Имам си X360!

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 07, 2009 9:21 am

Ба ли го. На мен адски ми хареса началото на Fable 2. Както и средата. Както и края. Както и след края. :lol:
Мнението ми е тук: http://forplay.bg/index.php/forplay_sit ... pg)/review
(холи шит, чак сега забелязах колко яко са сбъркани скрийновете на статията...)


Колкото до Ninja Gaiden 2 - лесната трудност е много лесна, средната е приятна (макар че босовете са ми прекалено елементарни). Историята е без каквото и да е значение, важното е, че битките са най-добрите за жанра... поне след след Ninja Gaiden.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Oct 07, 2009 12:07 pm

На мен основният дразнител във Фейбъл 2 беше, че играта беше отвратително лесна....

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Oct 07, 2009 12:28 pm

На мен основния дразнител ми е цялостния дизайн като се почне с тотално несъразмерните пропорции на главния герой което ми отвява всякаква мисъл за епика и фентъзи брутализъм и ме вкарва в графата - "супер марио/зелда стайл" а.к.а. все едно за хлапета. За аркадата допринасят и враговете които изчезват като ги удариш и оставят топче. Няма никакво чуство за съприкосновение и близък бой. Участниците в боя просто маат (хубава дума) един срещу друг и разменят точки.
Това едно на ръка и е бял кахър пък и после сигурно се променя.
Другото е свободата на света и как са направени NPC-тата. Тук още просто не мога да дам мнение защото видях само циганския лагер и защото не съм обикалял много макар че като тръгнах право напред (както правя във всички такива игри) бързо зациклих на едни скали на отсрещния бряг на езерото. Хубава идея обаче е че не се пребиваш като пич с падане от високо а си има бутонче да прескочиш по желание.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Oct 07, 2009 12:43 pm

Ами първият ти аргумент според мен е непредолим, ако играта не те изкефило в дизайново отношение едва ли ще те грабне и по-нататък. По-добре изчакай да си вземеш Ризън и сега играй нещо друго.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Oct 07, 2009 12:53 pm

Аз сега само тествам всичко подред - затова и различни коментари правя. Несъразмерните пропорции не са ми толкова важни тъй че няма проблем.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 07, 2009 8:44 pm

RRS, имам странното чувство, че тотално си сбъркал адреса с Fable 2.
Стилът е различен от стандарта и много силен. Подобен съм виждал само в Overlord. Ако всички игри гонеха някакъв криворазбран реализъм, щяхме да имаме доста скучна гейм индустрия. въобще като мислиш Fable, не мисли "zomg LOTR фентъзи епика", а "вълшебна приказка". Ако искаш "епика" и "фентъзи брутализъм", има предостатъчно други заглавия, които следват този вече прекалено добре утъпкан път.
И малко пояснение - играта е толкова open world, колкото Baldur's Gate. Т.е. можеш да ходиш доста свободно, но не очаквай Oblivion. Това прави зоните по-ограничени, но пък и по-различни една от друга и по-наситени с качествено съдържание.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Oct 07, 2009 8:52 pm

А значи ПАК има зони....
А всъщост има ли някаква, каква е да промяна в моментите които ме дразнеха в първа част или съм се преебал чакайки неща които изобщо не им е било през оная работа да ги оправят.
Сега се сещам нещо - Питър Молиньо навремето се извини на феновете че не е направил Фейбъл 1 както е искал и обеща да го направи във втора част. И сега както ми описвате май не го е направил. Дано поне да има диалози с експресиите щото ако е само бой и мини игри за ловене на риба -лошо.
Но да съм сбъркал адреса - едва ли , просто трябва да се пренастроя за възприемане от " Епик дарк фентъзи (Witcher/Gothic)
към "Приказна история в която си изключва главния мозък от умувания и се пускаш по течението на историята".

Което ми напомня да питам нещо - още ли присъства безумната пародия с остаряването на героя докато целия останал свят си стои вечно млад.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 07, 2009 9:09 pm

Втората част реализира визията на първата по чудесен начин и добавя някои доста интересни новости. Специално експресиите този път са направени като хората и са адски забавен и най-важното - отворен начин за интеракция с околния свят. Ако искаш диалози а-ла всяко RPG, правено някога, пак ти казвам, сбъркал си адреса.
Зоните преди бяха прекалено ограничени и това е "оправено", да. Сега моткането из тях е далеч по-свободно и същевременно наличието на зони премахва обезличаващия ефект на изцяло отворените игри като Oblivion. Както ти казах, най-близкото заглавие в това отношение е Baldur's Gate, което е, нали, ужасът.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Oct 07, 2009 9:11 pm

Ако е като Балдурса значи е ОК , но всъщост се сещам за Уичър която също беше зонирана.
И не искам диалози тип Плейнскейп - просто в първата част нямаше грам смисъл от интеракция.

Я ми кажи сега за стареенето?
А и друго - из селата хората вършат ли някаква дейност скриптирано или просто се мотаят в очакване да ги заговориш?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 07, 2009 9:46 pm

Emi v purviq Fable interakciqta mi beshe super bezrazlichna povecheto vreme, dokato tuk e naistina bogata I zaribqvashta. Mnogo pomagat i brilqntnite fizionomii na geroq. Realno mojesh da pravish mnoho poveche otkolkoto s dialogova sistema. I vuobshte expression-ite se izpolzvat za vsqkakva inerakciq sus sveta - dori za reshavane na puzeli. Deba, dori mojesh da pozirash za statui. :lol:

Kolkoto do ostarqvaneto - personajut ti e nqkude na 30-40 v kraq na igrata. Vidut mu se promenq glavno s level-up na raznite umeniq i tova kolko e dobur/losh i alchen/shtedur, no ima i drugi iznenadki, svurzani s izborite ti, koito ne iskam da spoilvam. Sushto taka dreshkite, tatuirovkite i pricheskite pomagat dosta. Ima i belezi.

Da, horata si vurshat razni neshta prez denq, a noshtem se pribirat po domovete si. Ima gradski vikach, koito pravi razni anonsi v zavisimost ot chasa. Toi obqvqva i novite ti titli. Vuobshte napravili sa dosta dobra simulaciq (po-natatuk kato pochnesh da si pravish chelqd, da obikalqsh kurvetinite i da izkupuvash Albion stava oshte po-qko), makar che ima oshte kakvo da se jelae. No to VINAGI ima kakvo da se jelae.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Oct 07, 2009 10:11 pm

Интеракцията със света наистина е много впечатляваща, но мен не ме грабна това. Най-много ми хареса приказната графика на света, комедийно анимираните персонажи, възможността да се жениш, да имаш дете, да притежаваш целия свят, да избираш между добро и зло по-често от много от т.нар "хардкор" ролеви игри...Както казах и по-горе, ако играта не те е грабнала и след няколко прекарани часа с нея и ако тесногръдието ти на "сериозен ролеви геймър" (ТМ) не може да ти позволи да се кефиш, че кучето ти рови съкровища или че си облечен в готини благороднически червени дрехи със смешна шапка - don't bother.

И градкият викач и титлите мачкат.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Oct 07, 2009 10:39 pm

Бе аз играх 20 мин , какви няколко часа :)
б.т.в Преимини на другата тема - Fable 2 че затлачихме тази излишно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 09, 2009 11:06 am

В Биошок има една опция за unlock frame която уж скапвала графиката на цената на повече фреймрейт. Аз явно забелязах подобряване на фрейм рейта но не забелязах някаква промяна на графиката :shock: , Някой има ли наблюдения по въпроса ?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 09, 2009 11:54 am

Проблеми с прекалено паднал фреймрейта никога няма да имаш на конзола, аз Биошока съм го минал от до на бокс и си беше фантастично и без тази опция.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 09, 2009 12:04 pm

Позалагва малко без тази опция затова питам.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests