Лекция за японската анимация

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Mar 25, 2007 11:24 pm

Неуместно демек? ;р

За да цитирам (свободно) самия Рол:

"истинското изкуство трябва да се насилиш първоначално да го гледаш, може да не харесаш пет или десет творби, докато започнеш да ги разбираш и да качиш възприятията си"

"ами някои анимета не са веднага зарибяващи, но компенсират десеткратно след това" (това по случай коментара ми за трагичните първи епизоди на Евангелиън)

тъй че по-спокойно с изсилването и нуждата от него, викам аз :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Mar 25, 2007 11:58 pm

Их, догледа ми се пак гитса. А тачикомите на англйиски не искам и да ги чуя. След Алукард на английски просто това ще е второто най-голямо стресиране в живота ми.
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 26, 2007 9:54 am

Тва беше МНОГО свободна интерпретация. А иначе да ти имам сетивността и качените възприятия, дето можеш да кажеш, че първите епизоди на Ева, дето от тях просто БЛИКА атмосфера, са трагични :( Не е ли хубаво кат цитираш разни неща, първо да ги и спазваш?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Mar 26, 2007 10:32 am

Не, няма логическа връзка между спазването и цитирането :) Не е доста свободно, това е смисълът.

А след като сам си призна, че не грабват първите епизоди, що сега се отмяташ? Атмосфера мое да блика за някой, минал през сериала, не знам... За мен бликат типично японска едва сдържана вулканична емоционалност без особени връзки с реалността, ръшнати сцени и екшън.

Но както и да е, няма да спорим, убеден съм, че сериалът Е хубав и именно за това, човек трябва да се насили да приеме началото, за да се потопи в него :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 26, 2007 10:39 am

Не, аз не съм го признал, за мен са супер зарибяващи. И под атмосфера имам предвид кино-похвати, а не нещо свързано със сериала.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests