God Of War

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Mar 29, 2010 8:24 pm

Именно че е от две седмици а се срина тотално. Аз поне очаквах да е на първо място поне месец.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Mar 29, 2010 8:27 pm

Добре бе дееба, кво точно искате. За 5 дена мина 1 милион продадени бройки, което е 1/3 от всите продажби на 2-ката да речем, а тя е от доста годинки вече на пазара.

Продажбите някак не свършват след първите 2-3 седмици, че да си говорим за тотално сриване.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Mar 29, 2010 9:18 pm

Спрете тук, моля ви се много, че да се намеси батко ви Сашко с малко образователна информация.

Три неща.

Първо: във Великобритания много рядко има игра, която е способна да се задържи на първо място повече от седмица-две, още по-малко в гъсто населена пролет като настоящата, а и реално не се знае колко точно продават всичките тия заглавия, само на коя позиция са. Естествено е Just Cause 2 да измести GoW 3 (и FF13, за който внимава), при положение че излезе оня ден, дет се вика. Друг въпрос е, че това е невероятен успех за момчетата от Avalanche, при положение че първата Just Cause не беше приета толкова добре. На свой ред GoW III като ексклузив има да продава още дъъълго време, сиреч краците му със сигурен ще са по-добри от игра като Just Cause.

Второ: Относно цифричката, извадена от Ян - въпросната идва от vgchartz, които са ПОЧТИ приличен източник на седмична информация за продажбите на ХАРДУЕР специално в САЩ, но за софтуера винаги са били много далече от истината, като специално за Европа и останалия свят си вадят цифричките директно от гъзовете, използвайки разни измислени прогнози, базирани на предишни трендове, вместо реални данни. Единственото полезно инфо, идващо от тях, е когато си краднат реалните цифри от NPD и тем подобните и си коригират грешките. Така стават добра база данни за сравняване на игрите в дългосрочен план. Между другото в случая предположената от тях GoW 3 цифра за Европа е след 1-2 дена продажби на играта.

Трето: God of War никога не е била поредица, славеща се гигантически блокбъстър цифри и киснеща на върха на класациите с месеци, както се случва със заглавия като Halo, Modern Warfare 2, Gears of War и т.н. За сметка на това, както казах по-горе, краците й са също толкова до безкрайност, колкото при гореспоменатите игри. Всъщност, ако може да се вярва на американската цифра, дадена от VGChartz за до 20-ти март, на този етап GoW 3 е на път да задмине продажбите на втората част за целия март месец и то с много (за справка GoW 2 имаше 833 хиляди, при положение че лоунчна 5 дни по-рано на 13 март 2007).

Та така, драги ми съфорумници. Не си правете прибързани заключения за продажбитге на каквото и да е, внимавайте чии и за какъв период цифри четете и ако ще си правите закючения, поне пускайте по един гугъл да видите какво са правили предишните части на дадена поредица за същия период. И много моля, не сравнявайте продажбите на GoW 3 за 5 дена (на цена от 60 долара/евро) с финалните на Цар: Тежестта на короната (игра, продавана за по 20-30 лева парчето и надолу), защото става наистина нелепо.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Mar 29, 2010 9:25 pm

Е това е хубаво да се знае.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Mon Mar 29, 2010 9:35 pm

Мерси за интересния пост. Може ли само да поясниш "краците"?
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Mar 29, 2010 9:43 pm

"legs" се използва като бокс офис термин за това колко дълго определено заглавие ще продава добре. Примерно при филмите Avatar има чудовищни краци, а Spider-Man и т.н. доста бързо падат в класациите след огромната начална цифра :)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Mon Mar 29, 2010 10:20 pm

Мерси :))))
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Mon Mar 29, 2010 11:37 pm

OFF -
Момчета и момичета :D :D :D
На вас какво ви доставя удоволствие в играта, която играете в момента?
Графиката - OK
Историята , музиката, озвучаването,играта, усещането като цяло - всичко това мога да приема и това е естествено.

Но да мерите кефа си от потребяването на продукт на изкуството от неговите продажби - това за мен е, меко казано, ненормално.

Консумацията и удовлетворяването на естетични нужди е самотно занимание. Другото е хайп, стадност, стремеж за принадлежност към "болшинството" и така натакък.
Най-доброто истинско изкуство е елитарно - не в смисъл, че доброто не трябва да се продава добре, но в това, че всеки може да намери в него това, което търси, и това за което е узрял за да намери. Нещо като огледало.

Край на предизвикания :D off topic.
За мен с God of War III и Heavy Rain чашата на ексклузивноста преля :D :D - Ще се купува и PS3 Slim :metal: :metal: :metal: Само трябва да му намеря място в нас. :D :D Другият вариант е семейството ми да ми намери място другаде :oops:
Last edited by F242 on Mon Mar 29, 2010 11:48 pm, edited 1 time in total.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 29, 2010 11:48 pm

И много моля, не сравнявайте продажбите на GoW 3 за 5 дена (на цена от 60 долара/евро) с финалните на Цар: Тежестта на короната (игра, продавана за по 20-30 лева парчето и надолу), защото става наистина нелепо.
Това е много добро, РРС фейлна йет агейн:)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Mar 30, 2010 12:37 am

Щом съм фейлнал признавам си.
А въпроса съм го повдигнал защото е интересен и е по -темата - все пак говорим за най-чаканата игра за PS3 още от момента в който я обявиха. Никога не съм крил че PS2 си купих точно заради две игри - God of War 1 и 2. Логично да се интересувам от тройката и от всичко покрай нея по -същата причина.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Mar 30, 2010 12:52 am

RRSunknown wrote:Щом съм фейлнал признавам си.
Никога не съм крил че PS2 си купих точно заради две игри - God of War 1 и 2. Логично да се интересувам от тройката и от всичко покрай нея по -същата причина.
Какво съвпадение :D :D Аз също си купих PS2 заради първия GoW.
И от тогава съм фен на всичко, което се играе, като се държи с две ръце :D :D .
И вибрира :D
Това, последното, май го няма при PS3, но изкуството иска жертви :D :D :D :D :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 30, 2010 1:44 am

Пък аз си го купих за ФФ7, 8 и 10...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Mar 30, 2010 2:01 am

F242 wrote:Но да мерите кефа си от потребяването на продукт на изкуството от неговите продажби - това за мен е, меко казано, ненормално.

Консумацията и удовлетворяването на естетични нужди е самотно занимание. Другото е хайп, стадност, стремеж за принадлежност към "болшинството" и така натакък.
Най-доброто истинско изкуство е елитарно - не в смисъл, че доброто не трябва да се продава добре, но в това, че всеки може да намери в него това, което търси, и това за което е узрял за да намери. Нещо като огледало.
Не мерим кефа според продажбите, естествено. Обаче тези продажби са много важни за обектите на нашия интерес. Примерно фактът, че Тим Шейфър все още няма хитова игра е изключително обезпокоителен, защото прави все гениални неща, които упорито не продават на масите. Това означава, че с всеки следващ неуспешен финансово проект, шансовете му да получи добър бюджет намаляват. А не искаме Шейфър да прави iPhone игри, нали?

Същото важи и за GoW или каквото и да е друго - колкото по-добре се представи една игра, толкова по-вероятно е създалото я студио да получи още възможности да ни радва с творенията си. Май единственото изключение са Infinity Ward, но да не отваряме таз болна тема...

А и мен лично винаги ме радва, когато видя, че нещо добро е докарало успех на създателите си.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Apr 08, 2010 8:00 pm

Yahtzee сигурно с едно от най-добрите си ревюта въобще, баси бъзиците има тоя път, а и идеално хваща доста от кусурите:

http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... of-War-III

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Apr 09, 2010 6:42 pm

След 2 и половина изигравания ето и моите впечатления на този етап( плюсове и минуси както ми дойдат).

1.Графика - на очакваното високо ниво, това се знаеше още от демото.

2.Звук - едно ниво по горе от всичко излязло от франчайза досега.

3.Бойна система - същата както и в предните заглавия, но тогава го слагам повече като плюс.

4.Оръжия - както Ал Дим вече посочи имаме три куко образни и един Cestus който вече познаваме от преди. Положителната ми оценка в случая е защото, за първи път в GoW игра различните оръжия налагат различен стил на игра - Blades of Exile и Claws-ите са за далечен бой, Cestus за масивен демидж а последните(забравих им името) за бой във вуздуха. Другото, което ми хареса също, е че на дадени етапи от играта се налага доста често да сменяш оръжията за да има ефективност - примерно битката в лабиринта в която трябва да ползваш Blades за Wraith-овете, Cestus за щитовете и четвъртите(по желание, но улеснява)за баншитата. Аз лично като крайно мързелив играч трудно се еманципирам да си сменям оръжията по време на битката, понеже едно като ми върши работа ми е достатъчно, та това "побутване" да бъда по креативен ми се услади.

5.Сюжет - еми очаквах повече. Още от самото начало се знаеше,
Spoiler: show
че титаните ще прецакат Крейтос, но очаквах нещо по интригуващо като причина, не "падам и не мога да те удържа", "аз пък сега ще ти разкажа играта задето ме изпусна"
Друго, цялото продължение на историята баща-син на моменти ми идваше в повече, то не беше "My son", то не беше "Father". Завръщането на кутията на Пандора, пък беше крайно ненужно - можеше да измислят нещо по различно да му се невиди, артефакти в гръцката митология колото щеш.

Нататък - бос енкаутърите бяха доволно на брой и разнообразни. Нямаше две еднакви битки - голям плюс. Идеята за айтеми които босовете пускат и могат да се ползват след края на играта е готина, но недоклатена. Пример, айтема който ти утроява хитове за чий е при положение, че не влияе на ачийвмънта за 1000 удара комбо?
Говорейки за ачийвмънти, крайно изнервящ е факта, че имаш ли поне един активиран айтем на второ прейграване не печелиш НИКАКВИ ачийвмънти. Да бяха предупредили, та да знам да не се кекавя половин час на арената при Херкулес да горя лошковци за да се опитвам да изгоря 100 за въпросния ачийвмънт.
Накрая, всички морални изцепки в края бяха крайно ненужни - това не е JRPG да си говорим 2 часа за "Hope", а God of War. Също така очаквах повече от финала на играта - пак сюжетно.

P.S. И мен акто Muad_Dib крайно ме изнерви прейграването на актьора който озвучава Крейтос.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests