Как се запознахте с Нарния?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р

Как се запознахте с Нарния?

Запознаха ни мама и тате
2
5%
На купона у Пешето
4
10%
Вървя си начи по улицата и гледам насреща ми Аслан, и той ми вика ела да те водим у наше село...
7
18%
Нар...какво?
8
20%
Не разговарям с непознати и не попълвам тъпи анкети
13
33%
Само ВнП!!!!!!
6
15%
 
Total votes: 40

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Apr 15, 2007 9:16 pm

Ебаси гордостта.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Apr 15, 2007 10:12 pm

Аз пък - целия филм. :) И то три пъти! :D Третия с кесийка за повръщане на устата. :x А първия дванайсетгодишните хлапета наоколо (предимно момичета) се търкаляха от смях и пускаха мръсни коментари по адрес на идиотщините на екрана и ме разсейваха. :roll:

Обаче филмът си е филм. На кино можеш да простиш дори говорещ бобър. Дори фавн и Снежна кралица като дуо педофили (ах тоз рахат локум и "я ела у нас за малко" :twisted: ). Дори дядо Мраз - контрабандист на оръжия. Дори исусът-аслан, който извърта най-мръсния номер от Стария завет насам... :idea:

На книга не става. Няма кво да ти компенсира изгубеното време и нерви (визия, музика и т.н.) Смислен фентъзи роман се появява веднъж на 10 години, така че добре че са филмите - ако и по най-тъпите книги. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Sun Apr 15, 2007 11:09 pm

Книгата е пълна скръб. Само в първата страница имаше 3-4 правописни грешки, а един приятел който я е чел каза, че нататък било същия хал. Филма съм го гледал два пъти. Вторият път го гледах, защото от първият нищо не запомних. Разсейвах се постоянно, просто нямаше какво да ми задържи вниманието за по-дълго. ;) А иначе съм голям фен на Нарния. Убедих брат ми да подари/пробута на някой книгите, за да се запознае целият свят с тази великолепна поредица. Поне се освободи малко място за нещо по-стойностно. :D
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Wed May 30, 2007 6:06 pm

аз смятам,че Нарния е една много хубава детска приказка.не е брилянтно литератуно творение,но чак пък "пълна скръб"?!

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Wed May 30, 2007 8:42 pm

Взимам си думите обратно! Нарния вече е една от любимите ми поредици, сред които са класики като "Ерагон", Станек и WarCraft. Подобни ВЕЛИЧЕСТВЕНИ, пълни с НОВИ ИДЕИ, без капка ПЛАГИАТСВО и с НЕВЕРОЯТЕН СЮЖЕТ поредици няма да има на света! :twisted: Толкин, Джордан, Мартин, Фийст, Ериксън и Зелазни ряпа да ядат! Учете се, учете се от Паолини и Станек, учете се новаци! :lol: :lol:

Сега сериозно - ако хората се раждаха научени да четат, на Нарния бих сложил -3 години възрастова граница, защото само така може да ти хареса. :) А дали! :roll:
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
Simba
Scholar
Posts: 119
Joined: Thu May 24, 2007 2:56 pm

Post by Simba » Thu May 31, 2007 10:11 am

М, начи - ебати тъпата анкета. А иначе - нали с Аслан сме братчеди и като лъхна там дъха, тича и вика - ела братчед да видиш къв сетинг съм извъртел :mrgreen:
Потупването по гърба е само на няколко сантиметра от ритника в задника.

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Thu May 31, 2007 6:27 pm

Lord Annorion wrote:Взимам си думите обратно! Нарния вече е една от любимите ми поредици, сред които са класики като "Ерагон", Станек и WarCraft. Подобни ВЕЛИЧЕСТВЕНИ, пълни с НОВИ ИДЕИ, без капка ПЛАГИАТСВО и с НЕВЕРОЯТЕН СЮЖЕТ поредици няма да има на света! :twisted: Толкин, Джордан, Мартин, Фийст, Ериксън и Зелазни ряпа да ядат! Учете се, учете се от Паолини и Станек, учете се новаци! :lol: :lol:

Сега сериозно - ако хората се раждаха научени да четат, на Нарния бих сложил -3 години възрастова граница, защото само така може да ти хареса. :) А дали! :roll:

всеки има право на мнение,нали знаеш.
а случайно дали не си го копвал това по-горе от една статия за Станек от 41ви брой.май че ти си плагиатът.

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Fri Jun 01, 2007 10:07 am

Сега че всеки има право на мнение не оспорвам, но ти казваш, че не е пълна скръб, след като аз съм написал, че е така в предишният пост. Нормалко е да си помисля, че очакваш отговор от моя страна.
Заради второто ти изречение прочетох ревюто на Ян, само за да видя за какво съм обвинен и хоп цялото ревю не намерих нищо сходно с моят пост, докато в последното изречение изскочиха 3 имена. Ами какво да ти кажа... май тези тримата(Джордан, Ериксън, Мартин) наистина трябва да се учат щом и на Ян са направили впечатление, че са на светлинни години от Станек. Всъщност като се замисли човек, това са само трима от много, които са на светлинни години от него. И принципно все още не съм стигнал дотам да плагиатствам ревюта, тъй като си имам собствено мнение за нещата, което по някаква случайност се препокрива с мнението на много други хора, като изключим едно място на тоталитаризъм, чието име няма нужда да казвам тук. Или може би те притеснява това, че използвам именно Станек и Паолини за сравнение? Причината е, че колкото и да е тъпа Нарнията, съвеста ми не дава да я принизя чак до нивото на двамата ВЕЛИКИ "творци''. Надявам се да съм отговорил подобаващо... само да не стане така, че някой друг да е писал такъв пост като сегашният ми и отново плагиат. Не ти пречи да потърсиш из ревютата на Шадоуденс, най-вече някъде към брой 30-ти. :P

Айде със здраве!
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Fri Jun 01, 2007 2:13 pm

прав си.малко избързах със предишния си пост.

айде със здраве и от мен!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests