Имам си X360!

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 25, 2009 12:36 am

RRSunknown wrote:Днес ми донесоха еднo 19 инчово widescreen LCD което вързах към бокса с HDMI кабел и преходник към DVI. Пуснахме го на нативната резолюция - 1440х980.
Мда, сега спирам всички разходи докато не се сдобия с хубав монитор. Просто нищо общо - отричам се от всички глупости които съм развивал като теории че на стандартния телевизор било същото. Ами просто не е същото и това е.
Ще се сетиш ти, ние за какво ти опяваме със Сашко. Готин пич си и ми е забавно да гледам как често сам стигаш до коренно противоположни изводи след време като видиш "истината", просто друг път не захапвай една позиция като единствената правилна :wink:

И си пускай Гиърс 2 или Фейбъл 2 на монитора и се размазвай:)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 25, 2009 12:45 am

Засега кашонирах бокса временно да не се дразня че аз като си наумя нещо и карам или -или. До края на годината ще се оборудвам както трябва- и без това вече си начесах главната краста да видя всички игри как вървят, а дотогава имам да си доигравам Warcraft - картата ми е до 22 ноември.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 25, 2009 12:48 am

Еми и това е вариант, особено щом си без мод сега като започнат да излизат пресните хитове ще гледаш тъжно. Но ти си имаш неизиграни игри и сега, спор няма.

Аз лично съм изкарал около година и половина с бокс на стар телевизор, но не разполагах и с нов монитор, а нов монитор си взех съвсем малко преди нов телевизор, така че мониторена фаза почти не съм имал с бокса. С FullHD LCD-телевизор е просто абсолютната лудница, само игри да има неизиграни и интересни :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 25, 2009 12:54 am

Като казвам оборудвам - имам предвид телевизор - няма намерение да шибвам монитор на компютъра ми на който натисната резолюция ще е нещо непосилно за конфигурацията ми .
И след като проведох измервания къде и как ще стои стигнах до извода че 22 " ми стига - 32 изобщо няма да къде да го сложа физически а 26 ми е прекалено голям. (до към 1.2- 1.4 метра ми стои)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 25, 2009 1:00 am

Еми доста странно решение, 22 инча за телевизор е ужасно малко, на мен толкова ми е мониторът и ми седи идеално. Това за мен са излишни апри, по-добре намери начин да си пренаредиш стаята за да се размажеш напълно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 25, 2009 1:42 am

Има такива комбинирани - монитор с тунер с 16:9 съотношение.
А за пренареждане на стаята - специално за теб ще приложа едно схеми които поствах в един друг форум докато изчислявахме какво ще ми свърши работа иведнага ще ти стане ясно какво имам предвид. Ако има някой който да ми даде акъл как да разместя нещата така че да освободя място ще се радвам.

На схема едно съм показал разположението на къщата ни. Както се вижда - всъщост аз в момента обитавам една пристройка към главната къща в която са ми техниките и в която спя през зимата (защото се отоплява по лесно). През лятото обитавам две стаи на втория етаж на къщата. Какво се вижда от схемата за да вляза в главната къща трябва да минавам по стълбите на двора - съответно важи и обратното. От следва простия факт че каквото ползвам при мен - само аз го ползвам. Казвам го за да стане ясно че взема ли си телевизор роднините ми - майка ми и дядо ми които живеят в главната къща няма как да го гледат , а камо ли да го разполагам в хола на широко там (защото ако го сложа аз там аз пък няма как да го ползвам още повече че се налага да се съобразявам и не мога да си позволя да играя посред нощ в хола а после в най-големия сняг (зимата) да слизам по стълбите към мястото където спя че през цялото това време да прескачам да хвърлям дърва в печакат да не замръзне )
Схема 1:
Spoiler: show
Image

На схема 2 показвам разположението на самата ми стая- както се вижда единственото място за телвизор което имам е точно между двойното легло и бюрото ми, пред прозореца кой си ползвам за проветрение. Да сложа един 32 инчов телевизор означава че хем няма да мога да си отварям прозореца без да местя псотоянно телевизора хем цялата лява страна на телевизора трябва да стърчи над леглото ми - и няма да мога да легна нормално.
Разбира се остава варианта да шибна някава маса по средата на стаята но от отдавна проведени опити се оказа че едно такова разположение е крайно неудачно - едно че ще ми задръсти цялата стая , две че ще трябва да по пода да прекарвам кабели което много го мразя и, три че няма да мога да си чистя стаят защото ще ми пречи, и четири че съм свикнал да гледам телевизора отляво докато чатя и върша нещо на компютъра а така ще ми се окаже зад гърба.
Самото бюро е масивно и не се побира зад леглото ми иначе и този вариант съм го мислил. Но принципно цялата стая и мебелите в нея изобщо не са мислени с мисълта за телевизор изобщо и затова не е предвидено място.
Схема 2
Spoiler: show
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 03, 2009 10:03 pm

Има ли някаква индикация че ми свършват батериите на пада? Днес забелязах че почнаха да мигат две светлинки в кръг а преди нямаше такива неща.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 03, 2009 11:04 pm

Свети си падът като започнат да мигат, това е. "въртят" се:)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Nov 04, 2009 12:16 am

Не можах да разбера , честно - това ли е индикацията за свършване на батерията или не?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Nov 04, 2009 1:21 am

Да, това е.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Nov 04, 2009 9:40 am

Интересно.
Началните батерии издържаха едно превъртане на gears, втора игра до половината, половин игра на Принца на персия и и още 15 -тина часа на различни игри които пробвах. Сега ще взема едни алкални ще замеря колко време ще издържат.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Nov 09, 2009 5:59 pm

Някой може ли да ми даде акъл как да вържа аудио чинчовете на бокса към слушалки?

matsi
Merchant
Posts: 87
Joined: Mon Jan 17, 2005 2:02 am

Post by matsi » Thu Nov 19, 2009 5:08 pm

според мен най-лесно чинчовете си остават в тв-то или монитора а слушалките в самия тв/монитор

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Nov 19, 2009 5:14 pm

Мреси за безмисления съвет :wink:
Но ставаше дума да изкарам звук без да намесвам телевизор а проблема идва от факта че от страна на бокса идват два чинча мъжки докато слушалките са стереочинч мъжки.

Както и да е намерих си преходници и оправих този проблем .

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sun Nov 29, 2009 4:46 pm

През лятото се сдобих с xbox-a от Америка и го оставих да си кисне вкъщи, че точно този семестър нямах време да се занимавам с него. Мисля да го поразцъкам зимната ваканция, но си нямам идея какво трябва да се вземе, за да проработи на нашия ток - както знаете в Америка има различни стандарти. Не ми се правят на сляпо експерименти, защото има голям шанс да изгори кабелът и не знам дали може да се намери лесно нов. Някой може ли да ми даде информация по въпроса?

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests