Metropolis

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Metropolis

Post by Ghibli » Sat Mar 27, 2004 6:20 pm

Гледах го най-накрая и през цялото време се опитвах да видя това, което Роланд е видял и за което е писал в брой 19. И не можах. На мен филмът ми се видя точно толкова ужасно слаб, с малки изключения, някакви едва ли не неволни моменти, които предизвикват към размисъл или емоция, общо не повече от пет. Другата гледна точка е интересна, но сама не бих стигнала до нея. Та, Рол, кое все пак те насочи към тази идея, как стигна до нея?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Mar 27, 2004 7:37 pm

И аз днеска го гледах по H2O-то. Имам смътен спомен от ревюто на Роланд, ама ми се изплъзва какво беше основното... Аз не че съм гледал много аниме, ама филмчето ми се стори доста бозавко. Имаше и готини моменти де. Музиката също беше веселка. Особено накрая:"I can't stop loving you.."
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 28, 2004 1:53 pm

Hmmm, something like... целия филм? За да не съм дал конкретни примери, сигурно не съм имал, а? В смисъл, тя цялата му атмосфера е толкова абсурдна, че просто не може да се възприеме насериозно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Mar 28, 2004 2:09 pm

Не, аз просто се надявах на някакво божествено откровение, нали разбираш... "Много е абсурдно, за да е сериозно" ми е трудно да го приложа към точно такъв филм.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 28, 2004 4:13 pm

Ми аз никога не съм претендирал (добре де, не наскоро поне и със сигурност не в онова ревю) за божествена правота. В крайна сметка нищо не пречи да греша, аз обаче така съм го почувствал и каквото съм могъл, съм обяснил в ревюто. Освен всичко елементите му са прекалено несъвместими, за да не е умишлено. Тая музика на тая анимация, двете заедно пък на тоя сюжет... Аз смятам, че има идея зад това и че е описаната от мен. В НеоГеймър пък имат друга концепция и за мене тя е грешна. Изобщо, кво да ти кажа... ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
traveller
Farmer
Posts: 55
Joined: Tue Jan 13, 2004 8:47 pm
Location: The Land of Bliss

Post by traveller » Fri Apr 16, 2004 6:27 pm

Впрочем с т`ва аниме става лек парадокс. Познавам хора, които не искат да го гледат само `щото, разбирате ли, си падат по аниметата с големите очи и цветните коси, а Метрополис не е такова . Обаче пък ако не беше точно тази нестандартна за аниметата анимация, филмът нямаше да е нещо кой знае какво.
The Self-Perfected State

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests