храните/напитките, които (не) харесваме

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

храните/напитките, които (не) харесваме

Post by Jaar » Thu Apr 08, 2004 9:51 pm

След като четох едни постове в съвсем различна тема относно млякото, реших да пусна отделна тема за дискусии относно любимите и омразните ни храни и напитки.

Аз по принцип съм всичкоядно, но особено мразя зелен боб и круши. Ял съм ги, даже крушите много ги обичах навремето, но сега въобще не ме привличат.

А това, което наистина не мога да ям е пъпеш. :shock: Мирише отвратително, изглежда лигаво и има вкус на ... знам ли, не съм ял нещо толкова гадно.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Apr 08, 2004 9:55 pm

Оооо да, пъпеша е гаден. И тиквата, също. Като се замисля и динята не я обичам много.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 08, 2004 10:10 pm

Мне, пъпешът си е съвсем наред. Е, тиквата вече е гадна наистина...

Най-гадното, което може да се случи на човек са гъбите. Лигави, с дъх на развален черен дроб, вид на отровени малки медузи и не стига на всичкото са потенциално отровни. Ма на кой въобще може да му дойде на ум да ги яде?

Иначе мразя и повечето готвени зеленчуци освен картофи, които просто освен готвени не стават:) Обаче като може да яде морков на салатка как въобще може човек да го умори, задушавайки го?
Иначе обичам... шоколад. Ъъъ,трябва да има и друго... ъъъъ... а да, сладолед.:Р Ям с удоволствие и много здравословна или крайно вредна храна. Салати и пресни плодове от една страна и пица и пържени картофи от друга.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Apr 08, 2004 10:48 pm

Най- яко си е малко развалено сиренце:)
Или насоро гледах как некви японци яли сурови яйца, престояли колко дена в пепел... Ужас! Бяха станали на нещо като желе, при това със сиви оттенъци!
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 08, 2004 10:56 pm

Обаче като може да яде морков на салатка как въобще може човек да го умори, задушавайки го?
Честно казано, това е Кулинарният Въпрос, който и мен винаги дълбоко ме е смущавал.

За гъбите ти просто презрително ще замълча...

Ще си кажа какво не ям, щото е значително по-малко - не ям всякакви... неща, които обикновено вървят с месото. Никакви жили, кожи, малки лигави неидентифицирани елементи, сланина, тлъстини, странни бели неща и т.н. Не ям лук. Не ям кетчуп.

Ше се сетя и за нещо друго сигурно.. варена риба, например.
This is it. Ground zero.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Apr 08, 2004 11:00 pm

А за пиенето- само бира и водка!
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Thu Apr 08, 2004 11:04 pm

Morwen:
Иначе обичам... шоколад.
Язе знам, че който яде много шоколад, има голема липса на секс ! Верно ли е ? :D
Никакви жили, кожи, малки лигави неидентифицирани елементи, сланина, тлъстини, странни бели неща и т.н.
Абсолютно съм съпричастен към сланиноомразата !

Но за мен винаги първенството по гадост ще държи МЛЯКО с ОРИЗ t.m. ! :shock: :shock: :shock:

По-гадно от това нема! Слуз.... Блахххх. След това идат всички видове нишестени кремчета и тем подобни бльокни. И на трето место е негово величество грисът! Повръщ, повръщ!
Къде ми е виаграта ?

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Fri Apr 09, 2004 12:33 am

За морковчетата не съм съгласен, когато ги задушавате сложете малко захар и стават трепач. Гъбките пък са номер 1, още повече като сам си ги набереш и имаш късмета да не се отровиш:)
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Apr 09, 2004 2:24 am

Лично аз не понасям агнешко, а с Мор май сме в една партия по въпроса за сланините и тем подобни. Преди години мразех гъби, а сега страшно ми харесват, когато не са отровни. :P Не ми е ясно какъв ви е проблемът с тиквата, ама карай. А да, и ананаси мразя.
Иначе много обичам ориз, сигурно в предишният си живот съм бил с дръпнати очи. :) И риба. И всякакви салати без треволяци като копър и магданоз в тях.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Apr 09, 2004 8:38 am

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 10:55 am, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri Apr 09, 2004 8:43 am

Това за сланините и при мен е вярно. Аз не обичам нищо мазно. Например препържени картофи.

Риба с някакви сосове към нея също не мога да ям. Особено с доматен сос.

А шоколад и аз обичам много. Но предпочитам белия. И натуралния.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 09, 2004 9:20 am

Сетих се също и за кюфтета. Макар че силно препечени на въглен кюфтета хапвам. Варени обаче.. няняняняня. И гадния им сос. Изобщо тва яхниите са си директно очистително, ако мога така да се изразя. А, и наденицата не става. Във всичките си разновидности.
И соево псевдо-месо, помежду другото.
This is it. Ground zero.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Apr 09, 2004 9:36 am

Морвен, в сладоледа е истината! Ама какви хубави сладоледи има!!!!

Ама какво е туй отношение към здравословните датски храни, а?!?!?! Мляко, грис, мляко с ориз (и канела!), че и онези сладко розови или жълти кремчета!!! Колко поколения отраснаха здрави и умни благодарение на ежедневната им консумация :wink:

А иначе картофът е цар! Стига да не е развален или суров. Варени, пържени, задушени, пюре, самостоятелно или като гарнитура!!! Прелест! А и ако някое пиленце се е сгушило готвено в чинията - още по-добре :wink:

Споменах ли сладоледа? В тази връзка на Попа продават разкошен сладолед!!!!
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Fri Apr 09, 2004 10:49 am

Риба! Мразя Риба! Навсякъде, сготвена както и да е, каквато и да е, -М-Р-А-З-Я- -Я-!!! Ма сериозно ви казвам. Както и всякакви там морски дарове от сорта на мозък от октопод, пържена медуза с червен пипер, рачешко повръщано и панирани мидени черупки. Не обичам също тиквички, патладжани, тикви, грейпфрути, сокове от горски плодове и...и...и магданоз! Омразата ми към магданоза може да се сравни само с омразата на метълите към латиното. Аз такова нещо просто и ясно не ям! И чесън не обичам, нито лук и праз. Нито копър. А чушки ям само зелени, сурови и пълнени със сирене. На туршия, котлон, печка, огнище, газ и нам-кво-още са ми противни. А какво обичам...грах. И гъби. И моркови. И, най-вече, ябълки.

Май забравих нещо...А, да, мразя дробчета, сърца, езици, очи, уши, нокти, копита, зъби, мозъци и всички гнусни неща, които готвачите смятат за питателна и "яка" храна.
Last edited by Lubimetz13 on Wed May 31, 2006 9:36 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Apr 09, 2004 11:01 am

Тц, тц, тц... Любимец, ти ще вземеш да умреш от глад!!!! И поради що таз война на всичко здравословно и питателно??? А, да, и на готвеното?

Гъбите са много хубаво нещо (с уговорката, че отровните са хубави само на картинка, но не и в чинията ми... поне от моя гледна точка). Грахът си има своите достойнства (е, на мен ми трябваха много години за да ги оценя). А по отношение на ябълките си имам едно на ум (откакто ми четоха Снежанка за първи път). Не ги долюбвам особено, освен един златист сорт - не му знам името.

Anyway, като го чета тоя твой пост, си мисля, че мама много се е измъчила с изхранването.... :wink:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 16 guests