Кой какво чете?

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 12, 2004 10:58 am

Какъв е топз учебник, дето съчетава в едно диференциални уравнения и лирични отклонения? Че и култови???
А иначе ся чета "Метеоритът" на Дан Браун:) Води са трилър, ма не е точно трилър, обаче е четивно де:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 12, 2004 11:19 am

Ми освен една камара лафове като "таз особено красива формула дължим на Ойлер", имаше един просто нечовешки абзац, цитирам по спомени:

В тази глава читателят за пръв път се сблъска с инструментариума на съвременната математика - функтори, ..[инсърт рандъм].. Макар че тази тежка теория без съмнение е необходима и много от съществените резултати, до които стигнахме, не могат да бъдат изведени и определени с класическата теория, все пак трябва да внимаваме с прекомерно многото и тежки дефиниции. Авторът би си позволил да цитира по памет една известна мисъл, касаеща математическата школа на бурбакистите от средата на 20ти век: "Те (бурбакистите) биха дефинирали всичко необходимо за атомна подводница, за да нагазят в плитко вирче, докато математиците от миналото плуваха из безбрежния океан, носени единствено от крехките ладии на гения си". Между другото именно на усилията на тези смели мъже се дължат най-големите постижения в областта на диференциалните уравнения.


ма не, още по-яко беше :Р
This is it. Ground zero.

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Mon Apr 12, 2004 12:29 pm

На Лий Чайлд и аз ги имам, всичките, и го препрочитам периодично. Харесват ми много и ме разтоварват.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Apr 12, 2004 1:40 pm

Метеоритът и нея я четох преди няколко седмици, трилърче си е, не само я водят :)

Сега като се замислих Пратчет, Чайлд и Демил са авторите, които най-често препрочитам

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Apr 13, 2004 11:57 am

Ами аз скоро прочетох "Колелото на времето", което си беше мъка на моменти. После минах през три книжки на Пратчет и сега съм на Chung Kuo. Вече се зарибих с тая поредица и направо откачам при мисълта, че има 4 книги, които не са издадени. Мислех да препрочета Хиперион-след като прочетох миналата година и четирите, бях направо разтърсена. Абсолютен връх в жанра е според мен. Преди няколко месеца прочетох "Песен за огън и лед". Да направя едно признание-стори ми се по-добра и от Властелина, който по принцип е сред любимите ми книги. Радвам се обаче, че я прочетох на английски, защото един същ преводач е превеждал и нея, и Колелото, а аз направо му се дразня на тоя(меко казано).
Брей, хубави книжки съм прочела! :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 13, 2004 12:38 pm

Ъъъ, не, всъщност на Мартин е Валери Русинов, а на Властелина - Любо Николов, освен ако случайно Бард не са си позволили перверзиата да го преведат наново. А че Песента си е класи над Bored of the Rings спор трудно може да има...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Apr 13, 2004 8:32 pm

Ех, Рольо, като видиш да се споменава Властелина... :twisted:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Apr 14, 2004 12:53 am

Струва ми се очевидно, че Mushu имаше предвид, че Песента е преведена от батко ви Валерий, а не LotR. Но иначе Рол е прав, де....:)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Wed Apr 14, 2004 11:04 am

Дан Браун малко изтъпява в "Метеорита"(в сравнение с Шифъра и 6-тото клеймо), ама горе-долу се чете.

А сега чета Тад Уилиамс"Престолат от драконова кост", но още не знам какво да мисля.Пък и има още части.

А най-често си препрочитам "Амбар".
:wink:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Apr 15, 2004 12:55 am

Какво прави кирилизацията с човека... :twisted: :twisted: :twisted:

Съжалявам, не можах да се удържа :wink:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Apr 15, 2004 9:51 am

Ко бе, Гибо? Ти под влияние на смешката в Бард ли?:Р ImageImageImage
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Thu Apr 15, 2004 10:51 am

Ужасно е,Ghibli!!! Като имаш предвид, че пиша на 3 езика без грешки и обикновено поправям и тормозя другите!

Та няма нужда......
:evil:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Apr 15, 2004 7:58 pm

Амбар с правилното ударение е диалектно произнесен хамбар, това имах предвид. Смешно ми е, какво да правя (невинно смайли) :roll:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Sat Apr 17, 2004 1:56 am

Книгата, която чета в момента, е "If on a Winter's Night a Traveler" на Итало Калвино. Много се чудих, дали да не я спомена в "Най-интересно начало...", защото началото наистина си го бива. Стилът е забавен, а похватът на Калвино е ... особен, експериментален. Авторът поставя Читателя в центъра на историята и още от самото начало започва да комуникира с него. Описва как Читателят решава да си купи най-новата книга на Итало Калвино, как се настанява, избирайки най-удобната си поза за четене, как започва да чете.... Представя първата глава на книгата - отново през очите и съзнанието на Читателя и - оказва се, че поради грешка при печатането Читателят изобщо не чете книга на Итало Калвино, а на някакъв полски писател... и така започва търсенето на една книга и историята на един Читател... :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Apr 17, 2004 9:56 am

Аха, това ни го имаше в учебника по литература италианския и винаги ме е стресирало заглавието :) Ма той имаше и други нелоши работи, аз доколкото си спомням...
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests