Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Feb 26, 2023 10:00 am

трубадур wrote:
Sun Feb 26, 2023 9:10 am
Аз говоря основно ся за Хогуортс. Ма и новия год ъф вор доста краде и чесну не очаквах га излезе да е ноти дог игра в тва отношение. Същото и за Захари потник играта. Тествах я на сляпо и то се не търпи. Положението е толкова плачевно, че ти се кара ако напуснеш зоната където ти е куест гивъра. Преди да почнеш куеста. То ясно, че е игра за дечурлига. Ма много неприятно ме изненада колко не е моето нещо.
Знам за коя игра говориш и ми е странно какво точно си очаквал от нея. За нищо не излъгаха в маркетинг кампанията, пуснаха доста геймплей видеа и вдигнаха ембаргото на ревютата седмица преди да излезе. И играта те била изненадала?!? :unsure: Кой те кара да тестваш на сляпо подобен продукт? Итц он ю.

Мда, това с 15 секунди караница да се върнеш към куеста, иначе гориш, мислех, че отдавна е изкоренено като практика. Играта и за мен не е, заради това не я играя. Обаче, жената се пръсва от кеф и гейми всяка една свободна минута. Ето, това ми е важното. Аудиторията, за която е правена, е доволна, пък ако присламчи и други чиляци - добре дошли.

Готафора (2018, че още не мога да намеря време за Рагнаток) ми е готи. Ласт ъф ас 2-ката също. Тези игри ме счупват от кеф.
Няма по-голям звяр от Елдън Ринг и скоро няма да се пръкне подобно готи. Обаче ме е яд, че малко внимание обърнаха на Sifu-то, щото си е мега кунг фу-секирото.

Та, в момента сме в егати меката на гейминга, буквално има всичко за всички, гръмпи олд чичак такъв.
Last edited by penzata on Sun Feb 26, 2023 10:12 am, edited 1 time in total.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Feb 26, 2023 10:08 am

Claymore wrote:
Sat Feb 25, 2023 10:41 pm
Анджак. Рагнарьока си беше топ ама нейсе :mrgreen: Sifu също, само че дори предвид колко съм зле, пак за 41 часа я платинирах, та ся не мога да реша какво да захапя. Дотогава стриймвам God of War HD през PS+. И 18 години по-късно си е зрелищна, ама това балансиране по греди ми сере в душата.
Винаги, винаги Returnal, дюд. Имаше я безплатна в премиум каталога. Иначе, пробвай Гардиъните, аз се поцепих от кеф, мега разтоварваща е.

Пък, да видим, Lies of P, може и да се окаже добра. Че кой не иска читаво "продължение" на Блъдборн.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sun Feb 26, 2023 10:38 am

penzata wrote:
Sun Feb 26, 2023 10:00 am
Та, в момента сме в егати меката на гейминга, буквално има всичко за всички, гръмпи олд чичак такъв.
що ми се караш уа, тва си ми е он бранд
аз ако не рантна за ирелевантни глупости, кой :ninja:

иначе аз от доста време и за филмове, игри, квото там падне гледам да налазвам без никакви първоначални познания. Единствено при игрите чеквам дали са ги насрали дей уан и трябва да чекам едишъна година по-късно, га всичко е изгладено. Хогуортса е некъв титаничен хит, на пеце върви на пустиняк и викам "вай нат" и се наденах.

Тая година единствено резидент ивъл 4 му чекнах трейлъра, че след тройката много требе се внимавам ама там засега всичко мяза да е бетон, та съм си подготвил изолация от свето на 24 март.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Sun Feb 26, 2023 10:54 am

penzata wrote:
Sun Feb 26, 2023 10:08 am
Claymore wrote:
Sat Feb 25, 2023 10:41 pm
Анджак. Рагнарьока си беше топ ама нейсе :mrgreen: Sifu също, само че дори предвид колко съм зле, пак за 41 часа я платинирах, та ся не мога да реша какво да захапя. Дотогава стриймвам God of War HD през PS+. И 18 години по-късно си е зрелищна, ама това балансиране по греди ми сере в душата.
Винаги, винаги Returnal, дюд. Имаше я безплатна в премиум каталога. Иначе, пробвай Гардиъните, аз се поцепих от кеф, мега разтоварваща е.

Пък, да видим, Lies of P, може и да се окаже добра. Че кой не иска читаво "продължение" на Блъдборн.
Не, не, Рагнарьок се бях надъхал и си го простих, ама Forbidden West, Legacy of Thieves, Ratchet and Clank и Returnal ги пазя за като си взема OLED с HDR, VRR и 120hz :mrgreen: Не искам да ги оскверня с тоя Самсунг Series 6 от 2017, при все че има UHD поне. виж Demon Souls и Deathloop мисля ще са ок и на него, иначе всичките съм си ги взел на диск втора ръка от olx, освен тия които бяха в бъндъла с конзолать

аз вече губя дирите на какво обявено ми се играе, тъпо е че Backloggd не дава да си правиш списъци като в Goodreads и Letterboxd.

С това наум сглобих тоя списък както за мене си, така и за други които евентуално не са чували за някои от тия игри. Та, от тая година съм навит/поне малко заинтригуван от
Alan Wake 2
Armored Core VI: Fires of Rubicon
Pacific Drive
Lies of P
Tchia
Dead Space
Phantom Hellcat
Hell is Us
Witchfire
Wo Long
Cocoon
Somverville
Flintlock: The Siege of Dawn
Stellar Blade
The Alters
(от This War of Mine пичовете, та това с клонингите в пътуваща колония ще е яко направено най-вероятно)
Luna Abyss
Little Devil Inside
Routine
Post-Trauma
Space Marine 2
The Mask of the Rose
(това си е за Sunless Sea/Fallen London феновете)
Like a Dragon: Ishin!
Някои от тия са TBD но звучат като за 2023. Освен Pragmata от която нищо не се чу след якия трейлър 2020, докато 2021 не пуснаха клипче където момиченцето от предния трейлър държи листче, където пише че се отлага до 2023, та ще видим. Това ми е един от най-любопитните обявени PS ексклузиви честно казано.
Last edited by Claymore on Sun Feb 26, 2023 12:28 pm, edited 5 times in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Feb 26, 2023 10:59 am

трубадур wrote:
Sun Feb 26, 2023 10:38 am
penzata wrote:
Sun Feb 26, 2023 10:00 am
Та, в момента сме в егати меката на гейминга, буквално има всичко за всички, гръмпи олд чичак такъв.
що ми се караш уа, тва си ми е он бранд
аз ако не рантна за ирелевантни глупости, кой :ninja:
те, така, геймингцирледжърк, аз ако не ти се скарам - кой?!? :ninja:

Хогвордц тръгна без дей уан пач и до момента няма никакви. Толкова стабилна игра не съм виждал от излизането на Аутър Уърлдц насам, което в днешно време си е доста за ръкопляскане, евала на пичовете. :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Feb 26, 2023 11:08 am

@Claymore , щом си решил да почакаш, почакай и за Димън Соулс и Детлуупа. Блупойнт направо са си съдрали гащете, а Аркейн освен, че са доставили як вижуъл мазньоч, са направили и една от най-яките имплементации на дуъл сенса (Ретърнъл ми е топ-а).

Форбидън Веста е пиршество, но май са развалили леко геймплейя, но пък ако те кефи първата част, всичко е точно. Дайте ми да пуцам с лък и аз съм доволен. 8-)
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Sun Feb 26, 2023 11:10 am

Аз Димън Соулс играх два часа, ама видях че няя нищо общо със Bloodborne и Sekiro, които са иронично по-лесни и user-friendly (главно с чекпойнтите и че не ти свалят половината кръв като пукнеш :D ), та да, ще чакам май :mrgreen: Първия Horizon го минах два пъти за 100% лятото га бях безработен и играх по 6-10 часа на ден за две седмици и нещо, та да, може да се каже че ми хареса :mrgreen: Номера за тия игри които делят ДНК с Убисофт опънуърлд, но иначе имат готини неща, май е просто да изключиш почти всички маркери по картата и да щъкаш където ти е интересно по хоризонта.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Feb 26, 2023 11:31 am

Това с маркерите е задълже. С компаса и скенинга на Алой нищо друго не ми трябваше. Хърайзъна и Гоуст ъф Тцушимата (където ориентацията ти е спрямо всякакви енвайърнмент зарибености и е чук) са ми единствените воупън върлд игри, в които съм претърсил всяко едно парче земя, просто защото е фън да се скиташ из света им. Най-накрая разцъквам третия Вичер - и там светът е мега, не че това вече не е ясно на всеки.

Димъна уж го водят най-лесния, но това с чекпойнта много бута. След Секиро :heart: гледам да използвам навсякъде, където мога и която игра го позволява, париране, и с париране в Димъна доста ми се улесниха нещата. А Елдъна го играя Секиро стайл и е просто дзверщина. Елдъна си е наистина готс - позволява ти да я играеш по какъвто изчанчен начин се сетиш. :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Tue Feb 28, 2023 10:12 pm

penzata wrote:
Sun Feb 26, 2023 10:08 am
Пък, да видим, Lies of P, може и да се окаже добра. Че кой не иска читаво "продължение" на Блъдборн.
Айдаа https://www.pushsquare.com/news/2023/02 ... _CcgBmHTq0
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Wed Mar 01, 2023 8:18 am

Claymore wrote:
Tue Feb 28, 2023 10:12 pm
penzata wrote:
Sun Feb 26, 2023 10:08 am
Пък, да видим, Lies of P, може и да се окаже добра. Че кой не иска читаво "продължение" на Блъдборн.
Айдаа https://www.pushsquare.com/news/2023/02 ... _CcgBmHTq0
Кююл.

Между другото, Тийм Нинжата (страшни лидери 8-) ) са пуснали последно демо на Wo Long преди няколко дни - демото е от началото на играта, със синематици, босът от миналото демо и още един (биче, подобно на това от Секиро), и няколко мини-боса. Парирането е станало още по-яко. :metal:


п.п. Фром бачкат по експенжън, Shadow of the Erdtree. Тотални псайхари.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Sat Mar 04, 2023 2:07 pm

Hogwarts Legacy дори за човек като мен дето игнорира целия хайп навремето и е гледал 1-2 от филмите и е облъчен с повече фенфикове, пореди една или друга причина, от книгите - играта кърти, маже, извозва и квото там се сетите на ААА ниво.
Нема такава зарибявка. То куести, то битки, то летене, то пъзели, то петове и крафене. Юбисофт мое да пушат и да гледат отстрани как се прави вместо да доят длц-та и скинове на асасините. :mrgreen: :yay: :yay: :yay: :yay:
Добре е, че стана шум покрай %#!&%#! vs Роулинг да я популяризират навреме игрицата. Троленето с ханджийката ме уби от смях :spite:

Денувото в днешно време за нищо го немат. Единствено, че бенчмарка се изсмя на видеокарата ми /gf 1050ti/ и цъкам с малко зор дори на Low, което е мой проблем основно. Финансов. :ninja:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sat Mar 04, 2023 3:32 pm

Xellos wrote:
Sat Mar 04, 2023 2:07 pm
Денувото в днешно време за нищо го немат. Единствено, че бенчмарка се изсмя на видеокарата ми /gf 1050ti/ и цъкам с малко зор дори на Low, което е мой проблем основно. Финансов. :ninja:
Мацката, дето го краква е неква тоталната изтрещялница и около нея се оформи баси лудницата. Уникално е как некви нишови хорица получават мания за величие, но даже има сайт за последните й nfo-та, където се вихри в бележките. За хогуортс такива неща изписа за транс народа, че е :shock:

бтв, фистинга, дека сега Wo Long: Fallen Dynasty получава в стийм е чеф кис. :lol:
бая насран порт явно са пуснали, седи на мостли негативни ревюта при близо 6000 такива

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Tue Mar 07, 2023 11:45 am

Hollow Knight врътнах, хайпа е заслужен, много пипната игра. Гемплея е полиран до съвършенство, контролите с клавиатура и мишка са като продължение на ръката ми (едновременно цъках Celeste и разликата е от земята до небето), графики, звук, история, всичко е много добро, дори това обикаляне из decrepit изоставени бивши империи да става малко клиширано в soulslike контекст. Единствено не ми хареса много баланса на трудността - началото беше трудничко за човек, който не е играл soulslike-ове със загуба на ресурси при смърт, тежко удрящи врази и на рядко пръснати станции за save/healing. След първите 5-10 часа обаче като свикнах на управлението и получих някакви по-добри charm-ове и ъпгрейди, играта стана прекалено лесна и си остана така чак до самия край, когато се отключват висшите версии на босовете и най-трудните trial-и, които са пълен булшитец, но все пак и трайхардите си искат контент за тях.
Врътнах я за 50 часа на 105% completion (т.е пропуснах повечето от Godmaster DLC content-а и някои други misc неща, но те са си виновни, друг път да не заключват нов контент зад boss rush-ове - бос ръшовете са най-тъпото геймплейно изобретение от крафтинг механиките в AAA игри насам и отказвам да участвам).
Финална оценка, много ми хареса, може би втората най-добра метроидвания която съм играл след Ori, ще се цъка и silksong като излезе.
9/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Играно напоследък

Post by Matrim » Sat Mar 11, 2023 5:54 pm

Много съм раздвоен за Hogwarts Legacy. От една страна е достатъчно зарибяваща и го има усещането за "Още само един куест, я, то минали три часа". Битките са забавни, атмосферата е плътна, диалозите са добре написани.

От друга страна, всичко е скриптирано до болка и извън скриптираните реакции в мисиите, светът съществува само за удобство на главния герой. Но даже и мисиите може да правиш уж забранени магии без на никой да му дреме. Навсякъде гъмжи от гоблини, бракониери и други злодеи, но това (извън мисиите) въобще не вълнува местните жители. Главният герой има нулева индивидуалност и всички приемат съвсем в реда на нещата някакъв 16 годишен сополанко да ходи на всякакви опасни мисии. Може да влизаш в магазини и пред погледа на продавача да претърсиш сандъка с плячка. Или да ходиш по къщите и да грабиш каквото има пред погледа на живеещите в тях - нулева реакция.

Никакви решения не се налага да вземаш, каквото и да кажеш в диалозите резултатът е идентичен, освен ако не поискаш повече пари от хората, които дават мисии. Като научаваш "забранените" магии Себастиян и Оминис постоянно се карат и уж трябва да ги помиряваш, но каквото и да кажеш все ще се нагласят нещата, поне докъдето съм стигнал аз.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Sun Mar 12, 2023 12:06 pm

Добре си е игрицата, ся че е кошмар за completionist-a няма спор, детски пъзели и диалози колкото си искаш, а тва с катинарите и малкия инвентар е сакатлък. Ма в крайна сметка е достатъчно зарибяваща да утепеш 50-тина часа, дори да имаш бегло познанство с потър вселената като мен дет ни книгите съм чел нито филмите догледах и имам повече инфо от фенфиковете на Алексис отколкото от Роулинг. :mrgreen:
Иначе пускали разни ъпдейти и фиксове, за тия дет са си я купили.
Повече време се мотам да храня купчината животни и да им мятам топка отколкото да довършвам некви трежър хънтове останали в куестите. Пропуснах да зема авада кедаврата баш от диалога със Себастиян кат цъкнах на грешната реплика (all should know...). сичко останало беше по релси. Зелките са мега оръжие. :ninja:

Иначе всички сме на тоя влак...
Revelio
Spoiler: show
revelio.jpg
revelio.jpg (45.69 KiB) Viewed 2566 times
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests