може би Крис Метцен може да отговори на този въпрос. :)

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Tue Mar 19, 2013 12:01 am

Amikae wrote:
Razaelski wrote:В крайна сметка Дуран не е Нурад :mrgreen:
Ами не може да се прецени според мен. Може би Крис Метцен може да отговори на този въпрос. :)
Хм, спомням си репликата в онази мисия от Брууда (с хибридите в ранна фаза) където Дуран разправяше, че служи на по-велика сила... от друга страна SC укипедията отказва да свърже двата персонажа. Там Дуран си е напълно независим персонаж. Мамка му, искаше ми се да имаше поне едно пет мисии отгоре. Не ми се искаше да свършва
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Mar 25, 2013 10:44 pm

Тъй.

My name is Mindcime ... and i suck at Star craft 2.

Дет вика колегата Totall Biscuit.

С две думи за първи път се срещам с RTS и Star Craft с частност. Досега винаги съм гледал, на тоя жанр и на "дедовото", като на мега надценен продукт който, просто не е нещо по моя вкус. Обаче сега се зарибих. И не мога да се откъсна вече две седмици, тая игра ме претопи. Ебаси близкия баланс.
С Амикае пуснахме две три съобщения и реших да си споделя мъките всеобщо. Общо взето съм горе-долу ок с навигацията и познаването на юнитите, но още не мога да хвана кое е добре срещу кое и какво трябва да правя в напечените ситуации и особено при ръша.
Интересно ми е колко scv-та трябва примерно да се прехвърлят когато базата ми е устроена и съм си изчерпал ресурсите - ако има твърда цифра още по-добре.
Last edited by Mindcrime on Tue Mar 26, 2013 8:55 am, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Mar 25, 2013 10:47 pm

Ладера е станал по-интересен от преди. С промените в HotS игрите са много динамични. А аз от Платинум сега още не съм влязал в Gold. Направо уча играта на ново, но е голям кеф. Бая бой отнасям, но прогресирам малко по малко. Гледам сезончетата са по 2 месеца. Сега това е сезон 2 и ще е до началото на Април. Да видим до коя дивизия ще го докарам. :)

Edit1: Ето нещо много полезно - http://blip.tv/day9tv/day-9-daily-132-b ... st-3751430

Edit2: Скаут му е майката. Сега аз от скоро играя HotS, но мога да ти дам някои начални съвети. Задължително в началото след като направиш 2-3 SCV-та, дърпаш едно SCV и го мяташ да скаутва вражеската база. Ако са няколко места и не знаеш къде е, задържаш Shift+Right Click и цъкаш на всяко от възможните места, така то ще обиколи навсякъде. Като откриеш базата му, в според зависи какво видиш, ще се адаптираш. Например виждаш, че още в първата минута на Зерг му се строи Spawning Pool, няма какво друго да е, означава, че ще ти прави ранен ръш с 3 зерглинга, стараеш се максимално бързо да затвориш входа си, две депа и казарма+маринка, asap. Виждаш, че Протос има ранен Gateway>Stalker+Zealot rush ти прави, реагираш подобаващо, докато те ръшне трябва да имаш вече няколко маринки и бункер на входа, запушен естествено.

Ако видиш, че Протос се запушва с пилон и кули на експанда, тоест вторите минерали до базата му, значи ще се кашонира, докато изкара Void Rays, много силна въздушна единица. Съответно трябва да се постараеш да му направиш бърз дроп в базата с медивакове и да му убиеш възможно най-много работници.

Основното, което е нужно е да разбереш отделните контри, веднъж, като ги научиш, ти остава само да скаутваш и да си развиваш базата правилно. Всъщност, както ще видиш на онзи линк, най-важното нещо в SC2 е да си развиваш базата. The Mental Checklist. Хаби си ресурсите и не оставяй съплай блокнат. Ако имаш прекалено много ресурси, експанд. Няма по-важно от това.

Аз за съжаление успявам да сдържам всичко в порядък до около 15-тата минута, след което минералите ми драстично почват да нарастват, фокусирам се излишно над битките и фейлвам злобно. :mrgreen:

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue Mar 26, 2013 8:55 am

За момента главният ми проблем е именно в мулти таскинга, когато тренирам на празна карта горе-долу се справям прилично с поддържането и харченето на минералите. Когато обаче трябва да шифтна вниманието си другаде става страшно, забравям докъде съм стигнал, какво следва да построя, почвам да скроля из базата като луд и т.н. Въпрос на практика явно, затова като за начало искам малко да посвикна с микро-макрото преди да изляза на ладера. Не ме притеснява, че ще вляза с 0-5 просто искам да бъда адекватен и да имам някакъв план какво правя. С хоткиовете нямам проблем - от УоУ съм свикнал да играя само с такива, така че това не е проблем.

Day9 и аз съм го гледал доста добре обяснява някои основни положения, макар че на моменти ме дразни когато почне да се лигави и да се отплесва в странични теми. Има един друг пич дето прави хубави видеа - Аполо, него също го следя с интерес.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Mar 26, 2013 2:29 pm

Ако си гледал цялото видео на Day, обърни специално внимание, когато говори как си държи мишката. На мен само това ми подобри много играта. От стария ми Razer бях свикнал да държа мишката с палеца и кутрето, а безименния ми пръст да не го използвам изобщо. И така с новия Razer продължих, но откакто гледах това видео и видях, че използва и безименния си пръст за допълнителна опора, работата ми с мишката се подобри драстично. Малко свикване ми трябваше, но след това ми стана адски лесно и боравя доста по-прецизно.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue Mar 26, 2013 5:38 pm

Първи ладър, първа загуба.
ТvT
Грешките:

1)Не излязох рано към центъра на картата което позволи на другия да ме кампне пред експанжъна ми.

2) Забравих си ъпгрейдите в инжинерното и арморито.

Слизайки по рампата маринчетата ми станаха на кайма от сийджнатите отпред танкове, мародерите и медиваците позадържаха малко положението, но след като се появи и батълкруизъра(естествено не успях да сканирам фюжън кора) всичко приключи. Иначе мача се взимаше, пича нямаше нито един ъпгрейд, марините му бяха два пъти по-малко, всичко друго беше горе-долу по-равно.

Като цяло съм доволен като от първи мач де, не бях съплай блокнат почти през цялото време, успях да направя два експанжъна и държах парите полуизчерпани. Сега като се замисля, ако бях направил един единствен дроп в изпразнената му база и си стоях на рампата нещата можеше да се развият по друг начин. Също така ако бях сканирал тъпия батъл веднага можех да отговоря с четири бързи викинга от реактор старпорта.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Mar 26, 2013 6:11 pm

Аз играя с мишка с топче и пак минералите ми не надвишават 250 при все, че по време на цялата игра не спирам да строя работници.
Как ги правите тия неща с натрупването не ми става ясно, но едва ли е до мишката и начина на държене.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Mar 26, 2013 6:20 pm

Не знаех, че играеш, да не си Диамант/Мастерс? По тези дивизии вече наистина хората се стараят много.

А как? На мен лично още ми е трудно, като стана с 4 и повече експанда, да правя микро и макро оптимално. Затова прекалявам с микрото, като през това време ресурсите растат. А като съм на 6 експанда ми се е случвало да имам над 10 000 минерала. В WoL го нямах този проблем, но при бързото темпо на игрите в HotS, да речем, че имам още бая хлябец да изям преди да успявам да харасвам с Air, да натискам с ground, да пръскам крийп тумори, инджект ларви и да си менажирам 5-те бази оптимално. В смисъл, ако го правех щях да ходя по турнири и да правя пари с това.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests