Starcraft 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 01, 2011 11:20 am

баси даже филмчето сече на мизерния ми лаптоп...
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 01, 2011 11:53 am

Като чета инфото се очертава чиста DOTA за кампанията.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 01, 2011 1:29 pm

Еми според мен ще е по-оригинална и няма лошо. Само да не е всяка мисия демо на нов юнит. Бтв някаква идея дали освен за Зерг ще има нови юнити за другите две раси? Не мога да си представя да няма.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 01, 2011 1:32 pm

Аз нови юнити засега не виждам.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 01, 2011 3:22 pm

Чудя се дали ще направят Зерг забавен за игра в мулти... Че ще се купи, ще се купи, но ми се ще игрането с любимата раса в мулти да не е такава клизма. :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 01, 2011 3:26 pm

Засега като гледам ъпгрейдите (за кампанията) са от типа - от досегашното ама повече - повече и по бързи спийдлинги, по взривяващи се бейлинги и т.н. За всеки случай Блзиард са много предпазливи с баланса - прави ли ви впечатление че от рилийза имаше само един пач внасящ промени и те бяха минимални.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 01, 2011 3:42 pm

RRSunknown wrote:Засега като гледам ъпгрейдите (за кампанията) са от типа - от досегашното ама повече - повече и по бързи спийдлинги, по взривяващи се бейлинги и т.н. За всеки случай Блзиард са много предпазливи с баланса - прави ли ви впечатление че от рилийза имаше само един пач внасящ промени и те бяха минимални.
Ми докато има такива идиоти, като мен, дето така или иначе ще купят играта, що им е да правят зерга интересен за игра? :lol:

Иначе това за баланса си е тяхна практика. Като Hunters в WoW. "Защо да ги буффаме, като има играчи с висок рейтинг??!?!". Нищо, че за всеки един Hunter над 2000 рейтинг имаше 100 warriora. Примерно. :) Blizzard затова са загубили всякакъв респект от мен.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 01, 2011 3:52 pm

Как ще е тяхна практика бе човек - WC3 има 20 пача, WOW спрях да ги броя вече и всичките нещо сменят. Само SC2 си стои същия от бетата - единственото което променяха бяха таймингите за строеж . Явно в момента ги е страх да внесат някакви промени.
Аз лично мисля да не си купувам ако е само кампания ще я пиратна.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 01, 2011 4:15 pm

RRSunknown wrote:Как ще е тяхна практика бе човек - WC3 има 20 пача, WOW спрях да ги броя вече и всичките нещо сменят. Само SC2 си стои същия от бетата - единственото което променяха бяха таймингите за строеж . Явно в момента ги е страх да внесат някакви промени.
Аз лично мисля да не си купувам ако е само кампания ще я пиратна.
Абе практика си им е. Изобщо да не те заблуждават хилядите пачове в WoW. 90% от тях са подигравка за класовете. Та те цели експанжъни фейлваха и караха определени класове да дълбаят дъното, въпреки че тия класове са били зле от сумати време. Изобщо не ми ги говори тия. Колкото и богата компания да са Activision Blizzard, в тяхната управа си има пристрастия. В Dev отборите им си има пристрастия. Станаха пословични, като се разбра кой от големите клечки какъв клас играе. Още помня лафа на Kalgan(шефа на пвп отдела на WoW) как се беше изцепил преди началото на Сезон 3 арена - "I'm gonna be rocking my S3 2 hander in a week." . Или как до съвсем скоро не всеки клас имаше представител в баланс отдела им и като ги питаха по конвенции за конкретни неща по тези класове, се чудеха как да отбиват въпросите и да кажат някоя шега. Така че аз на тях съм им свикнал и знам, че щом по начало са направили Terran/Protoss забавни за игра, така ще си и остане до края. Малоумният факт е, че вероятно тези две раси имат повече почитатели в Blizzard. Колкото и тъпо да звучи, така стават нещата в тая компания.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 01, 2011 5:01 pm

не става дума дали са подигравка или не - става дума че ги има а сега ги няма.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 01, 2011 6:30 pm

Да обаче е хубаво да имаме предвид и мащаба на двете игри. Реално WoW е с измерения по-мащабна игра от SC2 и спектъра от промени, които могат да се правят е огромен, като леките tweaks, които се правят едва засягат цялостния баланс в играта. В SC2 всяко докосване, което Blizzard прави има огромни последствия за цялата игра. Така че е съвсем нормално да няма много пачове, това в крайна сметка не е бета вече. Нормално е обаче промени да дойдат с експанжъна и на такива се надявам, ако пък не, просто ще си изиграя кампанията и повече няма да пипна играта до излизането на последната.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 01, 2011 6:37 pm

Защо изобщо спорим - има си очевидния факт че SC2 няма никакви пачове а всички останали игри на близард се заливат от такива първата си година. 8-)
Мисълта ми беше че понеже явно няма пачове явно не смятат да бърникат баланса (по някаква си тяхна причина която не ни интересува защото гледаме само дали има или няма) и това води до логиката че едва ли ще ни залеят с нови единици и концепции за експанда.

User avatar
Surfer
Scholar
Posts: 139
Joined: Tue Mar 08, 2005 12:15 pm
Location: Surf'in USSR
Contact:

Post by Surfer » Thu Jun 02, 2011 9:17 pm

Баланса се прави възоснова на статистика и математически модели, а не защото на някой му харесва определена раса. Целта на близард е, не да се изкефи някой от правещите играта, а да има повече продажби ;) Също така си имаше пачове с промени, може би не толкова генерални, но това се дължи на факта че играта беше добре изтествана на ниво бета.
Не сме Декарти, Нютони не сме,
за нас науката е тъмен лес
от чудеса.
А сме нормални астрономи - да!
Ловим звезди по тъмни небеса...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 02, 2011 9:30 pm

Честно казано в цялата бета промениха само едно две неща. Нещо което работи няма да го сменят.

User avatar
Surfer
Scholar
Posts: 139
Joined: Tue Mar 08, 2005 12:15 pm
Location: Surf'in USSR
Contact:

Post by Surfer » Thu Jun 02, 2011 11:10 pm

промениха малко неща в отворената бета, само че преди това е имало затворена. Аз си спомням филмчета в които фотон каноните можеха да се местят подобно на спайн кроулърите. Това което се сещам на прима виста е: Торовете бяха големи, форс фийлдовете сега могат да се разбиват от масивни единици, войдовете бяха порязвани на няколко пъти, роучовете бяха 1 храна, зергските сгради бяха с по-малко живот, инфесторите сега са по-бавни, емп-а точи 100 енергия, архоните имат повече рейндж. Мадършипа имаше спел който подобен на вортекса само че не връщаше едниците обратно ака черна дупка. Архонската тоалетна е невъзножна за жалост вече. Не е като да е нямало пачове.
Не сме Декарти, Нютони не сме,
за нас науката е тъмен лес
от чудеса.
А сме нормални астрономи - да!
Ловим звезди по тъмни небеса...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests