Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderators: Yan, Roamer, AlDim

Martix
Mistborn

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Sun Apr 07, 2019 8:45 pm

Xellos wrote:
Sun Apr 07, 2019 8:42 am
Коя е тази с наденичките? :)
https://store.steampowered.com/app/3535 ... sage_Roll/
Не се залъгвай от графиката, тази игра е 8-мото чудо на света, а по трудност се нарежда някъде между онези 3D метални пъзели, които можеш да си купиш от Без Паника и решаване на конфликта в близкия изток. Играя я от повече от година, а ми остават още поне 20 нива, кой знае какво още ще открия в тези пусти наденички.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Tue May 28, 2019 1:11 pm

Ебал съм го, пуцам си The Sims 4 и ми е забавно. Парично обаче тая игра е малоумие като дед ор алайф.

sfury
Smallfolk

Post by sfury » Sun Jun 23, 2019 2:37 pm

трубадур wrote:
Tue May 28, 2019 1:11 pm
Ебал съм го, пуцам си The Sims 4 и ми е забавно. Парично обаче тая игра е малоумие като дед ор алайф.
Какво друго да очакваш от ЕА. :)

* * *

Аз да докладвам впечатления за Mafia 3 - 2-3 години след лаунча играта може да се вземе с всички DLC на намалена цена и в момента си заслужава напълно.

Бъговете са изчистени колкото може за open-world игра, повтаряемостта на миссите се балансира с разнообразието от DLC-тата и страничните мисии (реновиране на бара, разработване на weed farm и нови хибридни смески. bounty мисии, доста автомобилни състезания). Като цяло играта е доста разнообразена в сравнение с бледичкия лаунч.

Историята е доста добра, героите, motion capturing-a, актьорстването - всичко е на много високо ниво. Саундтрака е БРУТАЛЕН - 100тина повече и по-малко известни трака от ерата, страхотно подбрана селекция. Геймплея също на ниво, и наистина използва всички локации из огромния град и околностите, не само за шофиране между стори-мисийките.

Е, в крайна сметка не е GTA V, но като фен на Mafia френчайза - определено чудесно попълнение в сериите. И като сбор от частите си доста повече ми хареса от Mafia 2, а бих казал че по история може да си съперничи със страхотната Mafia 1, макар и да не може да я свали от трона.

За фенове на open-world sandbox игри - :thumbsup: :thumbsup: (с някоя друга малка забележка)
and as I pull my head out I am without one doubt

penzata
Jaghut Tyrant

Post by penzata » Tue Jul 23, 2019 12:28 am

Detroit: Become Human се оказа доста зарибена игра с хубава история за граждански права и хуманизъм, сглобена от три успоредно вървящи. И тримата герои, с които се играе, са добре изградени и всеки допринася с различно парченце от сюжета. Геймплейът е типичния бутоно-плякач на Куантик Дрийм, но беше направен доста имърсив и радваше - особено в някои от доста напрегнатите моменти.

Едно преиграване не стига да се видят всички разновидности на трите истории и, доколкото знам, играейки по друг начин, коренно се променяли, така че ще я бодна поне още веднъж. :mrgreen:

Определено, играта ме запали доста по историята и визията си и ми се доцъка нещо сайбърпънково, и ме засърбяха пръстите за приордър. :lol:

Детективските елементи в Детройт-а също бяха направени доста готино, че ме накараха да дам втори шанс на Observer - най-големият минус на Обсървара (освен скапания пс4 лаг, който се надявам да са оправили вече) бе Рутгер Хауер и супер монотонно-неебателния му войсоувър, който лесно може да те откаже от играта; иначе геймплейът ѝ е доста оригинален и историята беше интересна.

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Tue Jul 23, 2019 9:46 am

penzata wrote:
Tue Jul 23, 2019 12:28 am

и ме засърбяха пръстите за приордър. :lol:
ща плесна

penzata
Jaghut Tyrant

Post by penzata » Tue Jul 23, 2019 12:09 pm

знам, но тъпотията не спира да ме тресе. 8-)

termit
Aes Sedai

Post by termit » Mon Aug 12, 2019 2:18 pm

В момента цъкам Prey. Най-добрият System Shock 3 от години ;), но поне на Normal e прекалено лесно, когато поразвиеш човешкото технологично дърво. За следващото преиграване мисля да пробвам на Hard, и само в психо способности.
Elves dig rocket launchers.

penzata
Jaghut Tyrant

Post by penzata » Mon Aug 12, 2019 3:24 pm

От малкото време, което цъках на хард, едвам съумях да убия един-два typhon-a, което ме кара да мисля, че според трудността трябва да сменяш и начина на игра. А и бях чел някъде (май), че трудността се определя от времето прекарано в играта, на едно влизане.
Как да е, най-накрая ми оправиха контролера и подновявам шутърите. :mrgreen: Атмосферата на играта е велика.

Пробвай Mooncrash експенжъна. Миналата година (а и все още) за него се изляха кофи със суперлативи.

termit
Aes Sedai

Post by termit » Tue Aug 13, 2019 9:47 am

Хмм, интересно. Определено ще пробвам на Hard за да видя толкова ли е голяма разликата.

penzata
Jaghut Tyrant

Post by penzata » Sun Aug 25, 2019 12:02 pm

Най-накрая минах за първи път :shock: пъзел на Stephen's Sausage Roll. Баси играта! :mrgreen: Трябваше ми една камара време да чатна механиката ѝ - сега почва фън-а. :twisted:

termit
Aes Sedai

Post by termit » Wed Sep 11, 2019 9:49 am

Минах Prey. Все още твърдя, че Prey е най-добрият System Shock 3, правен до сега :) И си личи, че е правен с кеф и хъс, най-вече по малките детайли. Неща като това:
Spoiler: show
активирах self destruct-a на станцията, след като промих мозъка на Дал. Реших да видя какво ще стане, ако реша просто да изчакам таймера да си мине 5-те минути и да се гръмна заедно със станцията, вместо да избягам със совалката, но за да е пълен ефекта седнах в капитанския стол, за да role play-на потъване с кораба. Алекс зае класическа позиция на XO - леко ляво в стола в стойка свободно, и след като поседях 10-на секунди, таймера се нулира и станцията гръмна, без да чакам всичките 5 минути
са показателни как екипа очаква и по-странните хрумки на играчите, и се старае да има реакция за тях.

Единственият ми по-сериозен проблем е, че за разлика от System Shock 1/2, тук е възможно да да станеш твърде ОР, ако играеш бавно и внимателно и се опитваш да намериш, задигнеш и рециклираш де що има ресурси. Горе-долу към 2/3-ти от играта бях издънил на макс уменията в security и engineering, както и хакването от science. На hard с тази комбинация + максимално upgrade-ната пушка може спокойно да се играе като нормален FPS. Във focus mode 5 изстрела с пушката свалят Nightmare за секунди, а хакването отваря сейфове и компютри, за които иначе трябва да се търсят пароли и кодове, понякога с ходене дори до други секции от базата.

Тъй като първото ми преиграване беше само с човешки умения (направих цялото човешко дърво и empathy run), сега мисля да направя още едно - ще развивам само typhoon дървото, и ще го играя психопат. Подозирам че ще има доста голяма разлика откъм това как се играе играта, но самията факт, че искам да я преиграя, говори много за това колко ми харесва.