Malkiat princ

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 08, 2004 12:21 am

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 10:55 am, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Thu Apr 08, 2004 12:25 pm

Абсолютното, крайно, съдбовно, неотменимо, колосално, светло, неопровергаемо, неземно лично мнение на моя милост за МП е МПС ( Малкият принц съкс, ако толкова ви интересува ) - прочетох го на девет само и единствено на инат и оттогава нищо не се е променило...Тая книга просто не е нито детска, нито за възрастни, подрастващи, умрели или новородени. И нещо цялата й прехвалена философия и дълбочина просто не ги мернах. Като с Мечо Пух - гениалността ми бяга, простотата на изказа - не. Ама нищо чудно да обитавам някакъв свой собствен свят, в който книгите са гола вода, а слънцето е зелено и всъщност никога да не съм се докосвал до истинското величие на тези толкова велики книги...Но тъй като човек сам е господар на собствения си свят, възнамерявам да си оставя слънцето мораво като крастава жаба, Лили Иванова слаба певица, а небето кафяво като диарично л...добре де, схванахте картинката, имах предвид, че за мен Малкият принц е слаба книга...

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Apr 08, 2004 12:48 pm

Хммм, ще се въздържа да "изкряскам": "Грабвайте телата", 'щот' няма да върви след всичките ми призиви за толерантност :wink:

А сега сериозно, Любимец, може би трябва да прочетеш книжката отново. Ама пробвай непредубедено (знам, че е трудно). И ти го казвам не, за да те спечеля за каузата на "Малкия принц", а защото може и да намериш там ценни неща и за себе си. И може и да ти се прииска небето да има не чак толкова "отпадъчен" цвят... Е, както ти се хареса в крайна сметка :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Apr 08, 2004 1:13 pm

Аз не ям мляко. Честно ви казвам бе хора. През живота си не съм близвал. Поне не и през тая част от живота, която до някаква съвсем незначителна степен минава за съзнателна. И знаете ли защо? Ами защото ми е гадно на вид. Гаден външен вид. Ей това е. Ако е в някаква храна може да си папкам с кеф. Ама ей така, чистичко не. Просто ми изглежда гадно (може би като онова небе ....). Та въпроса е, че не мога да разбера как може да се съди за книга по спомени от 9-годишна възраст и да заявяваме че тя е слаба. Все едно аз да кажа че млякото е гадно. Всъщност аз никога не съм го опитвал наистина. Иначе. Много благодаря на Ланнис за това че спомена за толерантността. Това наистина е важно. За това и аз ще остана толерантен. Любимец не си ли се замислял, че това мнение, било то и вярно, е вярно за едно 9 годишно момче, а не за теб? И наистина опитай да си непредубеден, макар че, страхувам се, това е невъзможно ......

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Thu Apr 08, 2004 1:38 pm

Май не ме разбрахте. Имах предвид, че за първи път прочетох Малкия принц на девет ( когато си му е времето, нали ), а не, че оттогава не съм я чел. Дори в оригинал я имам ( в два екземпляра, въх ). Опитах се да кажа, че мнението ми не се е променило оттогава. Което означава или, че съм на нивото на деветгодишно дете, или, че просто тази книга няма никога да ме грабне. Честно да си кажа, не ми пука, защото резултатът е един и същ. А млякото е основен елемент от гадорията на света, но ако пробваш с Нескуик, може и да си промениш мнението...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Apr 08, 2004 1:54 pm

Абе едва ли ще го променя. Мисля Че въпроса е изобщо да пробва. Ама не ми се вярва. Това е все едно да накараш някой да скоЧи с парашут. Само дето в този слуЧай има опасност за живота. Не съм те разбрал. Хм.... Ама все пак трябва да има приЧина да не харесваш книгата. Не ми звуЧиш като да си глупав. А не бих казал, че е сериозна аргументация "ми не ми харесва..." :) ...
Ама карай. Щом не ти се занимава......
Хм....

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 08, 2004 1:58 pm

Човека каза "ям", аз подозирам, че за киселото става реч, което отива с поне 3-4 кофички на ден при мен... Иначе прясното само студено и САМО с какао, което НЕ Е Нескуик, защото от Нескуика малко са по-долнопробни. Преди беше хубаво, де, ама го развалиха мноу яко...

Spam protection is off...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Apr 08, 2004 2:07 pm

Абе всъщност ставаше дума и за кисело и за прясно. Просто не мога да разбера как някоои хора го ядат това нещо :). Ама btw все пак прясното изглежда далеч по добре. Дори може би някой ден бих пробвал.....

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Thu Apr 08, 2004 2:16 pm

Ми наистина не ми харесва бе, какво да правя :Р Ако си призная, че съм невменяем идиот ще ме освободите ли от задължението да се чудя "защо, по дяволите, не ми харесва"? Тъй като и аз не знам и осъзнавам, че това е неаргументирано, но просто е така. А и наистина не ми се занимава с литературни анализи. Хм на квадрат :)

И тъй като не искам да се карам с админ, който не покровителства спама и чуждото мнение :), ще пропусна богохулството за НК и ще кажа, че при мен кофичките са само две, но изядени наведнъж сутринта заедно с една ябълка, което спестява нуждата от обяд. Освен това, безценни, мразим го, ах, как го мразим, безценни, топлото мляко, безценни...Както и това, което лелките в детските градини навсякъде по света преваряват по четири пъти преди да го дадат на "глупавичките ми ангелчета, как щяха да ги болят коремчетата, ако не бях аз..." - направо ми се отщява да живея, като се сетя за "глупавичките ангелчета", които трябва да я ядат с лопата и шпакличка тая гадост, заради каймака ( когото, безценни, и него го мразим, между другото, ако не сте разбрали )...
Last edited by Lubimetz13 on Thu Apr 08, 2004 4:35 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Apr 08, 2004 2:34 pm

Абе мислех си аз, че "Малкият принц" си е красива, завършена книжка и сега, като ги чета тез писанийца, съмнение се прокрадна в душата ми. Пропуск има!!!! Нито дума не е написал Екзюпери за млякото - нито за прясното, нито за киселото. Е как да привлече интереса на хора, дето папат по две кофички сутрин!?! :)

However, Любимец, великодушно те освобождаваме от бремето да харесваш "Малкият приц", както и от това да обясняваш "защо, по дяволите, не ми харесва". :wink:

... Тц, тц, тц.... и за какаото нищо не е казал....
Last edited by Lannis on Thu Apr 08, 2004 2:37 pm, edited 1 time in total.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 08, 2004 2:35 pm

Абе прясното млекце не е лошо с бисквитки обикновени в него примерно, обаче и аз зех да се ориентирам прогресивно към студеното, изобщо топлите напитки нещо зеха да ме дразнят, дори и чая фанах студен да си го пия..

Нескуикът е разбира се едно от най-добрите псевдо-какаота евър, ако не е и най-доброто. Псевдо, защото е в крайна сметка шоколадово, за разлика от истинското какао, което е на практика горчиво.
This is it. Ground zero.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Apr 08, 2004 4:14 pm

Да живее чаят. Нормата ми е един чайник на ден. А, Ланнис, вярно е че в Екзюпери не е писал за мляко. Ама там някъде имаше една овца. Така че косвено пак стигаме до млякото. Следователно все още сме по темата. Ама лично от мен ако зависи ... Абе не, щях да го оставя млякото да си съществува. Тровете се щом ви е кеф :))...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 08, 2004 5:10 pm

Оф, Мор, земи престани да говориш такива очевидни глупости с толкова категоричен и професионален тон, че се излагаш :р

Нескуикът е пълен с гадни кристалчета захар и е почти отвратителен. Някога в далечното минало, от което са и твоите откъслечни споменчета, беше много добро, а течния Нескуик, дето е в тубички във формата назаек (който в България май го няма) е наистина супер, а и става за заливка на сладолед. Но сегашният е патетик почти колкото горния ти пост :РРРРР
МНОГО по-добри са яките гранулки на "mix fix" примерно, както и още едно-две неизвестни, ДА НЕ ГОВОРИМ за онова на Сушард в сините картонени кутии, което е просто извънземно добро, ама за съжаление почти не се намира :( Впрочем, и това е иситнско какао, ма с добавки :р
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Thu Apr 08, 2004 5:20 pm

К`во синьо, к`ви пет лева? Да не е случайно едно нещо с олигофренясал лъв на опаковката ( бе май то не беше точно на Сушард, ама карай...)? Защото него си го обичам ( о, срам...).

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Apr 08, 2004 7:18 pm

Ама и вий сте едни... Значи, номерът е следният: слага се натурално какао в пропорция три/четвътри чаша какао на прах, добре подсладено, разбърква се с мляко докат не се получи хомогенна смес, след което се загрява докато не придобие правилния вид на не особено течен шоколад, чак тогава се консумира. С наслада. "Нескуик", Боже, ха!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests