Malkiat princ

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 08, 2004 7:40 pm

Дръжки, Марфе, дръжки...

Мне, не е с лъв, това само надпис имаше някакъв. Най-правилното какао евър криейтед, дето се вика...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 08, 2004 8:28 pm

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 10:58 am, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Apr 08, 2004 9:10 pm

Абе хора. Цаката е да сложиш сметана. Всичко е в сметаната. Аз понеже както е извeстно не консумрaм мляко. Правя какаото с вода. След това сметана (малко повече от какаото) и става супер. Ама сега съм на чай. Че е по полезен. Ама пък май съм се пристрастил......
И наистина. Леле докъде докарахме бедния принц! Аз съм сломен...... Абе как мислите. Принца дали е обичал какао?

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Apr 09, 2004 9:50 am

Горе главата, Джайм, не унивай. Пийни едно какао и може и да ти стане по-леко. :wink: И Малкият принц би пийнал, ако някой се беше сетил да го почерпи, ама не!!!!
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Apr 09, 2004 10:07 am

Как да не унивам. Аз съм на ръба на нервна криза. Като гледам горкия принц на какво го направихме. Ама то вие сте виновни. Чудя се само сега дали да се застрелям от мъка или да скоча от високо по същата причина.....

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Apr 09, 2004 10:23 am

Ама чакай сега, де!!!! Как тъй "ние" сме виновни? Кой заговори за млякото, сега бързо да си признае :wink:

Пък и той принцът си е добре (макар и гладен и жаден да си остана) - там нейде из звездите, в компанията на една роза и една овца (е, ако е успял да оварди розата от овцата).

И никакви стрелби и непремерени във височината скокове! Ако толкова държиш да занесеш чаша какао на детето, ще трябва да си намериш подходящата змия. Ама си мисля, че не е много честно да ни зарежеш да се взираме в небето и да се чудим, дали си нацелил правилната планета:)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Apr 09, 2004 10:40 am

Абе съмняван се особено да ви пука на коя планета съм се отнесъл. Ама въпреки това за сега не мисля да ви напускам. Искам да ви потормозя поне още малко. За това няма да скачам все още. Не, изобщо няма да скачам, твърде много време има за да се мисли... А млякото го споменах за да илюстрирам нещо. Предполагам че сте разбрали макар че и то беше вследствие на грешка... И тъй като форумът явно заби (поне по тази тема), а не намирам смисъл да го пълня с една камара топици. Я кажете сега. Имате ли нещо против да посменим темата. Не заради друго ами нещата станаха много спокойно, а на мен ми е интересно, когато всички се хващат за гушата. Какбо ще кажете например за нов topic- "какво мислите за статията на Roland в последния брой?" или например- "Ерих Мария Remark и Dj Р. Р. Толкин- класикара срещу фалшивя култ.... " ......
Абе както казал хипарят- "Купон да става, пускай камилите." ...........

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Apr 10, 2004 7:50 pm

Ми тема за статията си имаше, пък Ремарк и Толкин е литературно некоректно да се слагат в едно изречение.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Apr 11, 2004 12:27 am

Добре де. Аз съм нов тука. Не съм забелязал че има тема за статията на Roland. Ама не ми е ясно това за Толкин и Remark ???... Какво е некоректното в цялата работа? ......
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 11, 2004 12:07 pm

Ами Ремарк е велик писател и, да речем, философ, а Толкин... ми не е.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Apr 11, 2004 1:44 pm

Искаш да ми кажеш, че човек не може да сравнява двама писатели? Просто защото единия бил много велик, а другия не? И то при положение, че Толкин май е доста по попyлярен. Значи, тука ако може да ми обясниш само- как аз със малкото си прочетени книжки бих могъл да оценя хубавото ако не познавам лошсото (не че Толкин е лошо)? А и... Макар да признавам Remark като един от най- добрите писатели за всички времена, не забравяй, че освен "На западния фрон нищо ново", "Триумфалната арка", "Небето няма избраници", "Черният обелиск" и "Трима другари" той е написал и книги като "Мансардата на бляновете" и "Спирка на хоризонта". Дай сега да го утрепем за това... И ако не може да сравняваме първите с Толкин, защо поне да не сме благосклонни и да направим паралелче със вторите... А те май са под нивото на Толкин....
Абе няма значение хора. Или поне така изглежда. Ако не ви се спори по тоя въпрос просто ми теглете една майна и няма да ви тормозя повече. Просто когато човек размишлява е лесно да изпадне в заблуди. Хубаво е понякога да си свери мнението с други, които са компетентни по въпроса... Така че.... Кажете какво мислите... Убедете ме... Макар че това едва ли ще стане с твърдението че не може да слагаме Толкин и Remark в едно изречение. Тая теза просто е несъстоятелна. Да не говорим, че не е аргументирана (като изключим изчерпателните аргументи на Roland) ......
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 11, 2004 5:33 pm

Ами, Джайм, надявам се да не го приемеш като обида, защото не е, но... как да го кажа по-меко... "Една майна" в общи линии, да.

А "Мансардата на бляновете" е великолепна книга.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Apr 11, 2004 9:01 pm

Ха мерси. Да си жив и здрав и 100 години да ме радваш... А мансардата на бляновете е толкова прекрасна книга, колкото аз съм трамвай. И то не само според мен ами и според цялата критика от тогава та до сега.... Не напразно издателя на Remark я е изкупил за да не му се развалят продажбите на "На западния фронт нищо ново" ....
Но кво пък. Вярно ... Въпрос на вкус казало кучето и cи близнало..... Ама при тая ситуация просто няма смисъл. Цялата работа няма смисъл..........
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Apr 11, 2004 9:10 pm

Не му се връзвай на Роланд, той така си говори в общи линии :Р
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 11, 2004 9:18 pm

Ако не ви се спори по тоя въпрос просто ми теглете една майна и няма да ви тормозя повече.
Ами, Джайм, надявам се да не го приемеш като обида, защото не е, но... как да го кажа по-меко... "Една майна" в общи линии, да.
Бях оптимално възпитан в крайна сметка :р
А мансардата на бляновете е толкова прекрасна книга, колкото аз съм трамвай.
7-ца, надявам се, тях ги подновиха... Може и от ония 20-ки, дето са по-широки...
И то не само според мен ами и според цялата критика от тогава та до сега...
В смисъл, и те смятат, че си трамвай? Не, дай да уточним номера все пак, щото... А, не бе, той за Мансардата... Сори, изпростявам прогресивно :) Ми кво да ти кажа, на мен ми хареса, носи ми много позитивни емоции, усещане за мир, хармония, доброта и уют, които отсъстват във всичките му следвоенни книги. Пък критиците...
Но кво пък. Вярно ... Въпрос на вкус казало кучето и cи близнало..... Ама при тая ситуация просто няма смисъл. Цялата работа няма смисъл..........
Ма бива ли така :) Млад човек, пък толкова песимистичен поглед да имаш над нещата. Не бива, съгласи се... Все някоя част от работата трябва да има смисъл, а? Коментарът за кучето беше удар под пояса обаче, признавам...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests