GW, WoW and the flame war that spawned it all...

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

WoW VS GW Flame War

Post by Yan » Tue Feb 13, 2007 11:20 am

Dzvero wrote:
Имайки предвид, че всъщност не си играла Гилд Уорс подобно изказване демонстрира само невежеството ти Демек играй си ВоВ и не се излагай с такива коментари...
Това важи и в обратния случай.
ВоВ е оригинала. Който не може да си го позволи или поради други причини не желае да го играе нека си се задоволява със заместителя. И като стана въпрос за заместителя има си отделна тема на този форум, там си го възхвалявайте.

Освен това някаква игра, на която основното й (и единствено, освен може би и графиката) преимущество е че е "безплатна" по никакъв начин не може да ме привлече точно с това си качество. И да точно това е основното преимущество, винаги когато съм питал играчи на ГВ (дори и тук присъстващи) защо играят ГВ а не ВоВ - точно "ами ГВ е безплатна" е първото нещо, което чувам. Второто е "ГВ не изисква толкова време като ВоВ" ами така е предполагам, но всеки си прави сметка сам за себе си дали може да си позволи да вложи по 7-8 часа на ден в една игра или не. Това прави заместителя по-различен, не по-добър.
А колкото до много красивата графика, Пъгсли го е казал, то е за сметка на геймплея - капсулирана в инстанси игра и изолирани зони за разлика от откритите територии на ВоВ, където играчите могат да се срещат навсякъде или да се бият навсякъде.
Съжалявам, но WoW не е оригинала. Нито пък е GW. Даже Ultima Online и Everquest надали биха могли да претендират за това, въпреки че са много по-стари от игрите, които ние играем.

По-втората точка генерализираш. Аз например не играя ГВ, защото ми е безплатна. Да за мен е ПЛЮС, че не трябва да давам пари всеки месец, защото за разлика от повечето пишещи в тази тема имам и някакъв социален живот :wink: Сори, но рутината - на работа - ВоВ - на работа не е моята идея за добре прекарано време.

ГВ бил заместител - ами съжалявам, пак не си прав. ГВ е ДРУГА игра, коренно различно геймплей усещане, коренно различна идея. Това е все едно да кажеш StarCraft е оригинала, Age of Empires е заместителя, или обратното.

Оносно графиката не си прав:) ГВ върви и на допотопни машини и на супер компютри и навсякъде е играема и изглежда добре. Просто на едните изглежда много по-добре. Енджина е оптимизиран както си трябва:) За справка Lineage е много по-красива от ГВ и има много по-сходен геймплей с ВоВ. Графиката не пречи на играемоста, а е допълнителен плюс. Както знаем обаче Близард никога не са обръщали особено внимание на външния вид на игрите си:) Могат да си го позволят:)

А иначе, дори и най-хардкор ВоВ играчите си признаха, че Бърнинг Крусейд им даде твърде малко нов контент. В това отношение ГВ е едни гърди напред и не го казвам, за да се заяждам. Просто Близард може да си позволи това, което направи с експанжъна, Арена.нет не :)

Целия тоя флейм се получи, заради елитаристичните глупости на Таис, и за да не ви разваляме темата ще сплитна караницата, както и ще помоля, ако някой има нещо да каже да го прави в новата тема.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 13, 2007 11:21 am

По принцип смятам този тип спорове за много lame, но изказвания от типа
Tais wrote: Delegat, когато не мога вече да си позвлявам ВоВ и аз сигурно ще се радвам на това, дето Гилд уорс ми дават, ама дано не се стига дотам Wink

Dzvero wrote:ВоВ е оригинала. Който не може да си го позволи или поради други причини не желае да го играе нека си се задоволява със заместителя.


са още по-.
Играйте WOW, радвайте му се и прочие, но не смятайте, че това ви прави по някакъв начин по-... (попълнете си по желание, да не казвам тежки думи).
Иначе надявам се всички да разбираме, че няма смисъл да спорим за това коя игра е по-хубава.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Dzvero
Sorcerer
Posts: 469
Joined: Fri May 21, 2004 11:21 am
Location: Nibiru

Post by Dzvero » Tue Feb 13, 2007 11:22 am

Никъде не казвам, че ВоВ е по-добра, защото е направена преди ГВ ( добре де, започната е да се прави). Част от хората работили по ВоВ после започват да правят ГВ и го създават за по-малко време и с по-малко ресусрси. Но и това не е определящо.

ГВ е създаден набързо като по-орязана версия на ВоВ, дори успява да излезе преди ВоВ. Затова казвам заместителя. Не защото излиза "след ВоВ" (всъщност е дори преди) ами защото е съкратена и поорязана версия на ВоВ.

Колкото до красивата графика, то е за сметка на възможностите и разнообразието в играта. Когато искам да правя инстанс във ВоВ аз събирам парти и отивам в такъв. Не искам 90% от играта да ми е инстанс.
Това че си я плащам не ме прави член на елитен клуб, плащам си защото това, което получавам ми харесва. И съм преценил че си струва парите.
За това че изисква всекидневна игра и много време - ами така е. Но това не е недостатък. Всеки сам си преценява дали иска да посвети толкова време, за да има възможност да играе по-горните "нива" на играта. Защото нито левелването, нито събирането на ресурси, нито ПвП-то са толкова интересни спрямо рейдването в елитните инстанции. Това е същността на ВоВ. Но за да се достигне си иска много труд и време. Който не може да отдели време + пари, да не мрънка срещу ВоВ, ами да си се забавлява с casual играта.
Не мое да мъмриш, брат!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Feb 13, 2007 11:22 am

Dzvero wrote:
Имайки предвид, че всъщност не си играла Гилд Уорс подобно изказване демонстрира само невежеството ти Демек играй си ВоВ и не се излагай с такива коментари...
Това важи и в обратния случай.
ВоВ е оригинала. Който не може да си го позволи или поради други причини не желае да го играе нека си се задоволява със заместителя. И като стана въпрос за заместителя има си отделна тема на този форум, там си го възхвалявайте.

Освен това някаква игра, на която основното й (и единствено, освен може би и графиката) преимущество е че е "безплатна" по никакъв начин не може да ме привлече точно с това си качество. И да точно това е основното преимущество, винаги когато съм питал играчи на ГВ (дори и тук присъстващи) защо играят ГВ а не ВоВ - точно "ами ГВ е безплатна" е първото нещо, което чувам. Второто е "ГВ не изисква толкова време като ВоВ" ами така е предполагам, но всеки си прави сметка сам за себе си дали може да си позволи да вложи по 7-8 часа на ден в една игра или не. Това прави заместителя по-различен, не по-добър.
А колкото до много красивата графика, Пъгсли го е казал, то е за сметка на геймплея - капсулирана в инстанси игра и изолирани зони за разлика от откритите територии на ВоВ, където играчите могат да се срещат навсякъде или да се бият навсякъде.
Оригинал - заместител? Що за глупости!?! За твоя информация аз съм играл WoW три месеца и то оригинална и когато се отказах от нея и минах на GW, не го направих защото е безплатна. Направих го защото ми писна да губя свободното си време в изпълнението на едни и същи куестове и в безкраен grind. От една игра очаквам да е предизвикателство към интелекта ми, а не да ме кара да правя едно и също отново и отново. И ето къде GW се извисява и то там, където трябва - в ПвП елемента си. Повечето от вас WoW играчите въобще не сте се докосвали до сърцето му, а именно Guild vs Guild или GvG. Тук не просто трябва да сте в гилдия, тук трябва отбор от 8 играча които да играят синхронизирано и тактически, да можеш да блокираш чуждия рънър който носи флага им и ако може да се убие, за да спечелите ценно преимущество над противника, да видиш как за част от секундата умира монка ви, покосен от противниковия спайк и т.н. Никакви арени, които ви добавиха с ТВС не могат да пресъздадат адреналина от една такава битка.

ГВ е създаден набързо като по-орязана версия на ВоВ, дори успява да излезе преди ВоВ. Затова казвам заместителя. Не защото излиза "след ВоВ" (всъщност е дори преди) ами защото е съкратена и поорязана версия на ВоВ.
Ахахахаххаха, ти ме уби бе. Как ще е излязла преди, като излезе края на април 2005 год, три месеца след WoW. А другите глупости даже няма да ги коментирам. Ламер!!!
Last edited by Delegat on Tue Feb 13, 2007 10:42 am, edited 1 time in total.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Feb 13, 2007 11:22 am

Ми да започнем.
Таис - за какво позволяване на WoW говорим, като непрекъснато натякваш, как не можеш да играеш, понеже си на споделен акаунт?

И GW не е хич безплатна - просто си плащаш сумата еднократно и дотам. Само, че под GW мога да не играя 2 седмици заради работа, гадже или каквото и да е и да не ми пука. Защото когато се върна в играта ще съм там където я оставих. Няма да има някакъв убер-епичен гиър, който всички други да са грайнднали, а аз не.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 13, 2007 11:22 am

Между другото прави ми впечатление как масовия ВоВ, в който играе половината човечество, е много про, а Гилд Уорсът бил кежуъл играта...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dzvero
Sorcerer
Posts: 469
Joined: Fri May 21, 2004 11:21 am
Location: Nibiru

Post by Dzvero » Tue Feb 13, 2007 11:22 am

Както казах и преди, когато съм питал ГВ играчи защо играят ГВ, а не ВОВ - безплатна и не иска толкова време. Това си опира до лична преценка на играча, а не до качествата на играта.

За графиката и тн... ами да вземат да направят интерактивни територи, където може да се срещат играчите свободно, дори да се наблъскат няколкостотин на ендо място. Графиката е за сметка на геймплея.

Относно контента на Бърнинг Крусейда. Той не е никак малко. Дори е прекалено огромен като съдържание. Проблема не е обема на новите неща, ами трудността за да се стигне до тях. Близзард вдигнаха летвата, по-трудно е да се стигне до новите неща и изисква повече време. За разлика от преди.
Ами да, малко е новия контент в Бърнинг Крусейда за хората, които поради една или друга причина не могат да достигнат толкова лесно до него поради повишената трудност. Това зависи от самите играчи, уменията им да си играят с калсовете и времето, което могат да отделят, не от "малкото" нови неща. Само това, което са ни дали Близзард до момента стига за поне половин година и то за най-добрите гилдии, на другите ще им трябва повече. А предстоят да се вкарат и нови неща.

Относно "елитаристичните глупости на Таис" - тя си пишеше за ВоВ и САМО за ВоВ. Нито тя, нито аз дори сме споменавали или сме се сещали за ГВ. ГВ си има отделна тема, където аз не съм влизал нито веднъж досега, няма какво да правя там.
И този флейм се получи от абсолютно неадекватното и неуместно изказване на Delegat, което вече е изтрито за съжаление.

И за "доводите" на почти всеки, че ВоВ се играе постоянно, ГВ се играе с хора със социален живот.
Ми играйте си гобре, някой да ви е спрял?!?!
Като не сте в състояние да играете ВоВ, играйте си ГВ. Само не виждам какво търсите тук в тази тема да ми възхвалявате колко е добър ГВ, че и после ние сме били "елитаристичните".


Guild Wars topic ------> that way!
Не мое да мъмриш, брат!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 13, 2007 11:23 am

Нищо не е изтрито, всичко е тук. А "елитаристичните глупости" идват от реакцията към въпросния пост, а не от това в коя тема се пише. Когато става дума за две коренно различни игри, приказките за "еми ако не мога да си позволя ВоВ, ще се прежаля" или "ГВ е заместителче там некво", при тва за игра, дето постоянно обира награди за ММО, е малко, как да го кажа... "елитаристична глупост"?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 13, 2007 11:31 am

Само не виждам как от едно "ама експанжъна всъщност не е особено добър, нали?" се стигна до "вие си цъкайта там ламерията, дето дори не е оригинала и дума да не сте казали за Уърлд ъф Уъркрафт!"
Относно "елитаристичните глупости на Таис" - тя си пишеше за ВоВ и САМО за ВоВ. Нито тя, нито аз дори сме споменавали или сме се сещали за ГВ.
Delegat, когато не мога вече да си позвлявам ВоВ и аз сигурно ще се радвам на това, дето Гилд уорс ми дават, ама дано не се стига дотам
Нещо... не ми се връзва в двете изказвания?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 13, 2007 11:52 am

Значи, странно ми е защо говорите по този начин за "позволяване" и "играят я, защото е безплатна". Липсата на месечни такси е очевидно предимство, но не е причината играта да кефи. В хипотетичната ситуация GW да има месечни такси, равни на тези на WOW, играчите на GW пак биха я харесвали повече, просто защото не парите са причината.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Tue Feb 13, 2007 12:12 pm

Delegat wrote:И ето къде GW се извисява и то там, където трябва - в ПвП елемента си. Повечето от вас WoW играчите въобще не сте се докосвали до сърцето му, а именно Guild vs Guild или GvG. Тук не просто трябва да сте в гилдия, тук трябва отбор от 8 играча които да играят синхронизирано и тактически, да можеш да блокираш чуждия рънър който носи флага им
Да ти се смея или да? за три месеца ВоВ явно си видял само една-две зони и в момента, който си си подал носа навън са те ганкнали :mrgreen: ама какво да ти обяснявам за ПвП, след като играеш извисената ГВ 8-)

А останалите сте баси детската градина. Идва някакво ламерче (l2post naab!) и си пуска язвителни коментарчета в темата за ВоВ, Таис му отговаря както си заслужава (всъщност можеше много, много по-добре) и айде... всички юруш на мелето.
И между другото за "позволяването" на ВоВ - Дзверо ви го каза няколко пъти, ама кой ли чете? Става дума не за парите, а за времето, което може/искаш да инвестираш в играта. Като не можете да играете по няколко часа на ден, ок, ВоВ не е за вас, ГВ е чудесния избор.

Нямам личен живот? Jesus, grow up, kiddo 8-)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 13, 2007 12:14 pm

Акчуъли, коментарът му не беше язвителен, а изненадан. И по-леко с определенията.
And you can't dance with a devil on your back...

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Tue Feb 13, 2007 12:17 pm

Нима? 8-)
"Елитаристични глупости" може, а прасета не може, а? 8-)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 13, 2007 12:19 pm

"ГВ е ВоВ за бедни" Е елитаристична глупост. Нещо, което, бтв, НИКОГА не съм виждал у ГВ-феновете. Те хич нямат нужда да изкарват ВоВ-а нещо лошо, за да си се чувстват добре в играта.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 13, 2007 12:20 pm

Светльо, сакън някой да не подложи под съмнение тоталното превъзходство на УоУ, който само Избраните Могат Да Си Позволят и всички му скочихте...
А според мен и това, че щом си подадеш носа навън могат да те ганкнат (каквото и да значи това не човешки език) си е доста голям минус.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 23 guests