Starcraft 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Mar 26, 2013 6:28 pm

А чакай малко сега :lol: , ако правиш хиляда неща и очакваш и макро да правиш и се вайкаш ,че натрупваш - това е различно от
натрупвам
.

Ако си надхвърляш силите и в опити да огрееш навсякъде се прецакваш на макро нивото значи или трябва да тренираш по усилено или си поставил каруцата пред коня.


А ако наистина имаш 10000 минерала на 6 експанда и още не си спечелил играта - някъде си изпуснал цялостната логика. Защото такива резултати на карта за двама обикновено миришат на тотална гавра .

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Mar 26, 2013 7:14 pm

RRSunknown wrote:А чакай малко сега :lol: , ако правиш хиляда неща и очакваш и макро да правиш и се вайкаш ,че натрупваш - това е различно от
натрупвам
.

Ако си надхвърляш силите и в опити да огрееш навсякъде се прецакваш на макро нивото значи или трябва да тренираш по усилено или си поставил каруцата пред коня.


А ако наистина имаш 10000 минерала на 6 експанда и още не си спечелил играта - някъде си изпуснал цялостната логика. Защото такива резултати на карта за двама обикновено миришат на тотална гавра .
Е, естествено, че ако си гледам само базите няма да натрупвам нищо, въпросът е човек да е достатъчно добър да огрява на доста места и пак да може да се развива с добър темп, без да се съплай блоква.

Между другото не много често пуска на карти за двама. По-често са големи карти и когато силите са по-изравнени, ресурсите стават бая. Конкретно 10 000 минерала се получиха, защото играех срещу Terran и бях на максимален съплай 200/200 за известно време, след което разбира се започнах просто масирано да му влизам и ресурсите заминаха за Ултралиски. Проблемът е там, че Terran сега има една мизерия наречена Widow Mine. Невидима мина, която прави масивен АоЕ дмг по земя и по въздух. Всяка зергска единица под Ултралиск умира кажи речи на 2 шамара от тия мини, а той се беше окопал и наблъскал много, и те не изчезват само презареждат. Така де, аз пак бих, просто отне повече време.

Но при стандартна игра на 15-20 минута, когато сраженията стават по-чести, вече започвам да имам минерални излишъци, макар че все повече се старая да се изчистват тия неща.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Mar 26, 2013 7:15 pm

ресурсите заминаха за Ултралиски
И аз така си решавам проблемите с натрупванията (или с Brood лордове).
С пет бази на бърз клавиш е въпрос 20 секунди да шибнеш 50 ултралиска и да забравиш.

Мините ако са на автокаст се чистят много лесно с потоп от най-евтините зерглини (което не би трябвало да е проблем с 10000 минерала и 5 експанда).


Със зергите обаче наистина мишката си трябва и трябва да е предизна, иначе нямаш голям шанс без качествен мултитаскинг.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Mar 26, 2013 7:31 pm

Да, това с мините пак е въпрос на мултитаскинг. Тоест трябва да съм морфнал няколко Overseerа и да скаутвам внимателно с тях, щото мините ги убиват бързо, и може дори с ултралиските да ги прочистя, като минават към базата. Като цяло Ултралиска ми е любимата единица, особено като е ъпгрейдната направо силом минават през мини и през всичко и просто анихилират. Уви в не много игри се стига до там. :)

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Wed Mar 27, 2013 12:16 am

Това с по 10000-20000 minerals в банката го забелязах че се случва доста често в енд гейма дори и по големите турнири, така че не ми се вижда като проблем в мулти таскинга, а просто като даденост в ситуацията, просто накрая наистина си опира, до краен микромениджмънт и тези 30-40 секунди които ти отнемат провеждането на една по сериозна битка водят до голямо натрупване, което при нужда и възможност може да бъде изразходено много бързо.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Mar 27, 2013 1:11 am

Така е, но в Среброто чак такива high end игри не се получават. :)

Утре най-сетне имам свободен ден и ще се напъна да видим дали ще ме пусне в Голда. :)

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Mar 28, 2013 12:44 pm

Втори мач в ладера, първа победа!

Въпреки че, играх безобразно зле през втората част на играта успях да бия протоса срещу мен. Той маи нямаше особена идея какво прави (1 гейтуей за цялата игра), но бая се беше окопал с фотон канъни из цялата база. След втория скаут видях, че строи два старггейта и отива към войдове, така че веднага почнах да строя викинги, които заедно с +1/+1 маринчета, мародерчета и медиваци в крайна сметка го окопаха на експанжъна му и оттам само реинфорсвах докато не му остана нищо.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Mar 28, 2013 9:27 pm

2-1 baby!!!

Този път изпробвах basic стратегията 2 бази All in и се получи. Макснах маринци, мародери и медиваци и на 12-та минута го изнесох. Интересното е че при по-добро макро и защита от негова страна си бях пътник - терана(в този случай) беше на +3/+3 и комбат шиилд когато стигнах пред неговата база, а аз на стим и +1/+1.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Mar 29, 2013 3:37 pm

В крайна сметка свърших плейсмента 2-3. Първия мач играх срещу зерг, който ме ръшна с 5 роуча и си умрях безславно. Втория мач беше доста по завързан, като имах шанс даже да спечеля, но black out-нах и не можах да го довърша. Мача беше срещу хеви мех теран, скаутнах че прави торове и батълкруизъри от една база, спрях маринките и се насочих към мародери и викинги които го спряха на експанжъна, атакувах но пред неговата база загубих всичко. От там не успях да се реорганизирам и така.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Mar 31, 2013 8:38 pm

Лека полека играта ми се подобрява, може би скоро ще ме пусне най-сетне в голда. За съжаление все още съм много зле със скаутването и голяма част от загубите ми са точно заради това. Има много да работя върху него.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Apr 02, 2013 5:41 pm

Превъртях я. Очакванията за фейл не се оправдаха напълно. По-скоро е някак средняшка. Кампанията пълна с филър, а основното може да се съмаризира с едно изречение.
Менгск имаше твърде малко екранно време, а той им е единствения интересен персонаж.
Целият епизод с протосите например беше сложен само за да има някакви протоси и не допринесе по никакъв начин. Зергите не знам как изведнъж бяха забравили къде им е родната планета и трябваше очевидното плот устройство Зератул да им казва.
И за много други неща мога да се заяда, но все пак е ясно, че не това им е приоритет, справили са се добре с кампанията. Най-малкото имаше геймплейно интересни мисии, нищо ново, но и това е нещо.
А, и на мен ли ми се струва, или кинематиците тук бяха по-слаби, и по-малко на брой, от тези в WoB(да не говорим за 1цата).

А дирекцията, към която са насочили протоската кампания, също не ме кефи:
Spoiler: show
Амон явно ще е соло бос и заместител на Менгск(само че много по-uncool, а аз се надявах на завръщане на ксел нага като раса, ама уатевър)
То няма лошо да преиначаваш историята на предишната игра(все пак не са планирали оттогава какво ще се случва сега), но поне я подобри, а Близ downgrade-ват постоянно.
Spoiler: show
Сега и ксел нага станаха някакви риийпъри от ME. Това откъде дойде никой не ти казва.
There are no rules! I'm gonna get you!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Apr 06, 2013 10:46 pm

Айде качи ме в голда. Интересното е, че след 1 седмица напрегната игра не успях. Направих си 1 ден в пауза, в който не играх, а просто наблюдавах стриймове, но най-важното Day9 адски добре обяснява основните опънинги срещу теран и това за какво да се скаутва, както и кога най-рано и най-късно могат да дойдат Хелиони, Рийпъри, Баншита и т.н. С тази ценна информация просто Silver стана easy mode, тази вечер нямам загуба. Даже пляснах и един голд теран. Когато знаеш какво да очакваш е истинско удоволствие да се играе. Да видим какво е нивото в голда сега. :)

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sun Apr 07, 2013 12:54 pm

http://www.youtube.com/watch?v=WguoVYDjY8k

Ебати якия мач, за първи път ми се случва да крещя докато гледам replay.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Apr 07, 2013 3:21 pm

Този Зерг беше пълен идиот. При положение, че имаш 1 тон Ултралиски, как пък не можа да остави 1-2 да пазят последните му сгради. Пълен шемет. Явно се беше шашнал.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Apr 19, 2013 9:01 pm

След ей тоя зор - http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be ... /untitled/

Най-сетне съм обратно в Plat. Даже директно Ранк 1 ме заби. Сега малко почивка и ще видим как е нивото тук. Ако не се окаже много по-различно, може би ще успея да стана Диамант преди да свърши сезоня. :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests