Кой какво чете, part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Oct 31, 2007 3:55 pm

shayhiri wrote:
Morwen wrote:Не и когато са преведени и се търсят заглавията в оригинал.
Тогава пък са на първата или втората четна страница долу. Освен ако не е пиратско издание... :spite:
И, разбира се, ако имаш достъп до книгата в момента. Замислял ли си се за възможността Бая да ни съобщава за това, че сутринта, като е тръгвала от вкъщи, е видяла, че има новодоставени книги, но да ни съобщава сега, от работното си място, когато книгите не са пред нея?

Добавено:
BaYa wrote:Roamer, не съм чела нищо от Крес. Та явно имам първата и последната.
Опа, извинявай, аз не мисля :) Бях останал с вчепатление, че си била захапала първата, с просяците, а сега си спомних - и видях - че просто си питала дали да я захапеш или има опасност да я изплюеш веднага с кисело изражение :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Oct 31, 2007 4:01 pm

Мерси! И това ще обясня. Получавам всичко в офиса. Но не мога, докато си ям мандарината, да ровя из кашонче с 5 книги и да преписвам. Тогава отварям викито, или подобен сайт, на испански и откривам оригиналните заглавия. :thumbsup:
Шайхири, трябва човек нито една книга да не е видял през живота си, за да не знае къде да търси оригинални заглавие, издателство, година на издаване и т.н. Но ще благодаря за информация, за пиратски книги. Такова нещо още не съм видяла. :shock:
Roamer, няма опасност от окисляване! :wink: Влюбена съм в книгите и чета каквото ми попадне. :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun Nov 04, 2007 11:48 am

Снощи намерих един сборник разкази на Саймък и небпежно решил да го пробвам в името на доброто старо време. Е размазах се от кеф. Прочетох първите три разказа/новели - The Golden Bugs, Leg Furst и So Bright the Vision. Бях забравил колко лесно четивен и интересен е стила на Саймък. Даже мисля да си изровя няколко от по-старите му книжки.

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Mon Nov 05, 2007 10:15 am

С наближаването на една от най-черните дати в българската история- 10 ноември (и не заради преврата от 1989) си извадих едно позабравено четиво- "Падането на Константинопол" от Стивън Рънсиман.
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Nov 09, 2007 5:43 pm

Чета "Майстора и Маргарита". Тъкмо я започнах...
Изобщо хванал съм се да попълвам дупките в и без това доста надупченото си образование :П :lol:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Sat Nov 10, 2007 10:28 am

"Майстора и Маргарита" е много хубава. Аз сега чета "Кръстоносци" на Хенрик Сенкевич

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sat Nov 10, 2007 12:51 pm

Аз пък чета "Параграф 22" :lol: Направо уникална е тая книга, дори на втори четене си хихикам нонстоп :wink:

User avatar
K'RUL
Farmer
Posts: 50
Joined: Fri Dec 08, 2006 8:16 pm
Location: Malaz
Contact:

Post by K'RUL » Sat Nov 10, 2007 12:53 pm

Дейвид Гемел-Камъните на Силата-"Последният меч на силата"
His old enemies aren't sure whether they want to kill him, or talk to him and then kill him...

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sat Nov 10, 2007 1:12 pm

K'RUL wrote:Дейвид Гемел-Камъните на Силата-"Последният меч на силата"
Я раздуй малко, че аз я имам тази поредичка, но я бях чел като излезе и имам съмнения, че младият ми ум надали я е възприел както трябва :) Спомням си че прочетох първите две части и на третата зарязах :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Nov 12, 2007 4:43 pm

Прочетох на Орсън Скот Кард - Седмия Син (по тази книга е правена песента Мейдън - Seventh Son of the Seventh Son)!Не ми хареса особено,но поне се четеше бързо.На два пъти четене в рамките на четири години я прочетох!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Nov 12, 2007 5:39 pm

Защо не ти хареса пък толкова?

Аз бях решил, че мога просто да си слушам текста на песента.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Nov 12, 2007 5:45 pm

shayhiri wrote:Защо не ти хареса пък толкова?

Аз бях решил, че мога просто да си слушам текста на песента.
Ми едно такова нищо не стана в тая книга.Пък и атмосферата ми беше се едно гледам некъв евтин филм на Hallmark.Някви отчета,някви селяни,някви вещици...

Аз пък текста на песента въобще не го свързвам с книгата?!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Nov 12, 2007 5:50 pm

Е може Орсън да не се е придържал строго към него. :)

Някой друг чел ли я е? Кард се води уважавано име.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Nov 12, 2007 5:54 pm

На мен като за приказка с елементи на разсъждение ми хареса - още повече, че имаше една-две забавни идеи, които другаде не си спомням да съм виждал. Но... може пък аз да съм си странен и да ми харесват странни неща :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Nov 12, 2007 8:46 pm

И на мен ми хареса супер много. Плюс това тя е просто началото на поредица и е била замислена като такава. Това че на български видахме само първата част си е направо престъпление. :evil:

И все пак кой може да си помисли че Мейдън ще направят песен по нещо тъпо? Както не може да се оценява властелина като самостоятелни три книги така и според мен не трябва да се оценява поредицата за Алвин Създателя само по първата книга. :twisted:

И Мейдън са велики. :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests