God Of War

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Mar 22, 2010 8:10 pm

Добро ти е ревюто, Коле. Един-два коментара:
+ Контролите са изключително приятни, responsive и удобни, както АлДим каза - направо "мазни". Смяната на различните оръжия е малко досадна, но дори и за нея има бърза елементарна комбинация от бутони
Само да вметна, че по отношение на контролите ботушките на Хермес са един огромен пръц. Трябваше да ги вържат към R1, да речем (както правят много други игри в момента), за да не трябва да си отместваш пръста от блок бутона всеки път, когато искаш да доджнеш по-ефективно. Да не говорим колко е ограничена употребата им като цяло - можеше значително да забързат геймплея, ако бат Крейтъс ги ползваше като първоначалния им собственик.
- Липса на каквато и да е оригиналност при новите оръжия. От 4 оръжия общо 3 са вериги с неща накрая.....Единият Cestus пролет не прави, макар и движенията с 3те веригоподобни приспособления да са крайно различни
Тц, той също е вериген, ама при него туийка е "къса верига за броулване". Най-ненужни са ми верижките на Хадес - те са почти 1:1 с Блейдс ъф Атина или както им викат в момента. Най-много ме израдва последното оръжие, което е жестоко за aerial combat и е вързано към много яка магия, с която яко изпръжках Зевс накрая.

Абе личи си, че са си казали "явно вече две игри не можем да измислим нищо добро като странични оръжия, та нека просто праснем няколко мода на основното и сме готови". В контекста решението работи, макар че е далечко от нивото на Gaiden и особено Bayonetta, в които всяко оръжие е напълно различно и има смисъл.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 23, 2010 9:00 am

Приемам коментарите, особено за ботушите на Хермес. Аз също не ги изпозлвах извън задължителното катерене по стени, дори срещу циклопите, където евентуално биха се използвали.

За Куките на Хадес не съм обаче напълно съгласен - всеки от съмъните е много различен и имат великолепно добри въздушни атаки (л1 + триъгълник), както и най-добрата така след додж от всички оръжия. При последната фаза със Зевс преди съня ползвахме само тях.


Като се замислиш хубаво е, че сме го минали по различни начини, това е окей. Макар че и аз сменях често за светкавиците като се мултиплицира говедото.

И радвам се, че и на теб е допаднало ревюто :wink:

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sat Mar 27, 2010 7:23 am

Нашата компания я изцъка още на втория ден и няма да лъжа, че играта много ме впечатли. С повечето коментари (и добрите, и лошите) съм съгласен. Не съм съгласен само с това, че първата игра е най-добрата. За мен втората е много по-интересна от първата (липсата на най-досадните jump and run елементи, където се умира и пропада десетки пъти, уникално разнообразие, повече кинематографичност и драма, дори по-вълнуваща музика - все важни неща ЛИЧНО за мен). Третата има огромното предимство на смазващата си визия, но пък и липсва оригинална концепция. От друга страна, обаче, много ми харесва, че са направили просто още един God of War - напълно, изцяло и категорично носещ атмосферата на предшествениците си, а това е, от което аз имах нужда и на което се надявах.

Муад Диб, страхотно ревю - good job, man! :wink:
Last edited by Super M on Sat Mar 27, 2010 4:13 pm, edited 1 time in total.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Mar 27, 2010 11:52 am

Мерси, мерси :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Mar 29, 2010 3:25 pm


User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Mar 29, 2010 4:11 pm

Все пак GoW е ексклузив. Логично е да има по малко sales отколкото мултиплатформените.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Mar 29, 2010 4:15 pm

Не и когато говорим за игра хайпната да продава конзолата.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 29, 2010 4:42 pm

Човече, заври си хейта дето слънцето не свети плс. Естествено, че съвсем прилична игра, която я има за три платформи и която е излязла след года ще има повече продажби.

И да, той дори в България ще продаде доста конзоли:)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Mar 29, 2010 4:46 pm

За какъв хейт става дума ? Аз обичам серията и ми се играе тройката.
Но това не променя фактите за продажбите.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Mar 29, 2010 4:47 pm

Дори да пропуснем мултиплатформените, е задмината от игра излязла преди половин година (Modern Combat 2), както и новите Покемони, които не са мултиплатформени :)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Mar 29, 2010 4:48 pm

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Mar 29, 2010 4:57 pm

за жалост дори българската игра Цар има повече продадени като бройки. Плюс това GoW3 е рекордьор по преордъри.
Всъщост ме е яд че става така че игри като GoW и Heavy Rain за сметка на разни покемони.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Mar 29, 2010 6:01 pm

armageddon wrote:Дори да пропуснем мултиплатформените, е задмината от игра излязла преди половин година (Modern Combat 2), както и новите Покемони, които не са мултиплатформени :)
Сега - нали знаеш старкрафт колко години беше в първите десетки, както и WoW ? MW2 е игра от техния калибър. А и при мулти плейър игрите е различно.

При сингъл плейър онли екслузив, правен за платформата с най-малка инсталационна база, е нормално да е с мижави продажби сравнено с бехемотите на мултиплейъра, близо месец след официалната и премиера.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Mar 29, 2010 6:14 pm

Тогава защо FF13 има два пъти повече от GOW и то само за PS3, а Uncharted 2 и демото на GT5 имат съответно 3 и 4 пъти повече.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Mar 29, 2010 7:30 pm

RRSunknown wrote:Тогава защо FF13 има два пъти повече от GOW и то само за PS3, а Uncharted 2 и демото на GT5 имат съответно 3 и 4 пъти повече.
Ама ти сериозно ли питаш за FF13?

И все пак GoW е на пазара от две седмици. Време да навакса има.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 14 guests