Old dreams

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Old dreams

Post by celibat » Fri Apr 09, 2004 1:49 pm

Пускам постче за любимата ви игра от средата на 90-те (как звучи само) или малко по натам.
Първата игра, която ме вдъхнови и ме накара да си ям ноктите, беше defender of the crown
после Civilization-а (с безкрайната жажда да си подобря резултата) и Dune 1 (която за малко не ми докара нервна криза на 13 години, след като забих жестоко в опита си да открия лидера на фрееман-ите)
Най-кошмарно и весело беше като се зарибих по RPG-tata, започвайки от ULTIMI-te, Lands of Lore, Betrayl at Krondor, Might and magic
Да не забравя и сериите на Sierra King's, Police, Space, Ecoquest, Larry, Gabriel knight (тука да добавя култовите Гоблинс-и и Jones in the fast lane), на Лукас - класиката Indiana Jones, Loom, Monkey island etc...
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Apr 09, 2004 8:04 pm

ми С&С и blizzard-ските игри
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Sun Apr 11, 2004 11:11 pm

ама сладур C&C е от края на 90-те----
и btw никой ли не си мечтае за тези пенсионерки баси, а аз толкоз се гордея с колекцията
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Apr 11, 2004 11:53 pm

UFO, UFO: Terror from the deep и Master of Orion 1,2

а сега се сетих, че първата игра, която ме накара да си гриза ноктите беше Starcontrol :)

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Mon Apr 12, 2004 1:34 am

ейййййй
starcontrol-a го забравих. много култ и много игра имашееее
btw 1 е със 100 класи над двойката като сценарий и идеи (между другото точно, когато джиткахме с едно другарче starcontrol-a се бях зарибил по фондациите и се получи уникална симбиоза. Дори бяхме решили да ставаме космонавти:)
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Apr 12, 2004 11:46 am

е има и 3-ка :) но първия starcontrol си беше the best :)
сега като се сетя в нас като че ли най-много се играеше на Starcontrol, Formula 1 (май че играта се казваше Gran Prix), това бяха времената преди Heroes :)

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Mon Apr 12, 2004 11:37 pm

Grand prix-to беше много яка. Редовно се размазвах в тунела на японската писта. Но от колите най ме пълнише death track. Много здрав екшън...
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Apr 12, 2004 11:56 pm

aa, суперяка беше :) купуване на оръжия и прочие :)

Сега пак седнах да търся из мрежата стари игри, малко трудно тръгват някои на XP, но горе-долу се справям

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Tue Apr 13, 2004 12:53 am

имаше един пост на bragir, ако не се лъжа с доста линкове.
незнам за вас ама на мен започват да ми се доиграват стари quest-ове и май още от утри ще си почна monkey island 2, щото така и така едно време не успях да го мина на трудното ниво
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Apr 13, 2004 10:59 am

Ееех доброто старо време. Celibat, не знам само защо се ограничаваш с игри за 16-ка. Според мен заглавия като Каратека, Ацтек и Конан за 8-ца не трябва да ги пропускаме, те са си абсолютна класика. Иначе и аз съм изкарал бая компирно време в Defender of the Crown, накрая бях толкова добър че я минавах за 2-3 часа (ако не се лъжа). Първият Дюн всъщност ми падна чак преди 2-3 години и така и не можах да го изиграя до край - нямах време тогава :( Но вторият заедно с двете UFO-та и Master of Orion погълна една значителна част от младия ми животец. А, и да не забравяме Принцът на Персия...

Тънд, пробвал ли си Abandon Loader? Правен е точно за да можеш да си подкарваш с него такива стари игрици на новите уинбозета. Хвърли му един поглед, не е лошо.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Tue Apr 13, 2004 11:26 am

Принцът наистина беше много як, но нямаше save grrrrrrrrrrrrrrrr
и като паднеш отвисоко те връща в началото на нивото.
Каратеката беше големият хит за 8-ца, но лесно се минава като фанеш цаката на печелившата комбинация. А aztek, като се замисля май е първото RPG, което съм джиткал
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Apr 15, 2004 8:51 am

btw коя е последната излязла част от Monkey Island и на колко диска е?
Щот' исках да си я намеря, ама все се си мислех, че е на много дискове.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 15, 2004 9:12 am

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 11:16 am, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Thu Apr 15, 2004 11:49 am

на два диска е,
а пък бях чул че правели петица "Return tо monkey island" ама нещо проекта забатачил
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests