Поема за Касандра /за ценители на некомерсиална литература/

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Apr 06, 2004 5:02 pm

Ех, младост, младост... когато посрещаха Касандра като руската армия освободителка... А улиците опустяваха и дори престъпността рязко спадаше по време на сериала...
Ма не, това наистина е гениално ужасно:)
А и биографията кърти мивки :shock:
Бтв, една съученичка разправяше как нейна приятелка била накарана на класното си по литература да пише за "Трагизма в образ на Касандра" (или някаква подобна боза), просто защото лотераторката им цял срок им говорила само за това.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 06, 2004 8:16 pm

Ама това наистина ли е? Искам да кажа, то верно, че нашето родно и милно образование върви с бодра стъпка към кошчето за боклук, ама то все пак някъде би следвало да му се тегли чертата нали! Което знаете ли на ко ми напомня? Сещате ли се за нашето си сериалче, дето си го мислехме, м? Аз сега ще ви подсетя:Р За отец Брахирио - Катман, който през деня е отец-изповедник на селото, а през нощта е супергерой и ходи да мячи по покривите. Бе не се ли сещате бе? За Розамунда ми е думата! Дето Матримо и Демандредо са братя-близнаци, обаче единият е откраднат като бебе от цигански катун и понастоящем работи като просек, докато брат му го издирва. Същевременно доня Елана Мориня получава амнезия и не помни, че е жена, обаче никой не смее да й каже истината, че да не се побърка от шока, същевременно в болницата работи красивата медицинска сестра Алехандра Клио, която обаче е безнадеждно сляпа, но не казва на никого, че да не я уволнят от работа. Участва и красивата мистична французойка доня Елен, която има "тайни сили" и може да гледа на кокошка. За съжаление в момента не се сещам ко ставаше нататък, само си спомням, че имаше сиамски близнаци от различни майки, в ролите Роландо и Моридин де Пенчес, обаче твърдо не се сещам каква беше далаверата. Пък ако искате можем и РПГ да си направим;)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Tue Apr 06, 2004 10:46 pm

Ееей, искам и аз да участвам в РПГ-то! :D Някой препатил герой да дойде при мен в търсене на своя симаски брат-близнак, когото са откраднали като бебе незнайно как, и аз да му кажа, че ще му помогна, ако ми намери безценното ... годежно пръстенче за моята циганка. :D

Или да работя в цирка като мятам ками по Нинив/Касандра, да убия някой дон-сеньор-богаташ, защото погледнал похотливо мазната циганка от Женското пазрище и да тръгна с гореспоменатия герой. И в крайна сметка да не му помогна, като го нападнат, защото камите ще прелитат на милиметри от враговете. :D

Канал Romantica съвместно с Blizzard представят най-новата игра в жанра РПГ: Сапунка Tournament: Първа кръв* :D

________________

*от първата брачна нощ :wink:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Apr 07, 2004 12:06 am

Дедо, това е гениално, давай още :)

Марфа, това е гениално, пишете там, че може и да го публикуваме - Радка Гюрова е светъл пример :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Wed Apr 07, 2004 1:00 pm

Ей! И аз искам в РПГ-то! Може ли? Може ли? Аз ще съм тайното дете на убития вожд на изтребения катун, което всички мислят за мъртво, и през деня ( проклето от пророчицата Мария Домингес Мингел Есперанса де Пасса Чикита Роза Ана-Естебан VІІІ ) ще съм говорещо врабче с говорен недостатък и трето крило, а по залез ще се превръщам в барман-психопат, който не дава нищо на вересия и напива всички останали герои. Може ли? Може ли? Моля...

User avatar
Caliostro
Farmer
Posts: 62
Joined: Tue Jan 20, 2004 3:08 pm

Post by Caliostro » Wed Apr 07, 2004 2:21 pm

Циганка съм аз и танцувам вечер на манежа
и в една прекрасна вечер аз съзрях младежа.
Тази вечер само за него танцувах вихрено
и с погледи се фиксирахме смело и искрено.
Деди, вярваш или не, прегърна ме носталгията. Напомни ми за Титаник, макар да ме остави плашещо безразличен от началото, не ме изпълни с някаква безбрежна уморено-досадна апатия...

Моля?!?:shock: .. Ааа, ок. :D
По-добре късно, отколкото по-късно!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 07, 2004 2:29 pm

Ня! Не може пък!:РРРРРРРР А аз за протокола да вметна, че сериалът се казва "Розамунда - жена на любовта"...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Apr 07, 2004 4:51 pm

Ама дедо Джон.... бива ли сега така.... Разряза баницата под носовете ни, даде ни да куснем малко и зе, че я прибра. Обеща всеки ден по малко да "публикуваш", а днес още напразно си чакаме дозата от тая "поема за душата".
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Wed Apr 07, 2004 7:10 pm

За всички ценители::D

Image
Last edited by Dedo John on Fri Apr 09, 2004 7:12 pm, edited 2 times in total.
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Apr 07, 2004 7:18 pm

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 10:50 am, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Wed Apr 07, 2004 7:23 pm

Думи от рода на "нема" и прочее в това произведение не се третират като грешки ! Това е неразделна част от поетичната тъкан !!! :D Моля съобразявайте се !


IV
Но с разговора помежду им, който от мен бе таен и който остана за мене дълго време незнаен, за моя изненада Ранду ме пусна с господина, като с мен тръгна и баба Доринда.

Ранду не упражни над мене никакво насилие: раздялата ни с Ранду беше тъжна и скръбно мила. Погледът му бе пълен с обич и безкрайна нежност, но аз бях устремена към моя принц с нови надежди.

И заживяхме с баба Доринда в тази богата къща, където имахме от Росаура ненавист съща. Ерминия зла и надменна и Исабела проклета тровеха ни всеки ден душите клети.

Но имаше в този дом и ангелски лица, които разведряваха наранените ни сърца: това бяха балдъзата на Ароча - Хема, I която по добрина в този дом на нея равна нема.

А добрият стар господин изведнъж дядо го нарекох и да го обичам, като мой истински дядо се врекох. Много се зарадва на обръщението ми към него той -прегърнахме се и обеща да ми бъде като дядо свой.

А когато влезе Игнасио - принцът мой -втурнах се към, него, като към близък и свой.
Обяви ме той за негова годеница
и започнаха днитe-ми на мъченица
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Wed Apr 07, 2004 7:31 pm

V
Каква бе моята съдба в голямата книга записана?
Каква бе моята участ зла тук на земята написана,
та се влюбих, о Боже, без да знам, в двамата братя близнаци,
които нямаха помежду си никакви различни знаци...


Този младеж, който ми дари първата за мен целувка, която беше за душата ми най-нежната милувка! Този мой принц дари на сърцето ми най-желания лек, който може да получи само едно момиче за цял век!

Той за мене беше слънчев лъч, аз за него - ясна звезда И си мислех аз, че така ще бъде завинаги и всегда. Но съдбата бе решила да изчезне за момента той и неговия брат близнак да обикна като любим мой...

Още в началото на срещите ни бях усъмнена, но, принце мой, бях много влюбена и заслепена. Мислех, принце мой, от Бога за теб съм отредена и много бързо сватбата ни бе определена...

За медения месец ме заведе във вила край морето, веднага не ми хареса мястото и ми се сви сърцето. /уау ! :shock: / Но имах вяра в теб и на лошите мисли махнах с ръце и влязох в къщата с радост и засмяно лице.

Първата брачна нощ с любов и много обич ти се отдадох, но много скоро разбрах колко наивно сама се предадох... / уау x 2 :shock: :shock: /Събудих се и те потърсих с поглед, душа и ръце, но теб те нямаше до мен, принце мой на моето сърце...
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 07, 2004 7:33 pm

Мама му и петостъпен ямб в александрийски стил... Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Wed Apr 07, 2004 7:38 pm

аууууу, образец за книга!
Това не е образац за книга ! Това си е оригинала ! Par excellence :D
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 07, 2004 8:09 pm

ЕЙ тва добре че го запазих за поколенията. Дайта да издаваме. Марфааа пиши.
Аз ште омяча тебе :twisted:
http://acidpics.hit.bg/sapunka.jpg
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests