Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jan 19, 2007 1:03 pm

Пробвах - не се отватя и така :(.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Jan 19, 2007 2:38 pm

Ми не мога да си обясня защо не ти се отваря :? За момент си помислих да не е от браузъра, ама при мен се отваря и с Мозила, и с Експлоръра :roll:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 19, 2007 4:30 pm

Пуууууу, чудех се къв е тоя зор дето Роланда ми дава да видя тая тема, пък то било щото ми оспорва мнението в нея. :lol:

Относно тачикомите - и на мен последната сцена с тях в първия сезон ми хареса. С един такъв садистичен кеф - НАЙ-СЕТНЕ им се случваха нещата, които си мечтаех да им се случат. Въпреки че ефектът беше опорочен от солидната доза мелодраматизым, блех!
Иначе за мен те ще си останат завинаги най-недоебания опит да се вкара кавай комичен елемент в аниме, нещо като по-голяма версия на разните странни твари в бишожотата. Ми не и в ГитС, батка.
Са ще ми кажете, че те разкривали философски и психологически аспекти на явлението изкуствен интелект - там самоосъзнаване и прочее шитз. Пък аз ще ви кажа, че това, като се сравни с качеството на идеите във филмите и в сериала, които са си направо ебаси прозренията на моменти, е просто обидно наивно и малоумно - малките разсъжденийца, които би могло да ми снесе всяко посредствено 10-годишно хлапе. Ми не и в ГитС, батка.
Имало ги било в мангата, ми разправят. Боли ме фара - там поне не говорят. А мълчаливата тачикома е добра тачикома.

Иначе сериалите кефят - първият е просто жесток. Вторият вече се понася надолу по наклонената плоскост, за да може нещата съвсем да се скапят за ССС-а. Може, проблемът ми да се корени в това, че гледах 2 гиг докато излизаше, епизод по епизод (а това си е грешка, която съм решила да не повтарям никога повече, особено когато става въпрос за хубави анимета). А може пък и да ми беше писнало да гледам за добри лошковци-идеалисти. Ще ми се ей така веднъж, за разнообразие кака Мотоко да се сблъска с някое гадно, алчно, себично копеле. Много почнаха да циклят - и откъм идеи, и откъм изпылнение.
Накараха ме да се надявам да няма повече ГитС...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 19, 2007 4:47 pm

Мне, мен тачикомите просто са ми симпатични :) Боли ме шмайзерът за идеите, вложени в тях, кефеха си ме :) Малки олигофрени бяха, ама кавай.

A за това да не се гледат хубави анимета на час по лъжичка още докато излизат, се радвам, че ти е дошъл акъла в главата :) По-добре със закъснение да го изгледаш, отколкото да не ти хареса ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jan 19, 2007 5:38 pm

Мноо ясно твойто мнение не винаги струва ;р Тачикомите са си на место. Кво да има там, още един дълбокофилосовстващ ръб-киборг ли? Те са малки. Те са олигофрени. Те са тачикома. И гласчетата са им гениални.
:ninja:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 19, 2007 6:41 pm

При условие, че вече дори алмайти Ролич видя, че има КАА релийз на първи сезон ПАК да попитам: НЯКОЙ ТУК ИМА ЛИ ГО? И ако Симката го няма моля да каже на коя група е гледаният от него релийз. Мерси предварително.

Намирам ГИТС сезон 1 само на чизе-то, но качеството там смуче МНОГО здраво по-голямата част от сериите, ако някой знае за по-добро някъде да дава линк или да си ми го даде асап... :D

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jan 19, 2007 6:46 pm

Аз ги свалям, Никола, ще ги запиша и ще ти ги дам, спокойно.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 19, 2007 7:03 pm

С тоя скапан български външен след около 1-2 години може и да си ми ги дала, да. :twisted:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jan 19, 2007 7:09 pm

Като не ти харесва търси си ги у някой друг :evil:, кой те спира.
Няма угодия, аман.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 19, 2007 7:10 pm

GitS-SAC, който оставих на Роланд е КАА рилийз, мисля. Можете да го вземете от него.

А Ксели-чан - така няква обосновка що Тачикомите са си на мястото, нещо? Щото досега не сым чула нито един от феновете да ми каже - наистина пасват на сериала щото еди какво си.
Тва че те кефят не значи че са на место.
Да сложиш къвто и да е хумор, в аниме като ГитС, което се взима толкова насериозно си е като на свинче звънче, деба.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jan 19, 2007 7:17 pm

Забавното е, че докато дойде време изобщо да има възможност да го гледа GiTS-а ще минат 4 дни поне, а и DVD-rom-ът му чете почти само Verbatim, всичко останало е под риск изобщо да не тръгне, доколкото зная. Изобщо за кво бърза и се гласи толкова не зная... Николови работи.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jan 19, 2007 7:29 pm

Amelia wrote:GitS-SAC, който оставих на Роланд е КАА рилийз, мисля. Можете да го вземете от него.

А Ксели-чан - така няква обосновка що Тачикомите са си на мястото, нещо? Щото досега не сым чула нито един от феновете да ми каже - наистина пасват на сериала щото еди какво си.
Тва че те кефят не значи че са на место.
Да сложиш къвто и да е хумор, в аниме като ГитС, което се взима толкова насериозно си е като на свинче звънче, деба.
Mи обосновка търси от авторите. Не съм, ги турил аз. Кво начи тоя дет харесва тачикомите не е фен ли? Би ли се изяснила, че не разбрах как дефинираш Фен в случая. Какво толкова ти пречат? Мене ме кефят тебе не, до тука само е ясно. Са тая гробовна дрогана атмосфера 26 серии си има место и за тех. Особено серията с момиченцето. И Бато им се кефи btw ;р


Точим си аз са фумофуто на KAA mkv-ta.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 19, 2007 9:57 pm

Тук въобще не става въпрос за това кой е фен и кой не, ами за това кой фен как се обосновава. Кат кажеш "Тачикомите са си на место" трябва да обясниш що.
Кат кажеш "Тачикомите ме кефят" - може и да не обясняваш що. Кефят си те и толкоз. Файн уит ми, дет се вика.
Но когато вече си говорим за разни работи, които зависят от разнообразни фактори, не само от вътрешното ти усещане за това дали те кефи, или не - обяснение е нужно, щото иначе все едно нищо не си казал.

А Бато ги обича, да :( Пирон в ковчега ми...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 19, 2007 10:21 pm

Ми на мястото са си, защото са добър комик рилийф, използван съвсем с мярка. Сериалът изобщо не е толкова сериозен, колкото филмите, и позволява подобни изстъпления. Освен това детинското им държание си е съвсем обосновано гивън какво представляват, и всъщност са доста мили. Да не говорим, че са носител на идеята за самозараждащия се гоуст, при това представена много по-логично (поне за мен) от поредното самоосъзнало се дигитално божество, което от електронен калкулатор се е превърнало в аватар на всеобщото познание и изначално разбиране. Не, че кукловодът не трябваше да е точно това и че първият филм би бил пълен провал иначе, но просто в случая тачикомите бяха представени по другия начин - по начало мислещи, но бавно развиващи самоосъзнаване и абстрактно мислене :) Ся, може да не е кой знае каква аргументация, но освен нея имам само "за мен си бяха перфектно сляти с атмосферата на сериала и щеше да е непълноценен без тях", което не важи :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jan 20, 2007 12:40 am

Amelia wrote:Тук въобще не става въпрос за това кой е фен и кой не, ами за това кой фен как се обосновава. Кат кажеш "Тачикомите са си на место" трябва да обясниш що.
Кат кажеш "Тачикомите ме кефят" - може и да не обясняваш що. Кефят си те и толкоз. Файн уит ми, дет се вика.
Но когато вече си говорим за разни работи, които зависят от разнообразни фактори, не само от вътрешното ти усещане за това дали те кефи, или не - обяснение е нужно, щото иначе все едно нищо не си казал.

А Бато ги обича, да :( Пирон в ковчега ми...
Е тези словоблудства са нужни когато искаш да убедиш някой, а в случая това е безнадежно. Мое си дъвчем с тебе до утре, или докато ме домързи съвсем. Ти просто не ги признаваш и аргументите ми ще бъдат просто поредното стъпалце на което да си изсипеш твойте възгледи по въпроса и да си отгоре. Що да си създавам излишни усилия след като и двамата сме го гледали тва бая и си имаме твърди и непоклатими мнения. Фенщината по природа трябва да обхваща всеки аспект от предмета й. Иначе си е менте. Са оплаквания - към авторите ;р. То ако не беше Бато тачикомите да са некъде за резервни части. НЕ виждам нищо нелогично в тех и техното развитие btw, баш като малки деца са си.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests