Лекция за японската анимация

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 24, 2007 9:33 pm

Killua wrote:Мдааа, ние се уредихме с местенца, добре че ни пуснаха малко по-раничко.
Като цяло не точно в моята сфира на интерес - беше твърде конкретно - само за Гоуст и това студио (ух, едва го изтраях епизода на Stand alone complex), но пък лекторът беше страшно симпатичен и като се отклоняваше от цифрите и прочие, ми беше доста интересно. Жалко само, че съвсем мъничко на японски говори, ама то и английският му беше перфектен. Бе ако се занимаваш с такива ми ти работи, ще е много полезно..
Пс Е, но пък научих що в Япония е Innocence, а в Америка - Ghost in the shell 2:Innocence :)
Едвам си изтраяла SAC? Ама ти добре ли си? @_@
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Mar 24, 2007 9:35 pm

Да ти кажа - съвсем съм си добре.
Баси скуката. Първо беше на английски, второ ни пуснаха 4-ти епизод, трето - беше скучен. :roll:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 24, 2007 9:35 pm

Кой беше тоя?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Mar 24, 2007 9:37 pm

Не знам, щото не го следях твърде, но некъв умря в някакъв робот и нашта мацка накрая спря хеликоптер с голи ръце. Тоест издърпа го..
Но пък сцените от Innocence бяха страхотни, направо ми се пригледа (щото той ни пусна преди ЗД, сградите, движението на падащи кукли и подобни, едски красиво)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 24, 2007 9:39 pm

Тва е 4-ти епизод от ВТОРИ сезон и има може би най-смазващата музикална тема по време на екшън в целия сериал. Да не говорим колко нескучен е всъщност... :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Mar 24, 2007 9:46 pm

Roland wrote:Тва е 4-ти епизод от ВТОРИ сезон и има може би най-смазващата музикална тема по време на екшън в целия сериал. Да не говорим колко нескучен е всъщност... :roll:
Да, музиката беше разкошна. Но ти сам си го каза - втори сезон, четвърти епизод, следователно на мен всичко ми е абсолютна мъгла, още повече, че тая тематика нещо май не ми допада. И да, за човек фен, дето е гледал и тн, може да е интересно, но мога да се обзаложа, че хората от залата бяха на мойто дередже.
Как да е. Не знам, спомена се и някакво ново заглавие по Гоуст - ССС, даже имаше някои гледали го.
ПС Човекът каза и друга интересна информация - защо студиото им е номер девет. Щото трябвало да бъде шест или осем, ама нали във филма било отряд номер девет, та един вид от суеверие. Чак по-късно построили шесто и осмо. И изобщо всяко студио си е отговорно за нещо различно.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 24, 2007 9:48 pm

Еми тва е казано още в първия филм. Иначе епизодът е абс стенд алоун, така че не мисля, че е нужно да си гледал другите.

Кажи на Жоро да ти даде предпоследния Уъркшоп, там съм писал за сериалите + ССС, който е голяма боза и само за фенове ВЕДНАГА след като са изгледали сериалите и още са зарибени.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Mar 24, 2007 9:52 pm

Кое казано в първия филм? Щото не забравяй, аз и него не съм догледала :)
Като цяло засега се очертава само за филмите най-много да се изсиля да глидам де.
Иначе човекът говори твърде много в цифри - ца спонсори, за маркетинг, някакви такива икономически неща. Най-интересната част беше мейкингът на филма.
Ау, тия роботчета имаха УЖАСНИ гласове. Не ги знам как са на японски ма на английски са...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Mar 24, 2007 9:53 pm

Killua wrote:Кое казано в първия филм? Щото не забравяй, аз и него не съм догледала :)
Като цяло засега се очертава само за филмите най-много да се изсиля да глидам де.
Да се изсилиш :shock:
Ако ще е с тази нагласа по-добре недей, моля...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 24, 2007 9:56 pm

Ми, Мели, кво да ти кажа. Сама си прецени дали да го гледаш. В смисъл, в крайна сметка, нали, тва е само най-доброто аниме изобщо, но пък ако ще се "силиш", барем недей, да не си навехнеш нещо...

Впрочем, ако тва има значение, там фокусът не е върху сюжета, а върху психологията.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Mar 24, 2007 9:56 pm

Стига сте ми се хващали за думите. В крайна сметка и темата е друга, аз затова се опитвам да не оставам абс офтопик и да пускам по нещо за лекцията, ама така само спам се получава. Филмът не ме грабна, прецакаха ми се по едно време субтитрите и го оставих. Туйто. Имам право на някакво мнение, а? :roll:
едит: тва за "най-доброто" май си остава уеко субективно, не мислиш ли?
Last edited by Killua on Sat Mar 24, 2007 9:58 pm, edited 1 time in total.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 24, 2007 9:58 pm

Че някой оспорва ли ти го? :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Mar 24, 2007 10:21 pm

Ами аз съм го гледал първия Ghost in the Shell и въобще с нищо не ме впечатли освен с музиката, така че не явно и аз не съм добре. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 24, 2007 10:25 pm

Matrim wrote:Ами аз съм го гледал първия Ghost in the Shell и въобще с нищо не ме впечатли освен с музиката, така че не явно и аз не съм добре. :P
За тебе поне се знае и е ясно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sat Mar 24, 2007 11:16 pm

oba4e me kefi kak Yan se vkliu4va 8-)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests